Projekt "Já na to mám"

Jarní projektový týden 7. třídy 18. - 22. 5. 2015

Loga Vstup do fotogalerie

Cílem projektového týdne bylo seznámit tradiční i netradiční formou žáky a žákyně 7. ročníku s fungováním Evropské unie.

První den pozorně sledovali prezentaci o EU a následně si vyhledávali informace o jednotlivých zemích EU a mnoho zajímavostí se dozvěděli i hraním her o EU na počítačích. V úterý již pilně plnili zadané úkoly ve skupinách. Tvořili prezentace o vybraných zemích EU, pomocí svých příbuzných a známých, kteří v těchto zemích žijí nebo pracují, se blíže seznámili s běžným životem, zajímavými místy, osobnostmi či národními jídly v daných zemích.

Ve středu jsme vyrazili do Novosedel a Drnholce a zjišťovali jsme prostřednictvím anketních otázek, jak jsou na tom se znalostmi o EU obyvatelé těchto vesnic. Není překvapením, že nejlepší znalosti měla nejmladší generace, protože se o EU učí ve škole.  Ale než jsme se dopracovali k tomuto závěru, stálo to žáky i žákyně mnoho „potu“. Ověřili si, že zpracovávat anketu není žádná legrace (a musí se u toho počítat ).

Ve čtvrtek si každá skupina vyzkoušela malování na hedvábí, všechny šály se povedly. Poté jsme se na školním hřišti naučili hrát pétanque a ani občasné dešťové přeháňky nám nezkazily radost ze hry. Tu nám spíš kazili někteří žáci, kteří zapomínali, že jsou ve škole a nedokázali zkrotit své emoce…

V pátečních prvních vyučovacích hodinách skupiny dodělávaly své úkoly a závěr celého týdne završili svými prezentacemi, které se všem ohromně povedly. Myslím, že si žáci a žákyně odnesli do svého budoucího života mnoho užitečných informací a dovedností. Všechny skupiny odvedly výbornou práci.

  Jana Kalandrová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates