KARANTÉNA - TV, ŠD, ŠK

Školní klub 5 (pátá vlna)

Zdravím opět všechny děti ze školního klubu!

Nejprve Vás opět všechny moc zdravím. Máme tu měsíc březen a stále se nemůžeme vidět.

Každopádně musíme vydržet!

V tomto měsíci máme téma Velikonoce, a protože březen je měsícem knihy, takže i povídání o knihách jako takových, četbě a všech věcí s knihou spojených.

Zkuste si každý vybrat nějakou knihu, kterou máte rádi a přečíst si ji.

Nevadí jestli už jste jí přečetli, přečtěte jí znova. A až se opět uvidíme, můžeme si společně popovídat o tom, kdo má kterou knihu rád a proč.

A nebo mě ještě napadla jedna věc, vzhledem k tomu, že se nemůžeme vidět a zřejmě to ještě chvíli potrvá, než se společně uvidíme ve škole  -  napíšu vám svůj email a vy mi můžete klidně napsat nejen o tom, jakou knihu jste přečetli, ale můžete mi napsat i jak se máte a co děláte ve volných chvílích. Budu moc ráda! Můj email je:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

No a protože se nám blíží i velikonoce, mohli bychom toho využít a připomenout si společné zdobení perníčků. Zkuste poprosit  maminku, aby vám pomohla udělat těsto a sníh, vykrájíte si tvary, jaké se vám budou líbit a zkuste je nazdobit, jako jsme to dělali společně ve škole. Své výtvory můžete vyfotit a poslat mi je na email, abych mohla také vidět jak jste šikovní. Našla jsem vám recept na perníčky, které jsou hned měkké, je k tomu i video, takže holky třeba zvládnou udělat i sami. Maminka může z dálky jen přihlížet :-)

https://www.toprecepty.cz/recept/3353-pernicky-ktere-jsou-hned-mekke/

Štěpán a Honzík se mohou samozřejmě zapojit také, ale pokud nebudou chtít péct a zdobit, mám pro ně jiný nápad  :-)

Nechtěli byste si zkusit uplést velikonoční pomlázku? Našla jsem pro vás video, kde je to krásně ukázané. S pomocí tatínka zkuste pomlázku uplést a hotovou mi jí vyfoťte a pošlete na můj email, jsem moc zvědavá :-)   Samozřejmě je nejdříve potřeba zajít si nařezat vrbové proutky, takže opět k tomu budete potřebovat pomoc rodičů.

https://www.youtube.com/watch?v=y9YYE0Kri6w 

Mějte se moc krásně a buďte zdraví.

                                                                                                      Vaše Marcela Hudec

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates