Loga Vstup do fotogalerie

Podzimní projekt se už pomalu rozjíždí. I žáci 9. tříd zahájili. V rámci svého projektu se budou seznamovat s problémy a potřebami lidí, jejichž práceschopnost je z různých důvodů (nemoc, úraz, drogová závislost) omezena.

V úterý jsme navštívili K-centrum (kontaktní centrum) v Břeclavi, které poskytuje péči a služby drogově závislým, žáci kromě besedy s pracovníky tohoto zařízení provedli také anketu mezi náhodnými chodci na pěší zóně. Odpovědi na jejich otázky jim přiblížily vztah lidí k drogám legálním i nelegálním a zkušenosti s nimi.

Jitka Radkovičová

Loga Vstup do fotogalerie

Žáci a žákyně, kteří letos v červnu úspěšně absolvovali pátou třídu a nezběhli na gymnázium nebo do jiných škol, se nazývají drnholečtí šesťáci. Ti při plném počtu tvoří na druhém stupni silnou třídu o dvaceti pěti žácích. Aby se mezi sebou lépe poznali a aby je poznal blíže i jejich třídní učitel, zúčastnilo se (bohužel jen) 21 šesťáků seznamovacího výletu.

V pondělí ráno 14. září jsme vyjeli z Hrušovan vlakem do Brna. Tam byl rozchod na Náměstí svobody, kde si děti nejprve prohlédly mac Donald, potom Památník Jana Skácela a krásné velké domy okolo náměstí. Pak jsme šalinou /tramvají-někteří poprvé v životě/ přejeli ke stanici ZOO, kde jsme čerstvými svačinami na břehu řeky Svratky krmili divoké kachny. Do Veverské Bítýšky jsme přijeli něco po poledni. Tam jsme si zvenčí prohlédli Jarošův Mlýn, protože v pondělí mají samozřejmě zavřeno. Ve dvě jsme vyrazili proti proudu Bílého potoka. Naším cílem byl Hálův Mlýn, který měl být podle mapy vzdálen asi pět a půl kilometru. Na ubytovnu jsme plánovali dorazit kolem čtvrté. Šli jsme sice s bágly na zádech, šli jsme celou cestu do kopce, dělali jsme často občerstvovací přestávky, ale není možné, abychom šlapali pět a půl km celé tři a půl hodiny! Proto si myslíme, že to bylo nejméně o tři kilometry dál a že turistické mapy jen klamou důvěřivé turisty. A nebo to bylo tím, že jsme po každé půlhodině chůze půl hoďky odpočívali…

Na chatu jsme přišli o půl šesté, všichni úpěli únavou, ale jen co jsme se ubytovali, nebylo po únavě ani památky. Většina dětí byla velmi aktivní zejména, když mohla navštěvovat své kolegy a kolegyně na jiných pokojích. To až při stezce odvahy se únava u některých opět projevila. Na ubytovně to bylo príma, jídla bylo dost a večerka byla až v deset. Druhý den jsme si zahráli různé hry a zašli si také pěšky a bez batohů do Lažánek, kde jsme levně nakoupili pití a cukrovinky. Je zajímavé, že v úterý jsme ušli 6 km svižnou chůzí za dvě hodiny jen s jednou přestávkou! Odpoledne bylo koupání. Voda neměla možná ani dvacet stupňů, ale koupali se všichni. Asi se všichni přede všemi nechtěli nechat zahanbit. Večer jsme si nachystali dřevo a v osm jsme slavnostně zažehli táborák. Proběhly scénky, písničky, vtipy i večerní hry.

Poslední den: v sedm budíček, pak rychlá snídaně, pěšky do Lažánek a autobusem ke Státnímu hradu Veveří. Hrad Veveří se vypíná majestátně nad přehradou a zvenčí vypadá hustě, ale uvnitř bylo jen málo nábytku a holé, většinou nenabarvené zdi. Většina nás byla expozicí zklamaná. Pak jsme si trochu pohráli v podhradí a pak hurá zpátky do Brna. Potom zase šalinó až na Hlavas a pak přes Vaňkovku na autobus, no a potom tradá dom!

Dalibor Bárta

Vstup do fotogalerie

  Chvilku to vypadalo, že si národka kvůli dešti nezaběhá. Nakonec se počasí umoudřilo, pršet přestalo, ba i sluníčko tu a tam vykouklo. Děti běhaly jako divé a fandily jako pominuté. Koho už nebavilo fandit, kreslil si do hlíny. Kyselé obličeje nedělal téměř nikdo. Atmosféra byla tudíž poměrně pohodová a příjemná a jenom špatně došlápnutý kotník Nadima Abassyho trošku narušil bezproblémový průběh závodu.

 Tomáš Procházka

  Žáci 9. tříd si zajímavou formou procvičují volbu vhodných jazykových prostředků a slohových postupů. Zde se např. pomocí reklamních sloganů pokouší přemluvit i vás, abyste žili zdravě.

