Vstup do fotogalerie

Exkurze sedmáků na Pohansko a do Mikulčic se uskutečnila dle plánu paní Zabloudilové ve dvakrát rafinovaném termínu 27. 10. 2009. Proč? Krásně doplnila právě dobrané učivo o Velké Moravě a to v předvečer státního svátku, kdy jsme si připomínali vznik samostatného československého státu, a pomohla překlenout čekání na vytoužené podzimní prázdniny. Na Pohansku by už měli začít přemýšlet nad inovací expozice, zatímco Mikulčice překvapily novou výstavou, která je již na úrovni muzejnictví 21. století. Bravo!

 Ladislav Krivjanský

Vstup do fotogalerie

  Podzimní hrátky s dráčky si obě družiny šly vyzkoušet na místní hřiště Starátko v úterý před prázdninami. Sice počet draků byl velmi malý, ale i přesto jsme si tento krásný podzimní den užili. Nejvýš vystoupal dráček Zdenka Jandy, ale i ostatní děti byly moc šikovné a nakonec všichni dostali za podzimní dovádění lízátka.


Klára Kneeová

Loga Vstup do fotogalerie

Vyjet si na exkurzi do Strážnice není jen tak. To se leccos připravuje předem a ještě víc se lepí, maluje, luští a jinak zpracovává poté...

Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

  Mezinárodní Den bílé hole byl ustaven na 15. října v roce 1964 New Yorku na zasedání "Světové rady pro blaho slepců". Hlavním důvodem byla potřeba upozornit na problémy zrakově postižených.

V roce 2000 jsme byl tento významný den zvolen pro konání celonárodní sbírky ve prospěch výukových programů pro nevidomé. Bílá pastelka byla zvolena jako symbol neviditelného světa nevidomých i bílé slepecké hole, která je nejjednodušší, ale nejúčinnější pomůckou nevidomého člověka pro nejpotřebnější činnost v životě - pro pohyb po tomto světě.

Tento čtvrtek, na který připadalo datum 15. října, jsme si proto všichni na národce vyzkoušeli na různých činnostech a hrách, jaké to je orientovat se ve světě poslepu, jen pomocí sluchu nebo hmatu.

Zkuste si i vy zavázat si na pár hodin (třeba jen doma) oči. Televize? Jen poslech. Počítač a internet? Těžko. Nachystat si sváču, zajít si na záchod, poslat SMS (a nedejbože dostat odpověď!)... A to blaho, když pak zase normálně vidíte!

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

  Fotky našich letošních prvňáčků... Ve vyučování je provází zajíček, zvládnout matematiku a český jazyk jim pomáhá kočička s pejskem.

Co nejvíce pěkných zážitků z prvního školního roku jim přeje jejich třídní učitelka -Hedvika Škrabalová

 Hedvika Škrabalová

Vstup do fotogalerie

  Na Křivém jezeře se byli podívat o týden dříve také čtvrťáci. Podle fotek měli o dost hezčí počasí a mohli si pochovat kudlanku nábožnou...;-)


Vstup do fotogalerie

  Školní družiny uspořádaly mezi sebou soutěž "O nejhezčí dýni". Od pondělí do čtvrtka děti zdobilypřírodními a ostatními materiály svou dýni. Někdy musela přijít na pomoc i p. vychovatelka, hlavně při lepení tavnou pistolí. A jak se to dětem povedlo? Podívejte se, stojí to za to.

 Miluška Kneeová

Vstup do fotogalerie

  Až na Křivé jezero jsme se nedostali pro vysoký stav vody. I tak jsme ale nakoukli alespoň na okraj jedné z nejpřísněji chráněných rezervací v okolí. A my, co jsme celou dobu poslouchali, jsme se mohli dozvědět o husách velkých hnízdících na Křivém jezeře, kormoránech, bobrech, netopýrech malých, mravencích lužních, kteří svá mraveniště budují pod kůrou dubu. V nejzajímavější části jsme si navíc mohli zalovit síťkou v kanále a rozpoznávat bezobratlé - splešťuli blátivou (zde na fotce), znakoplavku, plovatku bahenní, okružáka. A nebýt toho, že některým z nás dělá problém neskákat dospělým do řeči a poslouchat, co se povídá, mohla to být báječná exkurze.

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

  Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme k výsledkům. Všichni běželi naplno a zaslouží si velkou pochvalu. Nejlepší výsledky - Aleš Svízela (7.A) 3. místo, Petr Ligas (9.A) 2. místo.


Vstup do fotogalerie

  V předmětu technické práce se sedmáci učí pracovat s plasty, papírem, dřevem a dalšími přírodními materiály. Na podzim se hodí strašáci. Posuďte: a) kdo vyrobil strašnějšího, b) kdo je kdo.

 Ladislav Krivjanský

Vstup do fotogalerie

  V pondělí absolvovali čtvrťáci a páťáci dopravní výchovu. Po úvodní teoretické hodině si vyzkoušeli jízdu zručnosti a provoz na dopravním hřišti.

Na to, jak bylo všem vše jasné v teorii, jsem byl (aspoň u páťáků) překvapen, jak moc toho není jasného v praxi. Jízda ve špatném pruhu, ukazování doprava a odbočení doleva, nedání přednosti, porušení zákazu vjezdu (Martina třikrát za sebou!, než jsme jí to konečně vysvětlili)... Samostatnou kapitolou byl kruhový objezd, kde téměř nikdo nejel podle předpisů - mnozí ukazovali rukou už při vjezdu na kruhový objezd, aby pak neukázali při jeho opouštění. Jiní k tomu přidali po dobu jízdy po kruhu neustálé ukazování doleva, k tomu někdo tu a tam vjel do objezdu v opačném směru.

Jen někteří přistupovali k jízdě zodpovědně a dokonce i podle pravidel. Musím přiznat, že od páťáků jsem čekal více.

Být rodičem, raději bych je na kole nikam samotné nepouštěl, leda tak na pískoviště s trojkolkou...

 Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.