Projekt "Já na to mám"

Projektový týden 6. třídy - jaro 2014

Loga Vstup do fotogalerie

Tak, jako v posledních pár letech, proběhlo i letos ve dnech 19. – 23. 5. 2014 v 6. ročníku projektové vyučování v rámci projektu Já na to mám, zaměřené na starověké Řecko a Řím.

Žáci byli rozděleni do 6 skupin po čtyřech až pěti členech. Po celý týden vypracovávali průběžně úkoly na pracovních listech z hlavních vyučovacích předmětů - český jazyk, anglický jazyk, matematika, přírodopis, zeměpis, dějepis. Z pracovních listů vznikl katalog cestovní kanceláře jako jeden z výstupů projektového vyučování.

Jako samostatné aktivity proběhly olympijské hry v tělocvičně, drátkování - výroba stromečku z korálek nebo oplétání hrníčku - pro zájemce a příprava řeckého salátu ve cvičné kuchyni. Ke všem těmto aktivitám žáci vypracovali samostatný pracovní list do katalogu.

Posledním výstupem při závěrečné páteční prezentaci jednotlivých skupin byla maska řeckého divadla a maketa buď Kolosea, nebo trojského koně. Výrobky skupin jsou velmi povedené, za zmínku stojí skupina ve složení Martin Čimera, Petr Varga, Jakub Křivánek a Tereza Mrenicová, která má koloseum i se suterénem. Masky řeckého divadla jsou rovněž vydařené.

Letošní projektový týden proběhl docela klidně, většina žáků pracovala aktivně a vzorně vypracovala pracovní listy.

  Soňa Zabloudilová

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates