Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 26.1.2012 se v rámci kultury vydali žáci třetího až pátého ročníku do brněnského divadla Radost. Zde shlédli divadelní představení Gulliverovy cesty. Představení bylo pro děti opravdovým zážitkem.

Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

Poprvé dostali prvňáčci své vysvědčení v úterý 31.1.2012. Z 22 prvňáčků prospělo s vyznamenáním 21. Pochval třídní učitelky si odneslo 14 žáků první třídy. Gratulujeme všem, hlavně rodičům, kteří tak dennodenně s dětmi doma pracují a připravují se na každý školní den. Do dalšího pololetí přeji dětem mnoho elánu a takového nadšení, s jakým k práci přistupovaly v pololetí prvním.

 

Vstup do fotogalerie

V pátek se vybraní chlapci zúčastnili "Hustopečského skákání". Pěkného úspěchu dosáhl Jan Klein, který vybojoval třetí místo v kategorii mladších žáků břeclavského okresu. Další žáci Nadim Abassy, Dominik Sedlák a Zdeněk Kocman hodně bojovali, ale umístili se v poli poražených.


  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Ve středu 25.1.2012 navštívila třída 3.A místní knihovnu v Drnholci. Paní Bejdáková dětem připravila besedu nad knihou Honzíkova cesta, kterou děti ve škole právě společně dočetly. Kromě povídání o samotné knize, o ilustrátorce a autorovi, v knihovně na děti čekaly různé úkoly, doplňovačky, rébusy.

Povídání a různé činnosti se dětem líbily, paní Bejdákové děkujeme za pěkné dopoledne strávené v knihovně.

  Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek nás velmi úspěšně reprezentovala děvčata na okresním přeboru v přehazované.

Turnaj proběhl v krásné hale v CHarvátské Nové Vsi. Naše děvčata v obou kategoriích vyhrála svou skupinu a tím se probojovala do finále. Zde také narazila na stejného soupeře - ZŠ Břeclav Slovácká, který byl již nad síly našich děvčat. Přesto druhá místa jsou velkým úspěchem.

Všem děvčatům gratuluji a děkuji za nevšední zážitek.

  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Dnes 27.1 2012 se konal zápis dětí do ZŠ. Ve škole přivítaly děti pohádkové postavy a milé paní učitelky. Všechny děti se postupně vydaly plnit úkoly a za každý správně splněný úkol obdržely obrázek. Předškoláci měli zavázat rytíři plášť nebo princezně šaty, najít správný klíč od komnaty, hledat rozdíly mezi dvěma hrady, poznat a spočítat ovoce a zeleninu, postavit pro kominíka komín z geometrických tvarů a plno dalších zajímavých úkolů. K zápisu přišlo ze školky z Drnholce 16 dětí, z toho 2 rodiče požádali o odklad. Zapsaní budoucí prvňáčkové se těší, až 1. září usednou do školních lavic a budou plnit opravdové školní úkoly.

  učitelky MŠ

Vstup do fotogalerie

Jelikož už se blíží zápis do školy, vydali jsme se s předškoláky na návštěvu do první třídy. Přivítala nás paní učitelka Šimčíková a naši kamarádi. Předškoláci si vyzkoušeli sedět ve školních lavicích, plnili úkoly a všichni si společně zazpívali písničky. Nejvíce se dětem líbila přestávka. Návštěva se vydařila a my se ve školce těšíme na návštěvu prvňáčků, kdy nám přijdou do školky zahrát divadlo, které s paní učitelkou nacvičili.

  učitelky MŠ

Vstup do fotogalerie

V knihovně nás uvítala paní Bejdáková. Šli jsme tam, protože jsme měli dočtenou knížku. A ta knížka se jmenovala Slonům vstup zakázán. Dělali jsme tam různé soutěže. A ukazovala nám jednu knížku. Líbilo se mi, jak jsme tancovali.

 

Natálka K.

Dočetli jsme knihu Slonům vstup zakázán a proto jsme šli do knihovny a povídali jsme si o té knize a plnili jsme úkoly.

 

Matěj T.

Dne 20. ledna jsme šli do knihovny k Martině Bejdákové a byla tam legrace. Šli jsme tam, protože jsme dočetli knížku Slonům vstup zakázán. Dělali jsme úkoly .

 

Táďa M.

Šli jsme do knihovny, tam jsme tancovali a naše paní učitelka nás rozdělila do skupinek a v těch jsme pak pracovali. Pak jsme zase tancovali a povídali jsme si o Slonům vstup zakázán. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme tancovali.

 

Klárka H.

 

Vstup do fotogalerie

V neděli 22. 1. se v sále kulturního domu uskutečnil dětský maškarní ples. K vidění byla celá řada masek počínaje krásnými princeznami a konče strach nahánějícími piráty. Celé odpoledne se odehrávalo v duchu tance, her a zábavy. K tanci a poslechu hrál pan učitel Dalibor Bárta. V hladovém stánku obsluhovala Miluška Kneeová a Hedvika Škrabalová, kolo štěstí tradičně roztáčela Martina Bejdáková a hlavním tahounem byl kdo jiný než pirátka Hanka Vlková. Děkujeme všem zúčastněným, zejména pak panu učiteli Jirkovi Janečkovi a tanečnicím Christině Sulz, Marušce Bártové a Vendě Ligasové. Nemalé díky patří též sponzorům: Městysi Drnholec, p. Kabrhelové, p. Krškové, p. Konečnému. Věříme, že se vám ples líbil a že se tu sejdeme zase napřesrok.

  text Martina Bejdáková, foto Luděk Zámečník

Vstup do fotogalerie

V úterý 17. 1. proběhlo za velké účasti žáků školní kolo ve florbale 4. a 5. tříd. Čtyři družstva hrála systémem každý s každým a předváděla velmi pěkné výkony. Vítězem se stalo družstvo "Ježibab" ve složení Sláma, Šůstek, Křivánek, Kalianková, Grimmová, které nezaznamenalo žádnou porážku.

Na druhém místě se umístili "Kostíci", třetí byli "Oceláři" a poslední "Kameňáci".

Nejlepším střelcem byl Michal Tábora s 11 vstřelenými brankami. Velmi dobré výkony v brance podával Lukáš Šůstek a Samuel Barták. Všichni zúčastnění dostávají body do sportovce roku a poděkování za krásné výkony.

  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie

Ve středu 18. ledna zhlédli žáci z prvního stupně a děti z MŠ písničkové představení, které jim předvedla dvojice herců z Brna. Nejednalo se o žádný „nudný výchovný koncert“, ale o svižné a zábavné šou, které děti rychle strhlo na svoji stranu. A tak si s chutí všichni zazpívali pohádkové písničky a nakonec si i zatancovali. Při hodnocení zněla od dětí nejčastěji slova super a skvělé.

Jana Juřenová

 

Ředitelství Základní školy a mateřské školy v Drnholci oznamuje, že zápis do 1. třídy se koná v pátek 27. ledna od 13,45 hodin v budově ZŠ na prvním stupni. Vezměte s sebou psací potřeby a rodný list dítěte.

 

Sraz všech bývalých deváťáků,kteří by byli ochotní odtancovat polonézu na letošním školním plese, bude v sobotu 11. února v deset hodin v tělocvičně základní školy. Na všechny se moc těším!!

  Soňa Zabloudilová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.