Vstup do fotogalerie

První, třetí, páté a šestnácté místo vybojovali naši žáci na okresním přeboru ve šplhu, který pořádala ZŠ Břeclav - Slovácká. Okresním přeborníkem v kategorii 6. a 7. ročníků se stal Jaroslav Šenk z 6. ročníku. Záda mu jistil na třetím místě Karel Kratochvíla.

V kategorii 8. a 9. ročníků byl Petr Ligas o 6 setin na třetím místě a Mirek Holcman na 16. místě.

Všem žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Dne 19.2.2010 proběhlo třídní kolo recitační soutěže našich prvňáčků. Každé z dětí si připravilo básničku, kterou recitovalo nejen před svými spolužáky, ale poslechnout si je přišli i druháci. Pro oživení programu druháci předvedli prvňákům dramatizaci pohádky „O dvanácti měsíčkách“. Nejlepší z recitátorů postoupili do školního kola, které proběhne v březnu po jarních prázdninách.

 Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

V pondělí proběhlo místní kolo v košíkové žáků 6. a 7. tříd. Při účasti družstev 6.A a 7.A se jasným vítězem stalo družstvo 7.A, které porazilo družstvo žáků 6.třídy 46:6. Nejlepším střelcem byl Mirek Manda se 16 body. Vybraní žáci budou školu reprezentovat 9. 3. v Nestel Cupu.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

V úterý 16. února pořádal školní klub pro žáky 8. a 9. tříd turnaj ve volejbale. Přihlásila se 4 družstva, jak smíšená, tak i pouze dívčí nebo chlapecké.
Umístila se v tomto pořadí:
1. místo - 9.A
2. místo - 8.B chlapci
3. místo - 9. B
4. místo dívky 8. roč.
Všem zúčastněným hráčům děkuji za zájem a kvalitní hru během turnaje.

Miluška Kneeová

Vstup do fotogalerie

Divadélko Karla Čapka z Hradce Králové zahrálo v úterý prvnímu stupni naučnou pohádku Jak šel Honza na červenou. Pohádka se líbila hlavně mladším dětem, procvičit si základní dopravní značky však potřebovali určitě všichni (vzpomeňme fiaska některých páťáků na podzim na dopravním hřišti;-)).

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

V úterý 9. února se děti ze školních družin sešly v malé tělocvičně, kde si mohly všechny vyzkoušet svoji rychlost a zdatnost v soutěži zvané "Opičí dráha". Všichni si dráhu nejprve několikrát prošli, aby věděli, co je kde čeká a potom se pustili do soutěže naostro.

Z prvňáčku (i přes svůj velký handicap) byl nejlepší Zeno Veškrna, ve 2. třídě byl nejrychlejší Jakub Křivánek, ve 3. třídě vyhrál Tábora Michal, ve 4. třídě byla nejlepší Věrka Chybíková a v 5. třídě byla nejlepší Venda Ligasová. Úplně nejlepší čas ze všech měla Věrka Chybíková, patří jí velká gratulace. Ostatní samozřejmě také chválíme, i snaha se cení.

 Eliška Macajová

Vstup do fotogalerie

Do první třídy se tentokrát přišlo v doprovodu rodičů zapsat 21 dětí. Z Drnholce se dostavilo 12 dětí, 8 z Jevišovky a 1 z Nového Přerova. I letos čekala na děti pohádkově vyzdobená škola a pohádkově lehké úkoly. Alespoň většině se zdály snadné. Zaměřili jsme se na poznávání barev, výslovnost, zavazování mašličky, určování počtu, podobnost, postřeh, poznávání geometrických tvarů, sluchovou analýzu. Děti byly dobře připraveny, nebály se a úkoly plnily s chutí. Největším problémem však zůstává špatná výslovnost. Tento trend se nám, bohužel, potvrdil i letos.

Jana Juřenová

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 4.2.2010 se naše děvčata z osmých tříd zúčastnila školní ligy. Za účasti šesti celků skončila na pátém místě. Poděkování patří za snahu. Věřím, že v dalším kole budou děvčata mít více zkušeností i odvahy i vůle po vítězství.

 Libor Smíšek

Loga Vstup do fotogalerie

Z peněz projektu OPVPK "Já na to mám" byla mimo jiné obohacena učebna anglického jazyka o interaktivní tabuli. Angličtináři si pochvalují, že mít něco takového kdykoli v hodině po ruce je mnohem lepší, než se do speciální učebny vypravovat přes půl školy. A žáci? Snad jim nadšení, zdokumentované fotografiemi, vydrží i v budoucnu. Live long and prosper!

  Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Ten, kdo chodí do družiny, měl možnost si prověřit své matematické znalosti ve skládání puzzlí. Každý ročník - jiná náročnost.

A kdo byl nejlepší a nejrychlejší počtář?
1 tř. Adéla Dědíková
2 tř. Jakub Křivánek
3 tř. Maruška Marxová
4 tř. Hanka Ivičičová
5 tř. Lucka Šulanová
Vítězům i ostatním dětem blahopřejeme.


vychovatelky ŠD

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.