Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 28. ledna dostávali svá první vysvědčení i prvňáci. Aby to byl pro ně opravdu zajímavý zážitek, rozhodli se uspořádat hostinu. Ve cvičné kuchyňce si ve skupinkách připravili pudinkový pohár. Slavnostní chvíle mohla začít.

 Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

V pondělí 25.1. se v družinách konala kadeřnická show. Děti si přinesly různé spony, sponky, gumičky, hřebeny, laky na vlasy, gely,... a pustily se do tvoření toho nejlepšího účesu. Pracovaly ve dvojicích. A kdo měl nejlepší nápad a šikovné ruce? V kategorii dívek se na 1. místě umístila Bára P., na 2. místě Ivetka G. a na 3. místě Sarah A. V kategorii chlapců se na 1. místo probojoval Šimon T., na 2.místě byl Petr P. a na 3.místě skončil Petr V. Všechny děti si daly moc záležet a snažily se, tímto je ještě jednou chválíme a těšíme se na další ročník této zajímavé soutěže.

 Eliška Macajová

Vstup do fotogalerie

Od roku 1990, to je 20 let, vyučujeme na naší škole anglický jazyk. Při pohledu na třídu zející prázdnotou (letošního školního kola se totiž nezúčastnil nikdo) přemýšlíme, proč stále pokračuje trend, kdy o vědomostní soutěže a kroužky není zájem (podobně je to i s konverzační soutěží v německém jazyce, minimální počet žáků se zapojuje do Počtáře školy či Čtenáře školy, třetí rok není zájem o divadelní kroužek…). Je to nezájem, lhostejnost, snaha přiblížit se průměru až podprůměru, nevyčnívat mezi ostatními kamarády, blahobyt (nějaké ceny a diplom za soutěž nás nezajímají), lítost obětovat 1 hodinu svého volného času? Kdo ví? Známky za 1. pololetí jsou uzavřeny, tak proč se namáhat…

No, nevadí. Nám (vyučujícím angličtiny) je to jen trochu líto. Ceny do soutěže si necháme na příští rok (třeba se začne blýskat na lepší časy), ale dál vás budeme „trápit“ 4 hodiny týdně ve stále lepší, hezčí, vybavenější a modernější jazykové učebně, dál vás budeme učit z nejnovějších učebnic, dál vám budeme nabízet časopisy, zahraniční zájezdy… protože, milí žáci a žákyně, tu „hroznou, těžkou, nudnou“ angličtinu bude většina z vás v budoucnosti potřebovat…

Don´t worry, be happy and keep smiling!

 Entuziastické učitelky AJ: Jana Kalandrová, Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Za účasti tří družstev se uskutečnil přebor školyv přehazované starších děvčat. Zvítězilo smíšené družstvo osmých a sedmých tříd, druhé místo obsadila 8.B a třetí sedmačky. Zápasy byly vyrovnané, výkony snaživé. Ve čtvrtek jedou děvčata na okresní přebory – držme jim palce.

  Libor Smíšek

Vstup do fotogalerie

Jak se válčilo, vládlo a bojovalo v aréně za starého Říma mohli v tělocvičně zhlédnout žáci 5. - 9. tříd. Méně poutavé vysvětlovací fáze oživila praktická ukázka "želvy" a "žebříku", sledovat se daly i bitevní ukázky obou šermířů. Slabší byl rychlokurz římských císařů. Závěr byl otevřen širokému spektru otázek žactva (i učitelstva). Padaly otázky celkem rozumné (Na co je ten rukáv v gladiátorské zbroji?) i naprosto stupidní (To je ubrus, co máte na sobě?). Hlásil se i Plha, když po výkladu o používaných replikách zbraní a o tom, že "kdyby se nabrousily, byly by plně funkční" se zeptal, zda jsou ty zbraně ostré. Nebyly.

  Tomáš Procházka

Loga Vstup do fotogalerie

V rámci projektu 5. ročníků bylo slavnostně otevřeno ve sklepení školy dočasné, leč úžasné muzeum. Ze zapůjčených nebo věnovaných exponátů vznikla expozice dokumentující dávnou i nedávnou historii Drnholce. Stará rádia, fotografie, oblečení, školní lavice... Pokud jste neměli možnost zhlédnout, navštivte aspoň virtuálně zde.

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Děvčata sedmých a osmých ročníků úspěšně reprezentovala naší školu a mladší skončili na výborném druhém místě o jediný bod ve hře za favorizovanou Břeclav – Slovácká, starší žákyně v boji o třetí místo těsně podlehli Lednici. Blahopřejeme a děkujeme nejen za sportovní úspěch, ale i za vytvoření krásné atmosféry soutěže skvělým fanděním.

  Libor Smíšek

Vstup do fotogalerie

Historického úspěchu dosáhlo družstvo chlapců na regionálním kole ORION – FLORBAL –CUPU, který pořádala ZŠ Jedovnice v úterý 19.1.2010.

Při účasti škol z okresů Znojmo, Blansko, Hodonín, Břeclav, Vyškov, Brno-město, Brno-venkov a pořádající školy, jsme ve skupině porazili Znojmo 1:0, s Těšany remizovali 0:0 a Blansko porazili 2:0. Jako vítěz skupiny jsme v semifinále narazili na Norovy a jasně je porazili 4:2.

Nejdramatičtějším zápasem bylo finále se ZŠ Novoměstská-Brno. Nejdříve jsme vedli 1:0, posléze 1,5 minuty před koncem prohrávali 1:2, minutu před koncem chlapci vyrovnali na 2:2, půl minuty před koncem vedli 3:2 a 3 sekundy před závěrem inkasovali na 3:3. V samostatných nájezdech měli naši chlapci větší štěstí – vyhráli celkově 5:4 a stali se tak regionálním vítězem s právem postupu do republikového předkola, které pořádá Žďár na Sázavou. Tohoto předkola se zúčastní školy z kraje Vysočina a z krajů Pardubického a Jihomoravského.

Všem chlapcům patří uznání, velká gratulace a přání dalších úspěchů.

  Stanislav Pichanič – učitel a trenér

Vstup do fotogalerie

V úterý se druháci učili počítat praxí. Při hře na obchod si prodávali a nakupovali připravené věci, které si nejdříve podle vlastní úvahy ocenili. „ Nepoctivým“ prodavačům byly zapisovány trestné body. Dbalo se nejen na správné počítání, ale také na slušné vystupování a chování. Hodina se vydařila a na přání dětí se bude zcela určitě někdy zase opakovat.

 Jana Juřenová

Vstup do fotogalerie

V úterý se uskutečnil turnaj ve florbale čtvrtých a pátých tříd. Všichni se sešli v 13:30 u tělocvičny. Přišli se podívat i někteří třeťáci a deváťáci. Pan učitel Pichanič přinesl dlouhé hole a dvě helmy pro brankáře. Dvě družstva holek přinesla branky a začalo se hrát.

Nejdříve hráli čtvrťáci - holky proti klukům. Kluci dali víc gólů než holky, tím pádem vyhráli kluci. Poté hrály holky proti družstvu páťáků. Patrik Holúbek zakopl, ale naštěstí se mu nic nestalo. Holky opět prohrály, takže buď mohly jít domů nebo se mohly aspoň dívat, jak hrají ostatní. Nakonec vyhráli páťáci, ale to nevadí. Čtvrťáci měli aspoň štěstí v lásce. :-)

dívky 4.A

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.