Loga Vstup do fotogalerie

Jan Hus a 8.A v podání pana učitele Krivjanského 26.10.2010


Loga Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie

Za tajemstvím věstonické Venuše se v pondělí vydali na projektové exkurzi žáci 6.A.


Vstup do fotogalerie

I tak se pracuje a děti to baví.


Vstup do fotogalerie

Okresní přebor v přespolním běhu proběhl v Břeclavi 4.10.2010. Naši účastníci bojovali všichni na hranici svých sil a patří jim poděkování a blahopřání k jejich výsledkům. Nejblíže ke stupňům vítězů měl Martin Mrenica, který skončil čtvrtý.


Vstup do fotogalerie

V pondělí 4. října k nám zavítalo loutkové divadlo z Prahy s představením Sólo pro Kašpárka. Děti měly šanci zhlédnout z bezprostřední blízkosti práci s loutkami marionetami a dokonce si na ně sáhnout. Vystoupení plné hudby i legrace zaujalo hlavně ty nejmenší, protože za námi zavítaly i děti z mateřské školy, a ti starší mohli alespoň ocenit šikovnost herců – loutkářů.


Vstup do fotogalerie

Za barvami podzimu se vydali třeťáci v nevlídném a sychravém počasí v úterý 5. října. Cestou do Mikulova jsme tajně doufali, že se počasí umoudří a my budeme moci pozorovat podzimní změny v mikulovské přírodě. V Mikulově se ovšem počasí tvářilo ještě více nepříjemně než v Drnholci. Proto jsme rádi zůstali v teplé učebně střediska Centra ekologické výchovy a v suchu získávali nové poznatky o lese a lesních obyvatelích. Dvě hodiny her a různých činností uběhly jako voda a i když jsme nebyli v lese, myslím, že to nikomu nakonec nevadilo.


Vstup do fotogalerie

V pátek 8.10. se uskutečnila na prvním stupni beseda s Markem Střelcem z Mikulova. Tento dvacetiletý mladík nám přišel popovídat o životě a potřebách nevidomých občanů. Přinesl také ukázat některé pomůcky, jako speciální notebook, psací stroj a slepeckou hůl, které ke svému životu nutně potřebuje. Jak jsme se všichni přesvědčili, jinak se jeho život neliší od nás ostatních a statečně svému osudu čelí. Studuje, učí se jazyky, cestuje, sportuje a je zcela samostatný a soběstačný.


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.