Vstup do fotogalerie

Přebor školy ve skoku vysokém V pondělí 23.11.2009 - nejlepší Věrka Chybíková ze 4.r., Patrik Holúbek z 5.r., Petra Marková ze 7.r., Lenka Tomolová z 8.B a Pavel Varga z 9.B.


Vstup do fotogalerie

Ve vyčerpávajícím turnaji zvítězila děvčata 8.B, na druhém místě 8.A, třetí 9.r. a čtvrté místo obsadila děvčata 7. ročníku. Děkujeme za velmi dobré výkony a blahopřejeme všem účastnicím k výsledkům.


Vstup do fotogalerie

V pondělí odpoledne se děti za školních družin na chvíli staly detektivy. Dostaly za úkol najít po škole všechny vyobrazené předměty, sesbírat tak všechny části skládačky a tu pak správně složit. Děti byly velmi šikovné, najít všechny předměty a složit skládačku se podařilo všem, ale vyhrály pouze ty, které měly nejlepší čas. Na 1. místě se umístila skupina složená: Sarah, Bára P., Patrik V. a Valča V. Na 2.místě se umístila tato děvčata: Vendula, Lucka a Martina. Na 3.místě to byly skupiny dvě: Eliška, Vojta H., Ondra F.,M.Marxová a dále Tomáš Š., Michal a Šimon T., Ondra Š. Všem vítězům blahopřejeme a těšíme se na další ročník této soutěže.

Eliška Macajová

Vstup do fotogalerie

Dne 19.11. jsme jeli s naší trřídou a s 8.B na exkurzi do Slavkova a na Mohylu míru. Mohyla míru je památník vojaků, padlých v "bitvě tří císařů"-francouzský, ruský a pruský- u Slavkova (2.12.1805). Uvnitř byly rakve s ostatky padlých, je tam také výborná akustika - když člověk zašeptá do jednoho rohu, tak v diagonálním rohu to slyší úplně jasně, jakoby člověk stál přímo vedle vás. Poté jsme šli do muzea, kde je výstava rozdělena na tři části- před bitvou, během bitvy a po ní.

Dále jsme jeli do zahrady slavkovského zámku, kde probíhala mírová jednání s Napoleonem. Tam jsme pořídili spoustu fotek - jsou tam nádherné barokní sochy, bylo to zajímavé.

Chovali jsme se slušně a tak jsme za odměnu navštívili slibovanou Olympii, kde jsme měli hodinu a čtvrt rozchod.

Výlet (exkurze) byl velmi zajímavý, nebyl nudný, krásně se vydařil.

T. Čápková,J.Křemečková,M.Novosadová,N.Tisoňová,M.Lukáčová,M.Ligasová 8.A

Vstup do fotogalerie

V pátek 13. 11. se družstvo žáků zúčastnilo okrskového kola v sálové kopané, které pořádala ZŠ Mikulov - Hraničářů. Naše družstvo potvrdilo své kvality a bez porážky postoupilo do okresního finále v Břeclavi.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Krásného výrazného úspěchu dosáhlo družstvo žáků v okresním finále v sálové kopané, které se konalo v Břeclavi. Za účasti devíti družstev opět nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě se stalo okresním přeborníkem pro rok 2009.

Nejlepším hráčem našeho družstva i celého turnaje byl Petr Ligas (9.A), který vstřelil 8 branek. Celé družstvo si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci a věřím, že ještě lepší výkon podá v březnu v Ivančicích při regionálním finále.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Po loňském úspěšném "jablíčkovém týdnu" čekal na děti od 9. do 12. listopadu týden "těstovinový". Děti ve školních družinách z těstovin skládaly slova, někteří zkušení i věty, lepily obrázky, no a asi nejvíce se těšily na vaření.

Za menší pomoci a dohledu vychovatelek se dětem podařily uvařit výborné špagety a také další jídla s různými příchutěmi. A jaký bude "týden" příští rok? Nechte se překvapit.

vychovatelky ŠD

Loga Vstup do fotogalerie

Za minulostí Drnholce se vydali páťáci ve středu v rámci projektu Já na to mám – Ze života naší obce. Nejprve naše výprava směřovala na hřbitov, kde jsme pátrali po nejstarších náhrobcích původních obyvatel Drnholce. Bohužel nás předčasně vyhnal déšť a tak jsme určitě nezaznamenali všechny. Naše nohy nás rychle před deštěm přenesly na místní obecní úřad. Tady nás paní Kaňkovská seznámila s tím, co je to matrika a k jakým účelům slouží. Poté jsme měli navštívit starou radnici, ale bohužel zřejmě vinou vandalů, kteří zničili zámek, nešla odemčít. Tak nám pan starosta alespoň ve své kanceláři pověděl vše zajímavé o této dominantě drnholeckého náměstí. Svoji vycházku jsme zakončili prohlídkou obřadní síně, kde jsme si prohlédli obecní prapor a některé historické fotografie Drnholce. Všechny své poznatky žáci zpracují v průběhu projektového týdne v prosinci.

 Jana Juřenová

Loga Vstup do fotogalerie

Slavnostně byl těsně před třídními schůzkami zahájen projekt "Já na to mám" financovaný z peněz Evropského sociálního fondu v rámci operačního programu "Vzdělání pro konkurenceschopnost" (OPVPK). Projekt je dvouletý a pro jeho realizování získala škola něco přes dva miliony korun. Tolik peněz - to je už důvod k oslavě, a tak na slavnostním zahájení nechyběli starostové obcí (jeden z nich, ten náš, ten drnholecký, pan Ivičič přestřihl pásku), ukázky z jarního projektového týdne a nějaké to občerstvení. Projevem projekt uvedl ředitel školy Libor Smíšek.

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

5. 11. se uskutečnilo 2. kolo matematické soutěže "Počtář školy". Úspěšnými řešiteli v kategorii 8. a 9. tříd byli:

Marie Lukešová, 8.A - 100 bodů
Martin Tureček, 8.A - 90 bodů

Dále se zúčastnili Pvel Varga z 9.B, Nguyen Van Lam z 8.A a Mirek Veselý z 9.B.

V kategorii 6. a 7. tříd se nezúčastnil nikdo.

 Marie Mančíková

Loga Vstup do fotogalerie

Deváťáci se chystají v rámci projektu 9. tříd "Žijí mezi námi" na exkurzi do Břežan. A protože nechtějí přijít s prázdnýma rukama, vyrábějí dárečky - polštářky.

 Marie Mančíková

Vstup do fotogalerie

I letos se děti z družin rozběhly po místním lese, aby ho zavřely na zimu, která nás čeká. Tento rok se děti rozdělily do skupinek a měly za úkol posbírat po lese připravené barevné papírky, na kterých byly napsány písmena. Po posbírání jedenácti lístečků s písmenky začaly skládat slovo. U každé skupinky vyšlo vždy jedno zvíře, které žije v lese nebo jeho okolí. O vyluštěných zvířatech, pak děti psaly, co nejvíce informací. Za každou správnou informaci totiž získaly bod. Body byly nakonec sečteny a zvítězilo družstvo KRTCI – Věrka, Zéňa a BOXÉŘI – Tomášek, Peťa, Vojta. Hned za nimi věděli o srnci nejvíce Lucka, Natálka, Ivetka a na krásném třetím místě skončila skupinka MODŘÍ ANDÍLCI – Sarah, Katka a Klaudie. Les jsme zavřeli společně se zvířátky přesně na čas, jelikož na druhý den začal padat sníh.

 Klára Kneeová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.