Vstup do fotogalerie

Za účasti téměř stovky závodníků se v sobotu konal již 16. ročník gymnastických závodů. Naši školu reprezentovalo 16 závodnic a závodníků. Medailových umístění dosáhli:
Jakub Křivánek 2. místo
René Kocourek 3. místo
Karolína Mrenicová 2. místo
Nadim Abassy 1. místo
Rudolf Ivičič 2. místo
Kristýna Růžičková 2. místo
Marie Bártová 3.

Blahopřejeme a děkujeme všem za pěkné výkony. Poděkování si zaslouží taky děvčata (malá, větší i ta dospělá), která zpestřila přestávky pohybovým vystoupením . Díky patří v neposlední řadě všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu těchto tradičně úspěšných závodů.

Výsledková listina 16. ročníku okresního přeboru ve sportovní gymnastice (.pdf)

  Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

V sobotu proběhl na naší škole již 16. rořník okresního přeboru ve sportovní gymnastice. V sedmi kategoriích se jej zúčastnilo 86 závodníků a závodnic z deseti škol a školek. A vy, co jste byli u toho, i vy, kteří jste si nechali tuto událost ujít, se můžete podívat aspoň na fotky poskytnuté panem Jiřím Heinischem.

 foto Jiří Heinisch

Vstup do fotogalerie

Každoročně se žáci devátých tříd loučí se základní školou. Aby nezapomněli na své kamarády a třídního učitele, na památku si nechají dělat trička. Ani letošek není výjimkou. Sami posuďte, jak to vašim kamarádům sluší.

 Kristýna Tomolová, 9. třída

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 29.3.2012 se vypravilo několik žáků naší školy do Mikulova na recitační soutěž. V I. kategorii soutěžila Kateřina Jandová, která si v oblastním kole vybojovala pěkné druhé místo. Ve II. kategorii naší školu reprezentovala Iveta Grossová a ve III. kategorii jsme měli Terezu Mrenicovou.

V kategorii divadelního vystoupení se skupina třeťáků ve složení – Tomáš Foltán, Adéla Dědíková, Tereza Bystřická, Hynek Děneš, Dominik Petrů a Iveta Grossová - umístila se svojí pohádkou „O princezně na hrášku“ na prvním místě a postupuje do krajského kola, které proběhne v Brně.

Všem účastníkům recitační soutěže patří poděkování za zdařilou reprezentaci naší školy a výhercům přejeme štěstí v dalším kole soutěže.

 Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

Stejně jako loňský rok si žáci druhé třídy vyzkoušeli svou dovednost ve skákání přes švihadlo. A stejně jako v 1.třídě naskákala za 3 minuty nejvíce přeskoků Nikča Moravcová, podařilo se ji 200 přeskoků. Druhá skončila Natálka Komínková se 168 přeskoky a za ní se 156 přeskoky Venda Dobiášová. Oproti první třídě došlo ke zlepšení u všech žáků.

Zuzana Mrenicová

Vstup do fotogalerie

Neúspěchem skončila snaha našich žáků postoupit do okresního kola ve florbale. Po velmi dobrém začátku a vítězství 2:1 nad Valticemi jsme smolně remizovali s Velkými Němčicemi 1:1. V dalších dvou zápasech jsme prohráli s Nikolčicemi a Mikulovem - Hraničářů. Celkově jsme se umístili na 4. místě.

  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 22. března se uskutečnila na prvním stupni naší školy recitační soutěž. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Soutěžící byli velmi šikovní a proto porota měla velmi těžké rozhodování. Nakonec rozhodla takto: z prvňáčků se nejvíce líbila Kateřina Jandová, Michal Španiel a Nikola Ševčíková. Mezi druháky a třeťáky byla nejlepší Iveta Grossová,(3.tř.) Natálie Komínková (2.tř.) a Tadeáš Malík(2.tř.). Dlouhá porada před vyhlášením poslední kategorie přinesla tyto výsledky: na prvním místě Tereza Mrenicová ze 4. třídy, druhý byl Michal Lukeš z 5. třídy a na třetím místě Zdeněk Janda ze 4. třídy.

Šikovní třeťáci si pod vedením paní učitelky Škrabalové připravili divadlo, které zaujalo pěknými výkony a také kostýmy. Všichni soutěžící, kteří byli na prvním místě pojedou 31. 3. soutěžit do oblastního kola v Mikulově. Poprvé budeme díky třeťákům soutěžit také v kategorii divadlo. Přejeme hodně úspěchů!

  Lenka Růžičková, Jakub Křivánek – 4.tř.

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se mohli žáci prvního i druhého stupně blíže seznámit s některými zástupci exotické zvířeny...


Vstup do fotogalerie

Ve středu na druhý jarní den se žáci národky vydali se dvěma Smrtkami - Moranami, aby je za hlaholení jarních říkadel pronesli Drnholcem a vynesli za vsi.

U řeky byly výše řečené Smrtky na několikátý pokus zabodnuty do země a ponechány svému osudu. Jsou totiž z přírodních materiálů a až si z nich rybáři udělají ohníček, tak snad nepřiotráví sebe ani řeku.

Na břehu řeky ještě žáci předvedli některé ze dříve hraných her, aby si užili ještě chvíli jarního sluníčka. A pak už zpátky do školy - čtvrťáci na geošku, třeťáci ještě po cestě sbírat po Drnholci odpadky.

  Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

V úterý 6.3. 2012 se vydaly děti první třídy na návštěvu za mladšími kamarády do mateřské školky. V rámci návštěvy školáci dětem zahráli dramatizaci pohádky Zajíčkovo trápení. Kostýmy si děti vyrobily s rodiči a na obličej nás přišly namalovat maminky Vladěnka a Monika. Dětem se pohádka podařila a mladším kamarádům líbila. Společně pak strávili kamarádi na školní zahradě, po které se prvňáčkům tak stýská. Již nyní se prvňáčci těší na společný den v červnu s předškoláky. Děkuji všem, kteří nám pomáhali a obzvláště slečně učitelce Sandře Heinischové za pomoc při organizaci setkání.

 Bronislava Šimčíková – třídní učitelka 1.a

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.