Projekt "Já na to mám"

Seznamovací výlet šesťáků 14. - 16. 9. 2009

Loga Vstup do fotogalerie

Žáci a žákyně, kteří letos v červnu úspěšně absolvovali pátou třídu a nezběhli na gymnázium nebo do jiných škol, se nazývají drnholečtí šesťáci. Ti při plném počtu tvoří na druhém stupni silnou třídu o dvaceti pěti žácích. Aby se mezi sebou lépe poznali a aby je poznal blíže i jejich třídní učitel, zúčastnilo se (bohužel jen) 21 šesťáků seznamovacího výletu.

V pondělí ráno 14. září jsme vyjeli z Hrušovan vlakem do Brna. Tam byl rozchod na Náměstí svobody, kde si děti nejprve prohlédly mac Donald, potom Památník Jana Skácela a krásné velké domy okolo náměstí. Pak jsme šalinou /tramvají-někteří poprvé v životě/ přejeli ke stanici ZOO, kde jsme čerstvými svačinami na břehu řeky Svratky krmili divoké kachny. Do Veverské Bítýšky jsme přijeli něco po poledni. Tam jsme si zvenčí prohlédli Jarošův Mlýn, protože v pondělí mají samozřejmě zavřeno. Ve dvě jsme vyrazili proti proudu Bílého potoka. Naším cílem byl Hálův Mlýn, který měl být podle mapy vzdálen asi pět a půl kilometru. Na ubytovnu jsme plánovali dorazit kolem čtvrté. Šli jsme sice s bágly na zádech, šli jsme celou cestu do kopce, dělali jsme často občerstvovací přestávky, ale není možné, abychom šlapali pět a půl km celé tři a půl hodiny! Proto si myslíme, že to bylo nejméně o tři kilometry dál a že turistické mapy jen klamou důvěřivé turisty. A nebo to bylo tím, že jsme po každé půlhodině chůze půl hoďky odpočívali…

Na chatu jsme přišli o půl šesté, všichni úpěli únavou, ale jen co jsme se ubytovali, nebylo po únavě ani památky. Většina dětí byla velmi aktivní zejména, když mohla navštěvovat své kolegy a kolegyně na jiných pokojích. To až při stezce odvahy se únava u některých opět projevila. Na ubytovně to bylo príma, jídla bylo dost a večerka byla až v deset. Druhý den jsme si zahráli různé hry a zašli si také pěšky a bez batohů do Lažánek, kde jsme levně nakoupili pití a cukrovinky. Je zajímavé, že v úterý jsme ušli 6 km svižnou chůzí za dvě hodiny jen s jednou přestávkou! Odpoledne bylo koupání. Voda neměla možná ani dvacet stupňů, ale koupali se všichni. Asi se všichni přede všemi nechtěli nechat zahanbit. Večer jsme si nachystali dřevo a v osm jsme slavnostně zažehli táborák. Proběhly scénky, písničky, vtipy i večerní hry.

Poslední den: v sedm budíček, pak rychlá snídaně, pěšky do Lažánek a autobusem ke Státnímu hradu Veveří. Hrad Veveří se vypíná majestátně nad přehradou a zvenčí vypadá hustě, ale uvnitř bylo jen málo nábytku a holé, většinou nenabarvené zdi. Většina nás byla expozicí zklamaná. Pak jsme si trochu pohráli v podhradí a pak hurá zpátky do Brna. Potom zase šalinó až na Hlavas a pak přes Vaňkovku na autobus, no a potom tradá dom!

Dalibor Bárta

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates