Staré drby - listopad 2021

Archeopark Pavlov 6AB – 9. a 10. 11. 2021

Kategorie: 2021-11
Vstup do fotogalerie

V úterý 9. 11. a ve středu 10. 11. 2021 jsme s žáky šestých tříd v rámci výuky dějepisu navštívili Archeopark Pavlov. Nádherná expozice na místech, kudy opravdu kráčeli lovci mamutů a navíc nedaleko v Dolních Věstonicích byla objevena nejstarší soška z pálené hlíny na světě – Věstonická venuše.

Ostatně samotný program měl název Za tajemstvím Věstonické venuše. Žáci se seznámili nejen s touhle nejznámější soškou, která je v expozici vystavena jako kopie, ale i s ostatními venušemi nejen z území naší republiky, ale i z Francie nebo Rakouska.

Nejprve jsme shlédli krátký dokument o nálezech na území ČR, konkrétně v lokalitách Pavlova a Dolních Věstonic.

Následně rozděleni na dvě velké skupiny soutěžila jedna skupina v hledání informací v expozici o Věstonické venuši i o těch ostatních soškách, zatímco druhá skupina sochala vlastní hliněnou postavičku, aby se pak skupiny prohodily a vyzkoušeli si tak všichni všechno.

Na závěr si žáci ještě vyzkoušeli, jak dávali pozor po celou dobu programu v malém kvízu. Po skončení dvouhodinového programu si ještě mohli pořádně prohlédnout všechny exponáty ve vitrínách a koupit si nějaký suvenýr na památku.

Všichni žáci byli velmi spokojení s programem a v expozici se jim moc líbilo. Přece jen takovéto vyučování přináší mnohem víc zážitků než „suché“ vyhledávání v učebnici.

Je na místě všechny žáky pochválit za vzorné chování nejen během pobytu v muzeu, ale i během cesty tam i zpět. Děkuji i panu Vrábelovi za perfektní zajištění dopravy na exkurzi.

  Soňa Zabloudilová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates