Loga  Vstup do fotogalerie

V tento den se vše „točilo“ kolem podzimu. V matematice byly příklady i slovní úkoly na očíslovaných lístcích, po jejich vyřešení a složení všech částí vznikl obrázek s podzimní tematikou, v tělesné výchově také žáci hledali úkoly ukryté na listech, přírodopis a vlastivěda jsou s přírodou spjaty celoročně, nechyběla křížovka ani práce ve skupinách. V pracovních činnostech byly zužitkovány vylisované listy stromů, přidala se lepenka, vlnitý papír, zapracovaly šikovné dětské ruce a stromy – pěkná dekorace – byly na světě. No, a ta škola byla zase trochu zábavnější .

  Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Poslední listopadový víkend se konala v sále kulturního domu nevšední výstava starých hraček, hlavně panenek a kočárků, kterou připravily paní Půlpytlová, Szabová , A. Šebestová a adventními vazbami různých tvarů obohatila Dana Langeová.

Asi na padesátce stolů trůnily panenky v různém oblečení od krojaček až po metrové „porcelánové dámy“. Zatímco školní děti v pondělí 28.11. dopoledne obdivovaly hračky, paní učitelky vyjadřovaly úctu ke spoustě práce, kterou majitelky těchto pokladů musely vynaložit při přípravě výstavy.

Do kulturního domu si během víkendu našlo cestu mnoho návštěvníků, kteří nešetřili chválou a obdivem.

  Soňa Zabloudilová

Vstup do fotogalerie

Ve středu 23.11.2011 se v Břeclavi konalo okresní kolo přeboru škol v šachu. Za školu v Drnholci se v mladší kategorii zúčastnilo čtyřčlenné družstvo ve složení Kocourek René, Foltán Tomáš, Křivánek Jakub a Varga Petr. Mezi sedmi družstvy se umístilo na čtvrtém místě.

Ve druhé kategorii se žáci naší školy ze třinácti družstev umístili na šestém místě. Toto umístění vybojovali Šenk Jaroslav, Zabloudil Radek, Seveldová Pavlína a Šenk Ondřej. Všem soutěžícím patří poděkování za důstojnou reprezentaci školy v šachu.

  Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

V pátek 18.11.2011 jsme uvítali u včeliček vzácnou návštěvu. Pozvání do 1. třídy přijal pan Domin, včelař z Drnholce. Přinesl dětem ukázat základní věci při práci se včelínem a včeličkami. Nezapomněl ani na med, které jeho včeličky produkují. Děti si pak vyzkoušely ochranné kukly, kuřák, hřebeny, prozkoumaly medové a voskové plásty a další zajímavé nářadí. Beseda byla pro děti zajímavá a hlavně obohacující o další nové informace ze života včeliček. Děti poděkovaly a s panem Dominem se rozloučily písničkou o včeličkách.

  Broňa Šimčíková

Vstup do fotogalerie

Na exkurzi ve dvou elektrárnách byli žáci 7. a 8. třídy. Podrobněji Vás s ní seznámí někdo z žáků 8.A ve své reportáži...


Vstup do fotogalerie

2. a 3. 11. si děti ze školní družiny vyzkoušely konstrukční činnosti. Děti se rozdělily do dvou skupin. K dispozici měla každá skupina mnoho různých stavebnic. Prvním úkolem bylo vytvoření plánku města, který následně použili při stavbě městečka. Obě dvě města se velmi povedla. Děti chválím za jejich kreativitu a pracovitost.

  Klára Kneeová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.