Projekt "Já na to mám"

Projektový týden v pětkách - květen 2009

Loga Vstup do fotogalerie

V době od 11.5. do 15.5.2009 se i žáci páté třídy zapojili do projektového týdne. Jejich úkolem bylo seznámit se ve skupinkách se sousedními státy a získané informace předat svým spolužákům. Týdenní program byl velmi nabitý. Díky přípravným pracím se však žáci lehce vypořádali se závěrečným vystoupením.

V pondělí hledali informace na počítačích o České republice a sousedních státech, které pak zpracovávali do grafů. Druhý den je čekala beseda s „opravdovými“ Rakušany, kteří dětem přivezli nejen informace o životě v Rakousku, ale připravili si pro děti občerstvení v podobě bramborového salátu, vídeňského řízku, hroznového moštu a pravých mozartových kuliček. Ve středu žáky čekala beseda o Slovensku, kterou pro děti připravil pan Hupka s panem Janečkem. Mezi besedami děti vymýšlely křížovky, vyráběly koláže, dokončovaly mapy jednotlivých zemí.

Ve čtvrtek žáci navštívili místní knihovnu, kde formou práce ve skupinách opět nabývali nové vědomosti o sousedních státech a pod vedením knihovnice paní Šimčíkové vyhledávali správné odpovědi v encyklopediích, na internetu, v časopisech.

Odpoledne vystoupila již první skupina se svojí prezentací, byla to skupina Rakousko. Se všemi svými znalostmi o Rakousku se podělila s ostatními spolužáky.

V pátek byla opět beseda, tentokrát přijeli „opravdoví“ Poláci. Myslím si, že se děti dozvěděly o Polsku mnoho zajímavých věcí. Po besedě následovalo vystoupení skupin Polsko, Německo a Slovensko. To svoje vystoupení zakončilo dokonce ochutnávkou tradičního slovenského jídla, ochutnávkou halušek. Všechny skupiny měly v daném jazyce přiděleného státu nacvičenou písničku, říkadlo či pohádku.

Všem dětem se většinou závěrečné vystoupení vydařilo, za jejich úsilí jim patří poděkování. Poděkování patří za pomoc i rodičům, besedujícím a všem vyučujícím, kteří s dětmi pracovali a v jejich činnosti jim byli nápomocni.

Hedvika Škrabalová

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates