Vstup do fotogalerie

Počasí nám přálo a děti ze školní družiny mohly vyrazit na hasičskou zbrojnici, kde už čekal p. Pospíšek. Na chvíli se děti staly hasiči. Prohlédly si kabinu a vybavení hasičského vozu, vyzkoušely si přilby, slyšely spuštění sirény. Dále se dozvěděly, co všechno hasič musí umět a znát, jak se hlásí požár a spoustu důležitých informací. Již několik dětí, které byly s námi, navštěvuje hasičský kroužek. Přibudou po naší návštěvě další?

 Miluška Kneeová

Loga Vstup do fotogalerie

V pondělí byl den zaměřený na enviromentální výchovu. My, osmá třída jsme měli téma biodiverzita. Jedná se tam hlavně o faunu a flóru. Náš den proběhl tak, že nám první hodinu pan učitel Pichanič povídal o biodiverzitě. Člověk se chová k přírodě tak strašně, že živočichové a rostliny chvíli úplně vyhynou. Druhou hodinu jsme se dívali na přírodopisný film. Tam jsme se dozvěděli víceméně o zdevastované přírodě. A zase člověkem :(... Třetí hodinu jsme to okomentovali. Až jsme měli okomentováno, tak jsme šli do lužního lesa. Teče tam Litobratřický potok. Když jsou záplavy, tak se vylije. Šli jsme až k Žofce a zpět. Cestou jsme viděli různé živočichy a rostliny. Když jsme vyšli z lesa, byli jsme všichni rádi, protože někomu byla zima, někoho štípali komáři. A protože bylo mokro, tak jsme byli všichni špinaví. A konec byl šťastný jako vždy. Nikdo nikam nespadl ani se neztratil. Ti co neměli oběd, šli domů a ostatní na oběd :).


Vstup do fotogalerie

V sobotu 18.9. se konal tradiční cyklistický závod. Na tuto akci jsme lákali i žáky naší školy. Že pojedou Jevišováci - to bylo samozřejmostí. Nezáleží na tom, na kterém místě dojeli. Udělali něco pro své zdraví, podpořili účast stovek závodníků. Snažili jsme se skoro všechny vyfotit. Poznáte je?

 Kateřina Smíšková

Loga Vstup do fotogalerie

V pátek 17.9. se vydala 5.A třída do Znojma na tzv. seznamovací výlet – do kolektivu přibyla tři děvčata, žáky vede nová třídní učitelka.

A kde jsme se seznamovali? V přírodě na ranči ve Znojmě. Déšť nás provázel naštěstí jen cestou autobusem. Během dopoledne jsme shlédli ukázku dravců a jejich výcvik, domácí zvířata (kočky, psy) – taky cvičená, každý se mohl projet (za asistence odborníka) na opravdovém velkém koni. Potřebu pohybu si žáci dopřáli v areálu jízdárny, kalorie jsme dodali při opékání párků. V přírodě všem chutnalo. Cestou zpět jsme se stavili v centru Znojma, kde kromě nákupu suvenýrů si děti všímaly historických památek.

Cestu domů jsme si zpříjemnili zpěvem – což 5.A umí!

Myslím si, že výlet splnil účel a všichni byli spokojeni.

 Kateřina Smíšková, třídní učitelka

Vstup do fotogalerie

Ve ŠD probíhal týden pod názvem "Cestománie". Děti hovořily, kde prožily prázdniny, jaká nová místa navštívily, koho potkaly, co se jim nejvíce líbilo i co by již nechtěly zažít. Také malovaly svůj zážitek, modelovaly houby, rostliny a živočichy, které viděly v lese. Vyráběly svoji planetu, z vršků z pet lahví stavěly dopravní prostředky. Jak se dětem dařilo, posuďte sami.

  Miluška Kneeová

Vstup do fotogalerie

Nějaká ta práce na úklidu hřišť a nějaký ten sport (konkrétně Zátopkův maraton) čekaly žáky třetí den školy...

 

Vstup do fotogalerie

Třetí den školy - a zároveň pátek? S učením to ještě nemá moc smysl, a tak proběhl tento den tradiční Zátopkův maraton. Začalo se úklidem hřišť, následoval kilometrový běh - ten byl tentokrát povinný pro všechny vyjma úředně osvědčených mrtvol a marodů upoutaných na lůžko. Výsledek? Poměrně dobré výkony a příjemně strávený podzimní den.

  Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Letos jsme opět přivítali do první třídy nové žáčky.Tentokrát nastoupilo na palubu lodi 1.A 17 plavčíků. Spolu se svým kapitánem se vydají na dalekou plavbu. Cestou navštíví ostrovy, na kterých se budou učit číst, počítat, poznávat sebe i ostatní, znát přírodu, malovat, cvičit i zpívat. Doufáme, že všichni a spokojeni doplujeme šťastně domů.

Zuzana Mrenicová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.