Projekt "Já na to mám"

Projektový týden 6. třída 13. - 17. 10. 2014

Loga Vstup do fotogalerie

 Projekt „Já na to mám“, pro 6. ročník „Poznávám kraj, ve kterém žiji“ – podzim 2014, proběhl na naší škole již tradičně ve třech obcích, a to v Novosedlech, Jevišovce a Drnholci. První den, pondělí 13. 10. 2014, měli žáci na zpracování úkolů, přípravu hry a prezentaci své. Využívali k tomu veřejně dostupných zdrojů informací, především internetu, knih a propagačních materiálů. Od prvního do posledního dne probíhalo detailní bodové hodnocení, při kterém měli „své slovo“ i kapitáni jednotlivých skupin. S hodnocením byli v dalších dnech průběžně seznamováni.

Úterý, středu a čtvrtek strávili žáci postupně ve svých obcích tzv. hledáním pokladu pomocí uložených indicií a na závěr dne ve škole každé družstvo hodnotilo den.

V pátek žáci strávili uspořádáváním získaných informací do složek a prezentovali vždy svou obec a celkové hodnocení projektového týdne.

Podle průběžného hodnocení vyhrálo družstvo "Drnholečtí záškoláci", před "Moraváky" z Jevišovky a "Novosedelskými tygry". Své vítězství si drnholečtí zajistili hlavně svou aktivitou a dobrými nápady – viz špion. Jedno družstvo spolužačku potkalo a uctivě ji zdravilo. Je vidět, že alespoň v něčem jsou dobře vychovaní.

 

Zdeněk Slavík 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates