Staré drby - říjen 2022

Zájezd Vídeň – 7.10.2022

Kategorie: 2022-10
Vstup do fotogalerie

V pátek 7. října 2022 se uskutečnil vzdělávací zájezd do hlavního města Rakouské republiky. Byl primárně určen žákům 7. – 9. ročníku, kteří mají ve škole jako druhý cizí jazyk němčinu, protože úřední řečí v Rakousku je právě němčina.

Nutno podotknout, že celý itinerář (který mimochodem vycházel celý den) naplánovala paní učitelka Lerch.

Na cestu jsme se vydali ráno o půl osmé od školy objednaným autobusem. Kolem deváté jsme byli ve Vídni.

První zastávkou našeho bohatého poznávacího menu byl Hundertwasserhaus – dům s nádhernou nepravidelnou strukturou, zdobený mnoha barevnými obklady.

Poté jsme se přesunuli k Belvederu, kde jsme náš autobus (k nevoli některých účastníků zájezdu) téměř na celý den opustili. Vyrazili jsme na prohlídku zámku, kde je momentálně muzeum obrazů a kde jsme mohli shlédnout díla např. Schieleho, Klimta nebo velmi známého malíře van Gogha.

Následovala krásná procházka sluncem zalitou Vídní ke katedrále Stephansdom, kde žáci přetrpěli nadšení paní učitelky Zabloudilové (která se je jala zkoušet z gotického stylu 😊) a následně přišel první dlouho očekávaný rozchod!! Téměř všichni žáci okamžitě zamířili do nedalekého Mc Donaldu, paní učitelky naopak na kafíčko a zákusek.

V jednu hodinu po poledni jsme se zase vzorně všichni sešli na určeném místě a naše pěší!! cesta pokračovala k Hofburgu, kde už na nás čekalo muzeum císařovny Sissi. Bolavé nožky si chvilku odpočinuly na nádvoří zámku a pak jsme se vydali na poslední pěší úsek k budově parlamentu, kde jsme asi tři čtvrtě hodiny čekali na autobus, kterýžto se prodíral hustým pátečním odpoledním vídeňským provozem. To bylo vlastně jediné zpoždění za celý den. Nalodili jsme se do busu a hurá do Prátru!!

Zábavní park plný různých atrakcí již na nás a naše peněženky čekal s otevřenou náručí 😊. Hodinový rozchod utekl jako voda a už byl čas na cestu zpět.

Zpáteční cesta proběhla hladce, v sedm hodin večer jsme slavnostně přistáli u naší milované školy, kde už na nás netrpělivě čekali rodiče.

Děkuji paní učitelce Lerch za skvěle naplánovaný den, všem žákům za vzorné chování a už se těšíme na další výlet za poznáním.  

Soňa Zabloudilová 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates