Projekt "Já na to mám"

Projektový týden 8. třídy 14. - 18. 10. 2013

Loga Vstup do fotogalerie

Ve dnech 14. – 18. 10. 2013 proběhl první projektový týden k volbě povolání. Žáci pracovali ve skupinkách po čtyřech. V rámci exkurzí navštívili AP Maschinenbau (chlapci), Květinový krám (dívky), Dům barev Hrušovany, Drnholeckou strojírnu, MŠ Drnholec, Nové vinařství. Na exkurzích se kromě nahlédnutí do života pracujících se žáci učili ptát se na podstatné (občas i nepodstatné) věci.

Exkurze probíhaly v pondělí (Drnholec), v úterý (Drnholec) a ve středu (Hrušovany nad Jevišovkou).

Jako v předešlých letech i letos zpracovávali své dojmy z exkurzí v reportážích na základě pracovních listů vyplňovaných v průběhu exkurzí.

Ve čtvrtek a pátek si žáci vytvářeli o uplynulém týdnu počítačové prezentace. V pátek v prvních hodinách si žáci chystali prezentaci práce skupin. Rozdělili si role (moderátor, hodnotitel projektového týdne a práce skupiny, čtení ukázkové reportáže). Ve slavnostně připravené místnosti (hudebně) žáci na mikrofon promlouvali k ostatním žákům o výsledcích své práce. Mohli mít připraveno i něco navíc, a tak jsme luštili dvě křížovky, jednu osmisměrku a skládali jedno puzzle. Žáci se učili kultivovat svůj projev, překonávat trému při veřejném vystoupení a někteří dokonce i zaujmout posluchače. Jejich projev jsme zaznamenali videokamerou a v hodině slohu si pustili sestřih žákovských projevů.

Závěrečné prezentace organizujeme záměrně co nejslavnostněji, aby svou práci žáci jen tak nesmetli nemastným neslaným projevem pod stůl. Jedna skupina letos téměř selhala, los dal nešťastně dohromady skupinu lidí. Dvě skupiny naopak příjemně překvapily.

Práce žáků si vyhodnotila a oznámkovala kompletně paní učitelka Kateřina Smíšková a známku předala vyučující do předmětu Člověk a svět práce.

 Tomáš Procházka

 

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates