Projekt "Já na to mám"

Projektový týden deváťáků 2. - 6. května 2011

Loga Vstup do fotogalerie

„Absolventský týden“, jak se náš projekt pro deváté třídy nazývá, opět přispěl k prověření osobních schopností a dovedností každého našeho vycházejícího žáka.

Na začátku týdne si žáci vybrali ke třem povinným předmětům – český jazyk a literatura, cizí jazyk, matematika - jeden předmět volitelný – výchovy - výtvarná, hudební, tělesná, dále fyzika, ale i kuchař, aranžér, stolař. Dalším úkolem bylo vytvořit vlastní studijní plán – kdy, kde, co, s kým, jak dlouho, jakým způsobem se budu učit. No a potom to začalo. Z učitelů se stali konzultanti připravení pomoct a poradit, ale hlavní práce zůstala na žácích. A tady se prověřilo, kdo je schopen odpovídat za svou práci, kdo chce dosáhnout co nejlepších výsledků, nebo naopak pro koho je škola pouze místem, kde je teplo, světlo a kde to nějak přetrpí.

Na závěr týdne byly připraveny absolventské zkoušky. Bylo možno předvést, co se žáci naučili a během tohoto týdne si zopakovali. Většina si prožila větší či menší nervozitu a všichni poznali pocit, jaké to je stát před zkušební komisí. Pro všechny to bylo poprvé, ale určitě ne naposledy, a tak je to do života dobrá zkušenost. Mnozí byli potěšeni svým výkonem, některým se příliš nedařilo, ale celkové výsledky byly znatelně lepší než v minulém školním roce. Zbývá našim absolventům jenom popřát, ať se jim u všech dalších životních zkoušek daří dobře.

Jitka Radkovičová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates