Staré drby - září 2022

Aktuality ve školním roce 2022/2023 apod.

Kategorie: 2022-09

Vážení rodiče a zákonní zástupci, milé žákyně a milí žáci,

školní rok se nám rozjíždí, a tak mi dovolte všem popřát hodně síly, pevných nervů a hlavně zdraví. Níže pár organizačních informací k tomuto školnímu roku (text také v ežk na Nástěnce školy):

  1. V pátek 2. 9. 2022 byli žáci seznámeni s bezpečností a ochranou zdraví, požární ochranou a aktualizovaným školním řádem, který je vložen jako příloha do elektronické žákovské knížky ve zprávě na Nástěnce školy a brzy také v záložce Dokumenty na internetových stránkách školy www.drbnik.cz.
  2. V příloze v e-žk také najdete organizaci školního roku (přehled svátků, prázdnin, významných dnů apod.) a konzultační hodiny pedagogůKontakty na pedagogické pracovníky najdete na internetových stránkách školy v záložce Škola (viz odkaz https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=article&id=734&Itemid=567).
  3. Od tohoto školního roku přibyl předmět Informatika žákům od 7. do 9. ročníku a s ním také nový školní vzdělávací program, který brzy najdete na internetových stránkách školy v Dokumentech (https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=467). Mj. došlo k rozšíření nabídky volitelných předmětů.
  4. I letos budeme nabízet doučování z hlavních předmětů, informace dostanete od vyučujících v žákovské knížce.
  5. Ohledně kroužků se situace stále vyvíjí a do konce září najdete nabídku na internetových stránkách DDM Mikulov www.ddmmikulov.cz, kde se také přihlašujete.
  6. Obědy a svačinky ve školní jídelně podražily oproti minulému školnímu roku, v rozmezí od 4 do 7 Kč. Podrobnější info na záložce Jídelna na stránkách školy, kde najdete i aktuální jídelníčky nebo na odkazu níže (https://drbnik.cz/casopis/new4/index.php?option=com_content&view=article&id=157&Itemid=458).
  7. V letošním školním roce jsou v rámci projektu Ovoce do škol, Mléko do škol dodávky čerstvého ovoce či zeleniny a mléčných výrobků omezeny jen na žáky 1. stupně a v intervalu jednou za měsíc.
  8. V žákovské knížce, na nástěnce školy, postupně přibývají kritéria hodnocení žáků v jednotlivých předmětech, se kterými jsou žáci seznamováni.
  9. Nově příchozí žáci a rodiče získají přihlašovací údaje do elektronické žákovské knížky od třídních učitelů na prvních třídních schůzkách v úterý 13. 9. 2022. Od 16 hodin proběhne ve školní jídelně schůzka Spolku rodičů a přátel školy Drnholec a od 16.30 třídní schůzky s třídními učiteli v kmenových třídách dětí. Těšíme se na viděnou. 
  10. Všechny zákonné zástupce prosím o důsledné omlouvání dětí (viz školní řád Omlouvání, kde najdete podrobné informace kdy, kam a komu psát).

Přeji Vám bezproblémový a úspěšný školní rok 2022/2023. S pozdravem Hana Vlková

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2023 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates