Projekt "Já na to mám"

Školní výlet 6.B - 8. - 10. 6. 2009

Loga Vstup do fotogalerie

Ve dnech 8. – 10. 6. 2009 jsme se my, 6.B, v čele s naším třídním panem učitelem Pichaničem vypravili na výlet do Velkých Karlovic. Na tomto místě jsme byli také ubytováni v hotelu GALIK.

Náš výlet začal samotnou dlouhou cestou vlakem. Na nádraží mě vezla mamka a po cestě jsme se ještě stavovaly pro Petru s Terezou. Dojely jsme tak akorát načas s předstihem 15 minut. Cesta na mě byla sice poněkud dlouhá, ale zároveň také zábavná. Na místo jsme dorazili těsně před půl dvanáctou. Potom jsme se rozdělili do pokojů a vybalili. Následovala procházka směrem k Ledovému prameni, kam jsme bohužel nedorazili, protože bychom nestihli večeři, která byla po tak dlouhé cestě potřebná.

Další den byl opět ve znamení výletů a proto také veliké námahy. Hned po snídani jsme se vydali do výrobny šindelů poblíž městečka. Zde jsme se dozvěděli, že šindele se musí vyrábět pouze ze smrkového dřeva, které musí být levotočivé. Také jsme se mohli podívat, jak se takové šindele vyrábí. Potom naše túra pokračovala směrem ke stáji jménem Valencio, které byly založeny roku 1968. Jejich majitelem je František Holčák. Jsou zajímavé hlavně tím, že zde jsou ustájeni koně, kteří se účastní Velké pardubické – mohli jsme si tak prohlédnout tyto šampióny zblízka. Jména všech koňů si bohužel nepamatuji, ale ti nejlepší jsou např.: Miss Secreat, Shaakey , Life is life, Oportunity, Roosevelt, Sherson, Dreaming Ray, Valencio. Odpoledne jsme měli naplánovanou návštěvu bazénu v hotelu Laterna. Jelikož bylo v bazénu plno, tak se kluci i s některými děvčaty vydali na cestu k Ledovému prameni.My ostatní jsme s panem Bártou hrály hry.

Poslední den výletu jsme měli navštívit místní muzeum(Královské muzeum),ale jelikož nám už počasí nepřálo a před námi byly ještě dvě školy, tak se nic nekonalo a šli jsme do hospody, kde jsme se najedli. Po nějaké době jsme se konečně vypravily na vlak směrem k našim domovům.

Lucie Konečná, 6.B

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates