Projekt "Já na to mám"

Volba povolání I. díl 15. - 19. 10. 2012

Loga Vstup do fotogalerie

Osmáci se ve svých dvou projektových týdnech rozhlížejí po okolních firmách a živnostech, aby měli větší přehled o možnostech a nabídce práce v regionu. Přitom si trénují týmovou práci při sestavování reportážního časopisu dokumentujícího průběh týdne.

První týden bývá takový rozehřívací - osmáci postupně pochopí, co se po nich vlastně bude chtít. Že nestačí jen chodit po exkurzích, o nic se nestarat a čekat, až se něco udělá samo. A také, že týden není zakončen jen tak nějakým formálním huhňáním žáků před tabulí, ale že se po osmácích chce co nejzajímavější projev. A do mikrofonu. A třeba i před cizím hostem. A s počítačovou prezentací. A nejlépe i s nějakým překvapením navíc.

I když to v průběhu týdne vypadalo všelijak, v závěru většina skupin příjemně překvapila - suverénním projevem (Nikola Mandíková), křížovkou pro diváky (Vendula Ligasová), vtipnou prezentací (Jirka Kříž). A tak jen doufáme, že teď, kdy už si všichni na vlastní kůži vyzkoušeli, k čemu celý týden směřuje, se stejně nebo ještě lépe vydaří i týden jarní.

  Tomáš Procházka

Přepnout na mobilní zobrazení

Copyright © 2003 - 2022 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates