Projekt "Já na to mám"

Projektový týden 8. třída 13. - 17. 10. 2014

Loga Vstup do fotogalerie

 Ve dnech 13. – 17. 10. 2014 proběhl první projektový týden k volbě povolání. Žáci pracovali ve skupinkách po čtyřech (jedna skupinka pětičlenná). V rámci exkurzí navštívili AP Maschinenbau, LAC výroba žárobetonových tvarovek, Drnholeckou strojírnu, MŠ Drnholec, Nové vinařství. Plánovaná exkurze do místní knihovny v Hrušovanech nad Jevišovkou odpadla pro nemoc knihovnice.

Na exkurzích se kromě nahlédnutí do života pracujících se žáci učili ptát se na podstatné (občas i nepodstatné) věci.

Exkurze probíhaly v pondělí (Drnholec), v úterý (Drnholec) a ve středu (Hrušovany nad Jevišovkou).

Jako v předešlých letech i letos zpracovávali své dojmy z exkurzí v reportážích na základě pracovních listů vyplňovaných v průběhu exkurzí.

Ve čtvrtek a pátek si žáci vytvářeli o uplynulém týdnu počítačové prezentace.

V pátek v prvních hodinách si žáci chystali prezentaci práce skupin. Rozdělili si role (moderátor, hodnotitel projektového týdne a práce skupiny, čtení ukázkové reportáže). Ve slavnostně připravené místnosti (hudebně) žáci na mikrofon promlouvali k ostatním žákům o výsledcích své práce. Mohli mít připraveno i něco navíc, a tak jsme luštili křížovky a skládali puzzle. Žáci se učili kultivovat svůj projev, překonávat trému při veřejném vystoupení a někteří dokonce i zaujmout posluchače. Jejich projev jsme zaznamenali videokamerou a v hodině slohu si pustíme sestřih žákovských projevů – pro pobavení i pro pučení :-).

Tomáš Procházka 

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates