Vstup do fotogalerie

Dopis ministra školství Ondřeje Lišky, plaketa, batoh... Možná jen maličkosti. Podstatné je v rozhodném okamžiku zachovat chladnou hlavu a udělat správnou věc. To mnohdy nedokáží ani dospělí. Jeden z našich žáků to dokázal, a i když to není až tak naše zásluha, jsme na něj hrdí.

Vstup do fotogalerie

 

Vstup do fotogalerie

Eliška s AKU vrtačkou, hromada dětí kolem - tak nějak vypadala montáž stolního fotbálku v družině. A zdá se, že si ji všichni užili stejně jako samotnou hru.

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se konal školní turnja v odbíjené smíšených družstev 8. a 9. tříd. "Své" družstvo vytvořili pouze osmáci, deváťáci byli doplněni sedmáky, kteří se připravovali na středeční turnaj v Mikuově. Po velmi vyrovnaném souboji právem vyhrálo družstvo osmáků s kapitánkou Bárou Ševčíkovou.

Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

Velmi vyrovnané a zajímavé zápasy byly k vidění při finále okresního přeboru žáků ve florbale, které ve středu pořádala ZŠ Hraničářů. Při účasti 8 družstev z celého okresu naši žáci po dvou výhrách a jedné porážce ve skupině postoupili z prvního místa do semifinále, kde po velkém boji podlehli 3:1 pozdějšímu vítězi ZŠ Mikulov Hraničářů. V souboji o třetí místo jsme až po nájezdech prohráli se ZŠ Břeclav Kupkova. Za příkladnou reprezentaci školy žákům děkuji.

Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Ve středu se čtrnáctičlenné družstvo dívek ze 7.-9. tříd v doprovodu čtyř reportérek zúčastnilo volejbalového turnaje O pohár starosty Mikulova.

Děvčata se velmi odvážně a odhodlaně postavila daleko starším a zkušenějším soupeřkám a ukázala jim, že drnholecká škola má nebojácné sportovkyně. Děkujeme jim za dobrou reprezentaci a přejeme, aby získané zkušenosti dále proměňovaly ve vítězství.

žákyně 7. tříd

Vstup do fotogalerie

I tento rok si děti v družinách nachystaly na stoly herní plány, figurky různých barev a kostky, které nesmí chybět při této klasické společenské hře. Nejprve děti soupeřily ve svých družinách a následně proběhlo finále dne 23.3. v ŠD I. Nejlepším hráčem se stala Michaela Kalianková, hned za ní Tomáš Linhart a na třetím místě Lukáš Marek. Výhercům gratulujeme!

Klára Kneeová

Vstup do fotogalerie

Se smíšenými pocity jsme se vraceli z pondělního okrskového kola v sálové kopané v Mikulově. I přes dvě jasné výhry ve skupině a žádné obdržené brance v semifinále se našemu družstvu nepodařilo postoupit, protože jej v penaltovém rozstřelu vyřadilo družstvo ZŠ Březí.

Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

V pondělí se konal turnaj ve vybíjené. Početná třída páťáků vytvořila dvě družstva, se kterými vyrovnaně hrálo družstvo čtvrťáků. A jak to dopadlo?

1. místo Draci (5. třída)
2. místo Křižáci (4. třída)
3. místo Comeback (5. třída)

Všem hráčům děkuji za účast a v dubnu se těším v hojném počtu na přehazované.

Miluška Kneeová

Ve středu se družstvo starších žáků zúčastnilo okrskového kola ve florbale pořádaného ZŠ Mikulov - Hraničářů. Opět prokázalo svou sílu a bez porážky postoupilo do okresního finále, které se koná 25. 3. v Mikulově.

Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek naši školu reprezentovalo družstvo mladších žáků v Nestle Cupu, který organizovala ZŠ Kupkova - Břeclav. Po dvou velmi vyrovnaných zápasech a následných prohrách se ZŠ Lanžhot a ZŠ Slovácká Břeclav nás v posledním zápase převálcovala ZŠ Nikolčice. I přes tři prohry patří žákům poděkování za reprezentaci školy.

Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

„Děti ulice se učí pracovat“ – to je název projektu, jehož prostřednictvím jsme měli letos již podvanácté možnost přispět na provoz dílny, v níž „děti ulice“ vyrábějí propisky.

Na naší škole proběhla tato sbírka podruhé, letos se jí ujali žáci 8. A. Se zapečetěnými pokladničkami a letošním benefičním předmětem – pohledem obešli nejen všechny třídy, ale vydali se i do obce. Některé děti a většina oslovených dospělých přispěli na pomoc dětem a mladým lidem, kteří ne svou vinou ztratili domov. Všem patří naše poděkování.

20.3.  - výsledek sbírky: 1 927 Kč.

Jitka Radkovičová

Včera se v půl jedenácté přesunula celá "národka" do sálu kulturního domu, aby zde mohl proběhnout další ( prý již pátý v této podobě ) ročník soutěže v recitaci.

Do poroty tentokrát zasedly již tradičně paní učitelka Jana Palíková, Jana Kalandrová a doplnila je „ paní učitelka ve výslužbě“ Jarka Jakubcová. Průvodního slova se ujala paní Broňa Šimčíková, která také věnovala knižní odměny pro vítěze.

Podle vyjádření poroty byla úroveň vystupujících vysoká, i když byly drobné výhrady k výběru textů v poslední, tedy nejstarší kategorii.

Z prvňáčků se nejvýše umístil Zdeněk Janda, za ním pak Samuel Barták a Tereza Mrenicová.

Ve druhé kategorii se nejvíce líbil Jakub Němec ze druhé třídy, který přeskočil Karolínu Mrenicovou a Elišku Marxovou ze třetí třídy.

V nejstarší kategorii obhájila prvenství Karolína Sejkorová před Terezou Žaludkovou a Martinou Tomaštíkovou.

Všem vítězům budeme držet palce 1. dubna, kdy budou reprezentovat naši školu na soutěži v Mikulově.

Jana Juřenová

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se naši žáci zúčastnili okresního přeboru v košíkové, který pořádala ZŠ Charvatská Nová Ves.

Při účasti ZŠ Kobylí, ZŠ Hustopeče Komenského, ZŠ Valtice a našeho družstva bylo možno vidět vyrovnané zápasy. Naši žáci podali velmi dobrý výkon a jen s velkou porcí smůly se umístili na 3. místě.

Vrcholem turnaje byl zápas s pozdějším vítězem ZŠ Kobylí, kdy naše družstvo ještě v druhé polvině druhého poločasu vedlo, ale nakonec vedení neudrželo.

Všem žákům patří poděkování za úspěšnou reprezentaci školy.

Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

 

Naše děvčata úspěšně reprezentovala na gymnastických závodech ve Slavkově.

 

PS - videa z těchto závodů najdete v rubrice Videa...

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 7. března se konal již 13. ročník gymnastických závodů pořádaných naší školou. Závodilo 61 gymnastů a gymnastek z 8 škol v 6  kategoriích. Z 22 našich závodníků byli nejúspěšnější tito:

Maruška Marxová – 4. místo
Eliška Marxová – 4. místo
Nadim Abassy – 1. místo
Matěj Kubiš – 3. místo
Martina Hanáková – 1. místo
Kristýna Růžičková – 3. místo
Ivana Beníčková – 1. místo

Všem závodníkům blahopřejeme. Zároveň děkujeme těm, kteří se podíleli na přípravě a průběhu závodů: správním zaměstnancům, kuchařkám, učitelům, žákům a ostatním dobrovolníkům. Všichni tak přispěli k dobrému jménu naší školy.

A co nás čeká dál? Ve středu jedou Martiny Hanáková, Lukáčová a Ivana Kneeová na povinný čtyřboj do Slavkova, v dubnu si zazávodí více našich gymnastů ve Šlapanicích. Tudíž trénujeme poctivě dále. "Těžko v přípravě, lehko v boji."

Get the Flash Player to see this player.

Kateřina Smíšková

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.