KARANTÉNA - TV, ŠD, ŠK

Listopadový pozdrav ze ŠKOLNÍHO KLUBU - 6. 11. 2020

ŠKOLNÍ KLUB

Zdravím všechny kamarády (piráty) :-) ze školního klubu! Opět tu máme situaci, která nám neumožňuje být každý den spolu. Proto Vás všechny chci touto cestou pozdravit a popřát Vám, abyste si doma užívali každou chvíli. Věřím, že i přesto, že se nemůžeme vidět se máte dobře a toto nelehké období zvládáte s úsměvem. Máme tu měsíc listopad, ve kterém jsme se měli pomalu připravovat na Vánoce. Čekal by nás vánoční jarmark a sním spojené vyrábění různých dekorací.

To se zatím neuskuteční, takže bych pro vás měla malý návrh. :-) Pokud se vám bude chtít a budete mít chuť něco vytvořit, budu moc ráda. Vyrobte cokoliv vás napadne. A až se společně opět uvidíme, budu moc ráda, když mi své výrobky přinesete ukázat.

Ten, komu se nechce nic vyrábět, může vymyslet třeba nějakou básničku, nebo zkusit napsat vánoční příběh. Co vy na to? Je to jen můj nápad, takže samozřejmě záleží na každém z vás a na vaší fantazii. Vkládám pár odkazů pro inspiraci. Mějte se moc krásně a už se na Vás moc těším. 

Vaše Marcela Hudec

VÁNOČNÍ SKŘÍTCI NA ZAHRADU

Jak by se vám líbilo, kdyby se k vám na zahradu na Vánoce nastěhovali vánoční skřítci? Poproste tatínka o pár špalíčků dřeva – jak budou vysoké, silné nebo tenké záleží na vás. Důležité je, aby horní strana špalíčku byla seříznutá šikmo a dal se na ní nakreslit obličej. Pak už se fantazii meze nekladou, skřítkům můžete vytvořit jakékoli obličeje, můžete jim vyrobit čepičky nebo kolem krku uvázat šálu, aby jim nebyla zima. 

KRESLENÍ NA BAŇKY

Skleněné banky jsou nedílnou součástí Vánoc již po mnoho let. Proč mít na stromečku jen kupované baňky, které nejsou osobní? Máte-li doma starší baňky – můžete samozřejmě koupit i nové – dovolte dětem, aby je pomalovaly. A to tak, že jim jednu ruku natřete bílou temperovou barvou a poté jim řeknete, ať baňku v ruce sevřou. A na vzniklé otisky prstů pak namalují sněhuláky.

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates