Vstup do fotogalerie

V úterý 25. října, den před prázdninami se obě šestky v rámci prohloubení znalostí učiva dějepisu vypravily do Dolních Věstonic. Jely prozkoumat tajemství Věstonické venuše. Stejně se jmenuje interaktivní program Regionálního muzea Mikulov, který byl pro ně připraven. A vy si myslíte, že je snadné zjistit napřed všechny detaily o sošce a pak ji vymodelovat? To se ale pletete! Podívejte:

 Pro Drbník LAK (Ladislav Krivjanský)

Vstup do fotogalerie

V pondělí 31.10. si žáci 4.A třídy v hodině angličtiny připomněli, co to je anglický svátek Halloween, porovnali jej s našimi „ dušičkami“. V rámci hry si vyzkoušeli, jak svátek probíhá a jaká strašidla mohou v ten den chodit. Také si zarecitovali příslušné říkanky – to vše při rozsvícených dýních. Poznáte na fotkách, kdo je kdo?

 Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

V úterý 18.10. se nejmladší žáci vydali na svůj první výlet do brněnského divadla Radost na divadelní představení O nezbedné kometě. Představení se neslo v moderním duchu, kde vystupovali pouze dva herci a nezbytnou pomůckou jim byla počítačová technika. Dětem se představení líbilo, seznámily se Sluneční soustavou a jinými vesmírnými tělesy. Domů jsme přijeli všichni pořádku a ještě dlouho si děti povídaly o Zlounovi, který zmizel v černé díře.

Broňa Šimčíková

Vstup do fotogalerie

11.10. se druháci učili celý den o ovoci. V Čj vytleskávali a skládali známé říkanky a ty pak opisovali do sešitu. V matematice procvičili cestování ve čtvercové síti, když hledali cestičku pro červíka Pepíka k jablku (pravá a levá nám pořád dělá problémy, Pepík si tentokrát nepochutnal), skládali souměrné obrázky a rozstříhané jablko. V Prv třídili ovoce na to, které roste u nás a ovoce cizokrajné a hlavně zkoumali ovoce smysly- zrakem, hmatem, čichem a chutí, (to se dětem líbilo nejvíc, protože si zároveň dali svačinku). Nakonec namalovali pěkná jablíčka.

 Zuzana Mrenicová

Vstup do fotogalerie

V úterý 18. 10. 2011 se třeťáci vypravili do Mikulova. V rámci programu ekologické výchovy Pálava navštívili les, brouzdali se podzimním listím a vnímali přírodu všemi smysly. Sbírali listy některých stromů, plody a semínka rostlin, z přírodnin tvořili obrázky.

 Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

12. října to na prvním stupni vřelo jako v úle. Pod patronací 3. třídy tu probíhal den zaměřený na pomoc nevidomým lidem. A co způsobilo mezi dětmi takový rozruch? Byla to fenka labradorského retrívra se svým cvičitelem.

V zajímavé besedě se žáci dozvěděli něco o výcviku těchto psů a také dostali ponaučení, jak se k nevidomým spoluobčanům chovat.

Poté třeťáci nabízeli ke koupi pastelky ve škole i v obci. Jejich přičiněním přispěla naše škola do této sbírky pěknou částkou - téměř čtyřmi tisíci korun.

Jana Juřenová

Vstup do fotogalerie

V pondělí 10.10.2011 probíhalo vyučování u třeťáků netradičně. V rámci světového významu brambor v této třídě proběhl „Bramborový den“. Již v neděli žáci se svými rodiči připravovali různé pokrmy z brambor. V pondělí pak nastalo velké ochutnávání a předávání receptů. Rodiče byli skvělí, na ochutnávku se sešlo mnoho „super“ receptů. Děti si kromě jiného vyzkoušely, co s bramborou udělá voda a co osolená voda. Naučili jsme se písničku a básničku o bramborách.

 Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

První sobotní říjnový den pořádali modeláři ve spolupráci s knihovnou DRAKIÁDU. Pouštění draků probíhalo na letišti. Kromě toho modeláři předvedli ukázku ze své práce. Všem zúčastněným děkujeme, hlavně rodičům, kteří si na své děti udělali čas.


Vstup do fotogalerie

Ve středu 5.10. se vydáváme v menší skupince žáků naší školy na přespolní běh do Břeclavi.

I přes pár menších problémů se náš vlak konečně rozjel. Děcka jsou docela v dobré náladě, přestože holky a mladší kluky čeká běh na 1,5 km a starší žáky 3 kilometrová trasa. Když dorazíme na ZŠ Valtická, převlékáme se a konečně vyrážíme do lesíka kousek za Břeclaví. Zvláštní jméno - Boří Les. Jmenuje se podle něj i dříve vesnice, dnes místní část Břeclavi. Víte, že je to od slova bor, tedy borovice?

Tam to už jde jako po másle. Nastupuje první skupina - mladší holky. Na neuvěřitelném 1.místě se ocitá Zdeňka Skaláková a na 20.místě Mariana Pecková. V další skupině se na krásném 5.místě umístí Denisa Rigová a kousek za ní na 11.místě Petra Marková.Dále běží Kristýna Tomolová a Kateřina Krejčová, které skončí na 40. a 42.místě.

V kategorii mladších kluků se nám taky daří. Na 4.místě Erik Malik, hned za ním na 5.místě Honza Klein a na 16.místě Jiří Kříž. Poslední skupinou dnešního dne jsou starší kluci. 14.místo obsazuje Miroslav Manda a 25.příčku Jiří Komoň.

Tímto náš den skoro končí, stačí jen dojít na Valtickou na vyhlášení vítězů a už můžeme jet unavení a plní zážitků domů. Nedopadli jsme špatně, co říkáte?

Ale lépe bude, podíváte-li se na fotky, které jsem pro vás pořídila.

Simona Kahánková, 9.A

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.