Staré drby - listopad 2020

Soutěžíme online

Kategorie: 2020-11

Zajímavou zkušenost mohli získat žáci, kteří se v první polovině listopadu zapojili do online soutěží Přírodovědný klokan (pro žáky 8. a 9. ročníku) a Matematický klokan (žáci 1. a 2. stupně). Za normálních okolností tyto soutěže probíhají ve škole, ale tentokrát, v době uzavření škol, mohli přihlášení žáci na Meetu asi hodinu přemýšlet nad zadanými otázkami. Děkuji kolegům za organizaci a žákům za účast. Matematického klokana (rozděleného do kategorií cvrček, klokánek, benjamín, kadet) se rozhodlo řešit 43 žáků. Je trochu s podivem, že Přírodovědného klokana si chtěl vyzkoušet pouze jeden žák z 8. A, za což Frantovi Z. a všem matematicky laděným žákům, děkujeme. Už se těšíte na další ročník "klokanů"? Věřím, že ano a účast bude hojná!

A jelikož se v předmětových soutěžích soutěží celý rok, čeká nás olympiáda z českého jazyka, matematická olympiáda, zeměpisná olympiáda a další a další soutěže, do kterých se každý může zapojit a ukázat, co umí. Těšíme se na vás!

Školní soutěž (celotřídní a celoroční pro 2. stupeň) Bedna školy probíhá také online, a to v e-learningovém systému Moodle. Jen je nám líto, že převlékání se za "něco" nebo "někoho" se online nedá udělat! Už abychom byli ve škole a užili si "tematických dní"! 

Hana Vlková

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2021 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.