Vstup do fotogalerie

V družině se uskutečnila akce Pevnost družina. Žáci se zúčastnili a někteří vyhráli i sladkou odměnu. Nejvíce se dětem líbilo lovení krokodýla. Osobně se mi nejvíce líbilo ochutnávání. Dostala jsem na ochutnání piškot, rohlík a sýr. Všechno jsem poznala. Některé soutěže mi nešly, například kuželky. Týden se mi líbil moc, hned bych si ho zopakovala.

  Adéla Dědíková

Vstup do fotogalerie

V pátek 30. 4. soutěžili prvňáčci proti druháčkům. Utkali se v čarodějnickém běhu na koštěti, házení šišek do kotle, podlézání „haluzí“, přeměřování sil a ve skládání obrázku. Všichni se do rejdění zapojili s bojovným zápalem a snažili se podat co nejlepší výkon.

  Hedvika Škrabalová, Zuzana Mrenicová

Vstup do fotogalerie

Ve středu 27. dubna 2011 jsme šli na sportovní hřiště. Bylo to ke Dni Země, který se konal 22.4. Byli jsme rozděleni na družstva Polsko, Rakousko, Slovensko a Německo – jak budeme pracovat v projektovém týdnu. Paní učitelka dala státům různé úseky. Uklízeli jsme pilně, ale nestačilo to. Ještě na šedesátce něco zbylo. Ale určitě prokoukla, tak jsme si šli hned další den zaběhat. Za tu pilnou práci a snahu jsme dostali čokoládky. Myslím si, že je na nás paní učitelka hrdá! Bylo to super!

  Petr Záhorszký, 5. A

Dne 27. dubna 2011 škola Drnholec pořádala úklid areálu školy. Nemohlo se to konat 22.4., protože byly velikonoční prázdniny. Všichni si donesli igelitové tašky a rukavice, aby nedostali nějakou nemoc. Rozdělili jsme se na čtyři skupiny podle skupin na projekt. Rakousko uklízelo před okny školy, Německo šedesátku, Slovensko velkou dráhu a Polsko hřiště. Při úklidu jsme se i zasmáli. Myslím, že si to všichni užili.


  Anny Molnárová, 5. A

Vstup do fotogalerie

V úterý 19. 4. všichni plavčíci z 1. třídy, po dlouhodobém tréninku, soutěžili ve skákání přes švihadlo. Pravidla byla jednoduchá. Děti skákaly snožmo po dobu 3 minut. Po velkém boji zvítězila s počtem 166 přeskoků Nikolka Moravcová, na druhém místě skončila Natálka Komínková se 116 přeskoky a těsně za ní Vendulka Dobiášová se 115 přeskoky. Všechny děti chválím za velké nasazení při soutěži.

  Zuzana Mrenicová

Vstup do fotogalerie

V sobotu 16. dubna se zúčastnilo 12 našich gymnastek a gymnasta závodu ve Šlapanicích. Konkurence byla velká – oddíly ze Znojma, Bučovic, Slavkova. Lepších výsledků dosáhli ti, kteří vytrvali a mají již málo soupeřů. V ženách Ivana Kneeová vyhrála, Martina Hanáková byla třetí, za starší žáky Ruda Ivičič druhý. I těm, kteří si medaile nevybojovali, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy, a to za celý rok.

  Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

V pátek 15. dubna jsme jeli do Strážnice. Skanzen je malé pěkné městečko. Na starých chalupách mě zaujaly střechy, místnosti a pec. Viděli jsme tam malování kraslic, dělání karabáčů, dělání píšťalek a tancování se šavlemi. Domů jsem si přivezl meč s diamantem, píšťalku a kraslici.

  Daniel Šill, 3. třída

Do Strážnice jsme jeli 15. dubna. Ve skanzenu jsme viděli, jak žili dříve naše babičky a dědečci. Viděli jsme, jak se pletou z vrbových proutků pomlázky, jak se dělají píšťalky a spoustu dalších věcí. Tancovali jsme s medvědem a zkoušeli jsme si hrát na vozembouch. Ze Strážnice jsem si přivezla píšťalu.

  Lenka Růžičková, 3. třída

Vstup do fotogalerie

Před měsícem jsme se rozdělili do skupin podle barvy, kterou jsme si vylosovali. V naší skupině je Martin, Daniel, Andrea, Lukáš a já-Valerie. Téma projektu - Velikonoce - proč vlastně jsou, tradice a zvyky, recepty, sváteční stůl, koledy ap. Takže jsme si rozdělili úkoly. Každý z nás zjišťoval informace buď na internetu nebo z knížek, hledali jsme obrázky a chystali věci na sváteční velikonoční stůl. A projekt mohl začít. Ve čtvrtek 14. 4. jsme vyrobili prezentaci Velikonoc z nashromážděného materiálu a prostřeli slavnostní stůl. Celé tři hodiny jsme pracovali s chutí, práce se nám dařila a dopoledne mělo pěknou velikonoční náladu. Na závěr každá skupina představila svoji práci a už nás čekalo jen focení a nachystání jednoho společného stolu uprostřed třídy, aby ta velikonoční nálada vydržela až do velikonočních prázdnin.

  Valerie Vršková, 4.A

Vstup do fotogalerie

V únoru a březnu letošního roku, tedy v době návratu stěhovavého ptactva, vyráběli žáci 7.A ptačí budky. Podle návodu řezali brousili, zkracovali a sbíjeli dřevěné desky a také vrtali otvory, neboli vchody pro menší druhy zpěvného ptactva jako jsou např. stehlíci, červenky, zvonci a rehci domácí. A teď s nimi rychle na stromy, abychom stihli začátek hnízdění.

Dalibor Bárta

Vstup do fotogalerie

Včera se uskutečnil zápas děvčat v přehazované mezi šestým a sedmým ročníkem. V kvalitním a vyrovnaném zápase zvítězilo družstvo zkušenějších sedmaček. Pěkné odpoledne a řada zážitků pro všechny přítomné. Vítězkám blahopřejeme.

 Libor Smíšek

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.