Vstup do fotogalerie

 Pod taktovkou (nebo paličkami?) deváťáků probíhalo letošní předvánoční soutěžení na druhém stupni. A protože na konci, kdy už všichni našli poklad, zbyla chvilka času, došlo i na živou hudbu před publikem.

 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 18.12. se konal tradiční vánoční šplh. Svou sílu si vyzkoušeli sportovci od 1. do 9. třídy. V kategorii 1. a 2. tříd vyhrál s časem 8,89 prvňák Vašík Krška, vynikající výkon podal třeťák Jakub Šebesta – čas 5,43, převálcoval tak čtvrťáky ( ani jeden páťák nepřišel ), v kategorii dívek 3.-5. ročník zvítězila Kristýna Kubíčková – 6,43 s. Na 2. stupni jsou vítězové tito: Sabina Juričková – 5,47 s, Erik Malik – 3,12 s, Jarek Šenk – 3,14 s. Kromě Jarka se z 8. a 9. třídy nikdo závodů nezúčastnil. Všichni dostali sladkou vánoční odměnu a nejlepší diplom. Všem blahopřejeme a věříme, že měli ze svých výkonů radost.

  Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

V pátek 21.12.2012 se zúčastnili 4 žáci naší školy 1. ročníku trojboje v Hrušovanech. Závodilo se ve šplhu, přeskocích přes švihadlo za minutu a trojskoku z místa. Pohár mohlo získat čtyřčlenné družstvo – mladší žák a žákyně a starší žák a žákyně, za nás Pavla Seveldová, Erik Malik, Táňa Trefilíková a Jarek Šenk. Naše družstvo v konkurenci sportovců z Hrušovan a Březí zvítězilo a získalo pohár starosty, v jednotlivcích vyhráli téměř všechny disciplíny. Měli tak pěkné zakončení kalendářního roku – závody v pěkně vyzdobené tělocvičně, výborné publikum, hodně cen a diplomů i předvánoční náladu. Všem našim závodníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

  Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

V pátek 14. 12. 2012 se vydali žáci 4. a 5. třídy na exkurzi do Brna do planetária na program „Poznej svůj vesmír“. Ukázali, že mají znalosti v tomto oboru a program je velmi zaujal, prostředí je velmi příjemné a všichni si to užili.

Součástí dopoledne stráveného v Brně byla i návštěva vánočních trhů na náměstí Svobody, žáci se na krátký čas rozprchli mezi stánky, kde bohužel neměla zastoupení žádná umělecká řemesla s předváděním výroby, ale převládla komerce. Někteří ale nakoupili drobné dárečky, posilnili se na zpáteční cestu a mohli jsme se vydat domů.

Nebyl to promarněný den, program v planetáriu byl poučný a naplnil naše očekávání.

 Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Druháci a třeťáci jezdí od 3.12.2012 každé pondělí na výuku plavání do Hustopečí. Plaváčci jsou rozděleni do čtyř skupin podle obratnosti dětí ve vodě. Na hodiny se moc těšíme, lektoři jsou k dětem pozorní a snaží se jim vštípit zásady chování ve vodě, základy plaveckých stylů a dýchání do vody. Nechybí spousta vodních her a radovánek. Přestávku tráví v sušárně, která je krásně prohřátá. Do školy se vracíme na poslední dvě hodiny. Plavání se dětem líbí a přispívá v těchto měsících i k otužování. Přeji plaváčkům mnoho zdaru při závěrečném klání v bazénu, ze kterého pořídíme nové fotografie.                                                                                                                                               Bronislava ŠimčíkováVstup do fotogalerie

V pátek proběhla na naší škole přednáška na téma Prevence rakoviny prsu. Byla určena pro děvčata 8. a 9. ročníku. Slečna Monika Loučková, studentka vyšší odborné zdravotnické školy, má za sebou bohatou praxi v hospicích, LDN, na „Žluťáku“ – moc dobře věděla a taky viděla, o čem mluví. Pohovořila o této zhoubné nemoci obecně, pak se zaměřila na karcinom prsu, své povídání doplňovala obrázky – někdy až drsnými, ale bohužel ze života. Zaměřila se především na prevenci, o které povídala nejdéle, a vyzývala děvčata k samovyšetření prsů (aby taky apelovala na své ženy v rodině). Dala prostor dotazům, na závěr promítla video. Děvčata přednáška zaujala, o čemž svědčí jejich vzorné chování – byla za to pochválena. Určitě o této nemoci budou přemýšlet a přinejlepším již teď dodržovat zdravý životní styl, kontrolovat své tělo a chodit na prohlídky. Stojí to za to!

Děkujeme slečně Loučkové a – budeme se snažit.

Kateřina Smíšková


Vstup do fotogalerie

V úterý proběhlo okresní finále Orion Florbal Cupu v mikulovské sportovní hale. Naši žáci vstoupili do turnaje dvěma výhrami a postoupili do semifinále. To se jim ale nevydařilo a vysoko prohráli. Taktéž prohráli i zápas o třetí místo. Konečné čtvrté místo v okrese je maximem, kterého mohli dosáhnout. Vítězem OP se stala ZŠ Hraničářů Mikulov.

 Stanislav Pichanič


Vstup do fotogalerie

Nejprve rodiče předvánočně naladit, potěšit jejich ucho i oko zpěvy, tanci i recitacemi, pochlubit se vyrobenými dárečky - a pak teprve potěšit či nepotěšit jejich srdce na třídních schůzkách věnovaných prospěchu a chování. Taková byla strategie pro letošní čtvrtletní třídní schůzky. Ta první část se vydařila výborně, téměř přesně podle rozvrhu a hlavně s přehršlí pěkných výstupů.

  Tomáš Procházka


Vstup do fotogalerie

Nejenom ve velkých městech, ale i u nás na vesnici od večera první adventní neděle svítí velikánský vánoční strom. Letos nehýří všemi barvami, jako to bylo v letech předešlých, ale rozzářily se na něm modré a stříbrné lampičky.

Kulturní program byl letos netradiční, žádné pásmo básniček a koled, ale pohádka Vánoční diamant v podání dramatického kroužku DDM Mikulov,v kterém už dva roky pracují jevišovské děti. Přestože to na zkouškách někdy jiskřilo a o „režisérku“ se pokoušely mdloby, výsledek stál za to. Našim hercům patří pochvala za to, že svůj volný čas věnují studiu a nácviku rolí. Byli dobří. Malou slavnost zakončilo podávání čaje, svařeného vína a „hadí polévky“ – jen pro dospělé. Lidé, kterých se sešlo opravdu hodně, postávali v hloučcích, povídali si, někteří si koupili adventní nebo vánoční dekorace, které zde nabízel Květinový krám z Hrušovan nad Jevišovkou. Byl to příjemný podvečer.

  Jitka Radkovičová


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.