Staré drby - září 2022

Anthropos Brno – 30. 9. 2022

Kategorie: 2022-09
Vstup do fotogalerie

V pátek 30. 9. 2022 vyrazili šesťáci na exkurzi do brněnského Anthroposu, což je muzeum věnované starší době kamenné a životu v ní na území našeho regionu. 

Ráno nás na zastávku provázel drobný déšť, ale našemu nadšení vidět spoustu zajímavých věcí vůbec neubral.

Po příjezdu do Brna jsme se šalinou vydali do Pisárek, kde zmíněné muzeum stojí. Rozdělili jsme se na 6.A a 6.B, protože dohromady nás do jedné expozice bylo moc. Žáci šesté A vyšli do 1. patra, kde už na ně čekala paní průvodkyně a vydali se za pátráním po životě ve starší době kamenné. Součástí expozice je i mamut v životní velikosti. Žáci šesté B mezitím sešli do suterénu, kde už na ně čekala expozice věnovaná nejstarším šperkům a ozdobám lidského těla a hlavně exponát z nejvzácnějších – originál sošky Věstonické venuše!! Po prohlédnutí výstavy se třídy vyměnily, takže každý viděl všechno. Jelikož se počasí nakonec umoudřilo, stihli jsme si vyzkoušet i dětské hřiště v parku muzea.

Zjistili jsme spoustu nových informací, které jsme z vyučování ještě nevěděli. Však se také paní učitelka jistě v hodině dějepisu zeptá, co si pamatujeme. Určitě nám v paměti utkví mamut a soška Věstonické venuše, která je opravdu velmi vzácná a její hodnota je nevyčíslitelná.

P.S. Až na drobné výjimky chválím žáky za vzorné chování při přepravě hromadnou dopravou i v expozicích muzea. 

Soňa Zabloudilová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates