Loga Vstup do fotogalerie

Žáci a žákyně 7. ročníku i letos zjišťovali prostřednictvím svých příbuzných či známých, kteří pracují nebo žijí v zemích Evropské unie, zajímavosti a postřehy z běžného života v těchto zemích. Pochopitelně, že se nejdřív seznámili podrobně s touto institucí. Vyhledávali informace, hráli hry, řešili hlavolamy i hádanky, malovali na hedvábí, naučili se hrát petanque, provedli a vyhodnotili anketu... Uteklo to jako voda.

Sedmáci, vaše prezentace i práce v celém projektovém týdnu byla skvělá! Moc chválím!

  Jana Kalandrová

Vstup do fotogalerie

Pomalu se blíží konec školního roku a plavčíci mají svou dlouhou plavbu téměř u konce. Zvládnou už přečíst i napsat všechna písmena abecedy, a proto se mohli v úterý 24.5. zastavit v knihovně, kde na ně čekal velmi zábavný šašek a pan král. Děti se na tento den moc těšily. Některé děti došly jako správní námořníci v pruhovaných tričkách. V knihovně pro ně byly přichystány úkoly, které děti plnily ve skupinkách. Na závěr je pan král pasoval na čtenáře. Každý plavčík si s sebou odnášel pasovací listinu, záložku a knihu, kterou pro děti zakoupili rodiče. Hlavně si ale děti odnášely moc pěkný zážitek. (Děti by tam nejraději zůstaly. Ale loď nepočká. A kdo chce doplout až do konce, musel se nalodit).

Ještě jednou chci poděkovat paní Šimčíkové a paní Jakubcové za pěkně připravený program.

  Z. Mrenicová

Vstup do fotogalerie

Děti z 1. třídy si nacvičily jednoduchou pohádku O slepičce Pepičce. Nejdříve si své herecké umění vyzkoušely před druháky a potom se odvážily vystoupit před mladšími kamarády ve školce. Plošné loutky, znázorňující hlavní postavy, vyrobily také děti. Návštěvu školky v Jevišovce jsme spojili s výletem- cesta z Jevišovky lesem byla moc příjemná. Děkujeme paním učitelkám a dětem ze školek, že nás přijaly a odměnily práci dětí potleskem.

  Z. Mrenicová

Vstup do fotogalerie

V sobotu 28.5. se konal zájezd do Brna na gymnastické závody Grand Prix. Návštěva tohoto mezinárodního závodu se stala již tradicí, naši gymnasté i negymnasté mohli zhlédnout, jak vypadá vrcholová gymnastika. Letos byly závody abnormálně kvalitní – zúčastnilo se 16 párů z 10 zemí. Českým gymnastům nejvíce konkuroval rumunský pár – a také vyhrál.

Tako akce na ukončení gymnastické sezóny se vydařila. Jen nás mrzí, že někteří přihlášení ( s podpisem rodičů ) se nedostavili ( na poslední chvíli omluveni i neomluveni ). Nezodpovědné od žáků, ale i od rodičů. Přesto nám dobrý dojem nepokazili.

  Katka Smíšková

Vstup do fotogalerie

Ojedinělý projekt pro české školy připravily organizace: Terezínská iniciativa, Židovské muzeum v Praze, Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém . Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Cílem besedy, které se žáci našich devátých tříd zúčastnili, je zvýšit povědomí mladé generace o závažnosti rasových předsudků a o mechanismech jejich vzniku. Interaktivní formou jsou žáci seznámeni na příkladu holocaustu s rasovou diskriminací.

Lektor Mgr. Pavel Horák přiblížil velmi zajímavým způsobem – dokumenty, fotografie záznamy vzpomínek pamětníků – toto smutné historické období. Pro mnohé naše žáky to nebylo první setkání s těmito informacemi, protože v loňském roce měli možnost navštívit Osvětim.

Doufejme, že i tato beseda přispěla k utvoření vlastního, doufejme, že správného, názoru našich žáků na různé ideologie a na vztahy mezi lidmi.

Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Včera družstvo deváťaček vyrazilo do vzdáleného Lanžhota na okresní přebor v košíkové dívek. Tamní základní škola ve své krásné hale přivítala čtyři družstva, která hrála systémem každy s každým. Naším prvním soupeřem bylo družstvo Lanžhota B a to jsme porazili vysoko 34:0. Druhým soupeřem byla děvčata ze ZŠ Valtice a ta jsme také přehráli 18:2. Vyvrcholením okresního přeboru byl zápas Lanžhota A proti našemu družstvu. Naše děvčata dobře začala a vedla 4:0. Poté soupeř otočil na 8:4 a situace nevypadala vůbec růžově. Děvčata ale prokázala, že umějí bojovat a zápas po dramatickém závěru vyhrála 18:15. Nejlepší střelkyní byla Lenka Tomolová.

Děkuji děvčatům za krásný sportovní zážitek a přeji jim, aby podobných akcí s takovým výsledkem zažily ještě mnoho.

  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

World Harmony Run (Světový běh harmonie) je nesoutěžní štafetový běh, jehož cílem je posilovat mezinárodní přátelství a vzájemné porozumění a překonávat přitom kulturní, národnostní a politické hranice.

Na trati delší než 56 tisíc kilometrů vedoucí přes území více než 80 národů nesou běžci symbol harmonie − hořící pochodeň, kterou si předávají z ruky do ruky lidé, se kterými se běžci cestou setkávají.

18. května kolem poledne dorazili běžci do Drnholce, kde se na hodinku zdrželi. Ve svém programu seznámili školu s hlavní myšlenkou běhu, zazpívali nám písničku Run, run, run, run...., nechali nás podržet pochodeň, i kolem planety (v menším měřítku) jsme si mohli zaběhat a razítko tak získat. Nakonec po krátké svačině pro běžce vyrazili tito dále směrem ku Znojmu. Prvních pár desítek metrů (ke křižovatce u školy) je doprovázeli v dresech i žáci devátých tříd.

 

Vstup do fotogalerie

Včera se uskutečnil v Mikulově turnaj v přehazované pro děvčata šestých a sedmých ročníků. Za účasti čtyř škol obsadila děvčata z 6.A výborné druhé místo a za předvedené výkony jim patří velké poděkování a blahopřání k dosaženému výsledku. Děvčata 7.A se umístila na čtvrtém místě a výkony se zápas od zápasu zlepšovaly. Všechna děvčata bojovala a děkujeme za kvalitní reprezentaci naší školy.

6.A - Danihelová Šárka, Hradilová Vendula, Mandíková Nikola, Pluskalová Marie, Rigová Nikola, Skaláková Zdeňka, Šulanová Lucie, Václavíková Monika.

7.A – Bártová Marie, Grulichová Denisa, Hozová Alice, Hryzláková Adriana, Trefilíková Táňa, Vlachová Alena, Žaludková Tereza.

  Libor Smíšek

Ve středu 11. května jsme jeli do Brna do Divadla Radost na představení Rychlé šípy. Herci hráli téměř přesně podle komiksu Jaroslava Foglara Rychlé šípy. Vůdcem skupiny byl Mirek Dušín – velký sportovec. Na vlajce měli 3 šípy na znamení toho, že všichni byli dobří sportovci. Všichni se pořád chovali jako gentlemani, políbili ženám ruku, darovali kytky, pomohli v nouzi, s nákupem, bojovali čestně a férově. Představení bylo velmi živé, poutavé, oživené písničkami – děti ani neměly čas na zlobení a nudu. Ve škole jsme ve výtvarné výchově malovali hlavní postavy a ve čtení jsme ve skupinkách o nich popovídali. Všem se nám to líbilo a těšíme se na další divadlo.

V divadle byli žáci 4. a 5. třídy.

  Petr Záhorský 5.A

Vstup do fotogalerie

I letos se družstvo žáků naší školy zúčastnilo dějepisné soutěže v Mikulově věnované Napoleonovi, která proběhla dne 10. května 2011 v prostorách mikulovského zámku. Klání opět probíhalo ve dvou kolech - první kolo sestávalo z kvízových otázek a ve druhém kole čekaly na soutěžící poznávací úkoly. Letošní tým, složený ze žáků 8.B - Dominik Ďurko, Simona Kahánková, Tereza Táborová a Kristýna Tomolová, obsadil v tuhém boji krásné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Soňa Zabloudilová

Loga Vstup do fotogalerie

„Absolventský týden“, jak se náš projekt pro deváté třídy nazývá, opět přispěl k prověření osobních schopností a dovedností každého našeho vycházejícího žáka.

Na začátku týdne si žáci vybrali ke třem povinným předmětům – český jazyk a literatura, cizí jazyk, matematika - jeden předmět volitelný – výchovy - výtvarná, hudební, tělesná, dále fyzika, ale i kuchař, aranžér, stolař. Dalším úkolem bylo vytvořit vlastní studijní plán – kdy, kde, co, s kým, jak dlouho, jakým způsobem se budu učit. No a potom to začalo. Z učitelů se stali konzultanti připravení pomoct a poradit, ale hlavní práce zůstala na žácích. A tady se prověřilo, kdo je schopen odpovídat za svou práci, kdo chce dosáhnout co nejlepších výsledků, nebo naopak pro koho je škola pouze místem, kde je teplo, světlo a kde to nějak přetrpí.

Na závěr týdne byly připraveny absolventské zkoušky. Bylo možno předvést, co se žáci naučili a během tohoto týdne si zopakovali. Většina si prožila větší či menší nervozitu a všichni poznali pocit, jaké to je stát před zkušební komisí. Pro všechny to bylo poprvé, ale určitě ne naposledy, a tak je to do života dobrá zkušenost. Mnozí byli potěšeni svým výkonem, některým se příliš nedařilo, ale celkové výsledky byly znatelně lepší než v minulém školním roce. Zbývá našim absolventům jenom popřát, ať se jim u všech dalších životních zkoušek daří dobře.

Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

V neděli 8. května se ve 14 hodin otevřel sál MKZ pro místní maminky, babičky, tetičky a další spoluobčany, kteří přišli shlédnout slavnostní program u příležitosti Dne matek. V úvodu vystoupil pan starosta, Jan Ivičič a poté již předávali své „pomyslné“ kytičky složené z básniček, písniček, pohádky a tanců žáci a žákyně základní školy, děti z mateřské školy a děti z tanečních souborů. Poděkování patří nejen účinkujícím, ale i všem učitelům, učitelkám a vedoucím tanečních skupin, které děti na vystoupení připravili. V neposlední řadě poděkování patří i rodičům dětí, kteří je na chodbě neúnavně převlékali z jednoho kostýmu do druhého. Plný sál odměnil děti zaslouženým potleskem.

  Jana Kalandrová
foto Hana Vlková

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.