Komu chutná paprika, ten se vleze do trika..!
Zelenina ta je zdravá, po ní se líp běhá, vstává..!
Nedávej si plato prášků, dej si radši kilo hrášku..!
Jablka či pomeranče? Líp se běhá, líp se skáče..!
Horší zrak než babička? Pomůže ti mrkvička..!
Chceš být pořád fit a zdravý? Zelenina, ta to spraví..!

 Kristýna Bučková,Kateřina Danielová, Renata Vlčková a Pavel Varga 9.B

 pro Drbník L.Krivjanský

Vstup do fotogalerie

  V pondělí si děti ze školních družin mohly vyzkoušet svoji přesnost, trpělivost, rychlost a zdravou soutěživost. Na školní zahradě pro ně paní vychovatelky připravily soutěžní disciplíny, kde si mohly tyto vlastnosti ověřit. Všichni si určitě zaslouží velkou pochvalu za velkou snaživost a dobré výkony. Sladká odměna nikoho neminula.

 Eliška Macajová

Vstup do fotogalerie

  V úterý odpoledne děti ze školních družin opět provětraly svá krásná kola a společně se vydaly na Starátko porovnat své dovednosti s kamarády. A to v těchto disciplínách: nejrychlejší jízda, nejpomalejší jízda, slalom a potom jedna vědomostní, a to test dopravních značek. Děti dělaly, co mohly, aby byly nejlepší, ale vyhrát mohl pouze jeden. Takové jsou výsledky: 1.místo za nejrychlejší jízdu na kole si zasloužil Lukáš Marek, v nejpomalejší jízde zvolil nejlepší taktiku Ondra Šenk, ve slalomu neporazil ani jednu kuželku a nejlepší čas měl Petr Varga a nejlépe test značek dopadl u dvojice kamarádů - Ondry Š. a Toma F. Všem blahopřejeme a nezapomeňte na svá kola opřená v garáži a provětrejte je! Přilby s sebou :-)

Eliška Macajová

Vstup do fotogalerie

  Krásné počasí, hromada lidí, naši školáci, rodiče - a jeden herec...


Loga Vstup do fotogalerie

Zpracování podzimních plodin bylo tématem exkurze ve skanzenu Strážnice. Leckteré činnosti si žáci mohli okouknout pěkně zblízka, některé i vlastnoručně vyzkoušet.

Mezi lahodné části patřila ochutnávka jablečného moštu, ochutnat jsme mohli i oskeruše, ovocný kynutý táč nebo si líznout právě vařených trnkových povidel. Málokdo asi zapomene na hřebce, kterému při orbě hlasitě unikaly plyny (pro méně chápavé - koník prděl!).

A všichni, kteří znají příběh "Jak krtek ke kalhotkám přišel", si mohli ověřit, jak to bylo se zpracováním lnu doopravdy (prozradím - úplně stejně, jen místo zvířátek sloužily nástroje).

Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

  Letos se uskutečnil již na začátku září, protože se blíží okresní přebor v přespolním běhu. Loni náš žák Mirek Štyks v přespoláku zvítězil. Naváží letošní borci na jeho úspěch? Z výsledků letošního deštivého maratonu: vítězové – Kateřina Krejčová, Martina Hanáková, Karel Kratochvíla a Petr Ligas – v nejlepším čase 3:29.

 Libor Smíšek

Vstup do fotogalerie

  Kdo? Proč? Ze soboty na neděli...


Vstup do fotogalerie

Školní rok jsme ve 4.A začali trošku jinak. První tři dny jsme připravovali páteční zábavné odpoledne nazvané Zpátky do lavic - seznámili jsme se s celoroční indiánskou hrou (někteří si dokonce vyrobili indiánský oděv), ze všech vyučovacích předmětů jsme nachystali úkoly na stanoviště Stopované pro rodiče (a přitom jsme si jen tak mimochodem zopakovali učivo z předešlých ročníků), naučili jsme se novou písničku.

V pátek odpoledne se "zpátky do lavic" vrátili rodiče. Na stanovištích po celé škole "lovili" indiánská pera. Obzvláště z tělocvičny se jim vůbec nechtělo. Po jejich odchodu čekala děti Hra na poklad (ten v podobě švestkového koláče ihned po nalezení spořádaly), dále indiánské tance, čtení ze života Indiánů, hádanky a pohádka o statečné Pocahontas. Spaním ve škole jsme si dokázali, že školní rok už opravdu začal.

Sylva Sejkorová

  Vyučování ve školním roce 2009 - 2010 bude zahájeno v 7:40 1. září 2009 v budově školy.

A trošku naděje?
Státní svátek: pondělí 28. září
Podzimní prázdniny: 29. a 30. října + státní svátek 28. října
Státní svátek: úterý 17. listopadu
Vánoční prázdniny: 23. prosince 2009 - 3. ledna 2010
Pololetní prázdniny: 29. ledna 2010
Jarní prázdniny: 1. března - 7. března 2010
Velikonoční prázdniny: 1. a 2. dubna + Velikonoční pondělí 5. dubna


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.