Vstup do fotogalerie

V pátek 23. 2. Se žáci naší školy zúčastnili okresního kola sálové kopané v Břeclavi. Celý turnaj byl zahájen slavnostním přivítáním. V prvním utkání proti sobě nastoupila družstva Drnholce a Lednice. Naši kluci po slibných šancích na obou stranách nakonec vyhráli po výborné střele Karla Kratochvíly. Ve druhém zápase jsme hráli s Mikulovem. V tomto utkání opět zazářil Karel, který vstřelil vítězný gól do soupeřovy branky. Nejvíc branek padlo v zápase proti Valticím. To dali gól Radek Zabloudil, Mirek Manda a brankář Jirka Komoň. Poslední zápas byl s nejtěžším týmem, výběrovou fotbalovou školou Břeclav, Slovácká. Drnholečtí kluci je sice hodně potrápili, ale na výhru to nestačilo. Myslím, že můžeme být hrdí na krásné druhé místo.

  Wernerová Eliška, 9.A

Vstup do fotogalerie

V úterý 28. 2. se chlapci 8. a 9. ročníku zúčastnili košíkové ve Valticích. První zápas jsme hráli s Velkými Němčicemi. Ze začátku to vypadalo spíše na prohru, ale koše dané Mirkem Mandou, Karlem Kratochvílou a Lukášem Tomaštíkem vše obrátily. Takže první zápas skončil pro nás vítězstvím 6 : 4. Druhý zápas jsme hráli se ZŠ Kupkova. Zápas byl hodně napínavý. Ale i po prodloužení to naši kluci zvládli a zvítězili 10 : 7. Po dvou vyhraných zápasech nás čekalo finále. Souboj s Nikolčicemi o první místo byl nejnapínavější ze všech. Zápas se musel třikrát prodloužit, protože vždycky skončil remízou. Štěstí stálo na straně soupeře, protože Nikolčice daly poslední a zároveň i rozhodující koš, takže jsme skončili druzí.

  Barbora Matulková, 9.A

Vstup do fotogalerie

Výrazného úspěchu dosáhli starší žáci na okresním přeboru ve šplhu, který pořádala 29. 2. 2012 ZŠ Slovácká Břeclav. Vítězem se stal Jaroslav Šenk časem 2,49 sekund. Na třetím místě se umístil Karel Kratochvíla s časem 2,59 s. a čtvrté místo vybojoval Zdeněk Kocman časem 2,64 s. Věřím, že další podobné úspěchy budou následovat.

  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Drogy – po kyberšikaně další „strašák“ dnešní doby. A právě protidrogová prevence se stala dalším tématem dnů orevence. Dvakrát k nám přijeli pracovníci Kontaktního centra Břeclav – H. Hajduchová a vedoucí centra pan Žáček. Dne 23. 2. 2012 se konala beseda se žáky 6. – 7. ročníku, o týden později dne 1. 3. besedovali ti nejstarší a asi i nejohroženější, žáci 8. a 9. třídy. Přednášející využili své bohaté zkušenosti i znalost problematiky závislosti na drogách a problémů lidí na drogách závislých, s nimiž se při své práci denně setkávají. Žáky si zcela jistě získaly nejenom informace, ale i přístup a neformální atmosféra besedy. Doufejme, že i tato akce většině dětí ukázala nebezpečí, které s sebou návykové látky nesou. Informací mají mladí lidé samozřejmě dost, ale slyšet tyto věci od lidí, kteří mají konkrétní zkušenosti s drogově závislými, je určitě něco zcela jiného.

V letošním školním roce se žáci 6. – 9- třídy zúčastní mapování situace v problematice návykových látek na naší škole a každý anonymně vyplní dotazník. To přispěje k hodnocení úspěšnosti minimálního preventivního programu, který je spjat s veškerým školním životem.

Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Jako každým rokem i letos se naši druháci a třeťáci účastnili plaveckého výcviku. Od 6.12.2011 do 28.2.2012 jsme každé úterý jezdili do bazénu v Hustopečích plavat, splývat, potápět se, nahřívat se do ohřívárny. V úterý 28.2.2012 na závěrečném plavání děti obdržely za své plavecké výkony vysvědčení.

 Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

ples


 

Vstup do fotogalerie

Prvním tématem dnů prevence na naší škole se 20. 2. 2012 stala kyberšikana, téma velmi aktuální. Žákům 6. – 9. ročníku přednášela a o problémech s nimi následně besedovala příslušnice Policie ČR prap.Bc. Magda Stroblová, která se touto problematikou zabývá. Akce se žákům líbila a zcela jistě přispěla k jejich bezpečnosti. V dubnu čeká podobná přednáška i žáky 3. - 5. ročníku.

Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se naši chlapci 8. a 9. tříd zúčastnili okrskového kola v sálové kopané v Březí. Dostavilo se 5 družstev: Drnholec :), Březí, Mikulov - gympl, Valtická a Hraničáři. Hrál každý s každým.

Všechny zápasy byly napínavé. S Březím jsme vyhráli 4:0, s "Hranclem" 4:2, s Valtickou 4:0 a asi nejnapínavější zápas s gymplem jsme remízovali 1:1."

Nejlepším střelcem z naší skupiny byl Karel Kratochvíla, který dal 6 gólů a nejlepším hráčem Miroslav Manda. Po těžkém boji jsme se umístili na samém vrcholu. S gymplem, který se umístil těsně pod námi, pojedeme na okresní kolo do Břeclavi.


Petra Marková

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.