Vstup do fotogalerie

Nezvyklé sněhové nadílky využila děvčata 6.-9. tříd k vytvoření sněhuláků dle vlastní fantazie a s pomocí rekvizit, které kde našla. Autorky sněhuláků jsou vyfoceny se svými výrobky. Kromě čerstvého vzduchu děvčata zjistila, že sníh je studený, že sněhové koule mají být kulaté, že je dobrá spolupráce...

Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

V pondělí se konalo školní kolo gymnastických závodů, které měly být generálkou před velkými závody 7. března.
Pouhé tři cvičenky předvedly, co od října nacvičily - a to za starší žákyně Iva Beníčková, za mladší Martina Hanáková a Ivana Kneeová. Za velmi povedené považujeme vysoké salto vpřed Martiny Hanákové na akrobacii.

K zamyšlení: Proč z téměř čtyřiceti žáků cvičících gymnastiku na 1. stupni vydrží do 9. třídy pouhých 5-6? Není škoda zanechat toho, co jsme se naučili, přestat pečovat o své tělo, zdraví, reprezentovat sebe a školu a vůbec - trávit jedno odpoledne smysluplně?

Kateřina Smíšková, Libor Smíšek

Vstup do fotogalerie

V pondělí se ve 13:30 konal turnaj ve florbalu 4. a 5. tříd. Zúčastnily se tři družstva chlapců a dvě družstva dívek.
Chlapeckou část vyhráli Tygři (5.třída), druzí byli Orli (4. a 5. třída), třetí DJové (4.třída).
V dívčí skupině vyhrály dívky 4.A. Děkuji všem hráčům za účast a přeji další sportovní úspěchy.

Miluška Kneeová

Vstup do fotogalerie

V pátek 6. 2. 2009 odpoledne se uskutečnil zápis dětí do ZŠ. Na chvíli se jedna třída proměnila v kouzelný hrad a budoucí prvňáčky přivítali jejich starší kamarádi převlečení za rytíře a princezny. Všem dětem se tady moc líbilo a už se těšily, že v pondělí usednou do školních lavic. Budou si ale muset ještě počkat  do 1. září. Věříme, že se jim bude dařit stejně jako u zápisu a přejeme jim hodně štěstí.

učitelky MŠ

Vstup do fotogalerie

V úterý, po skončení šesté vyučovací hodiny, se školní družiny přesunuly do malé tělocvičny. Slečny vychovatelky tu pro děti měly připravenou opičí dráhu. Nejdříve si všechny děti dráhu prošly a vyzkoušely. No a mohlo se začít. Děti utvořily několik skupin, které se po splnění měnily. Po porovnání všech časů výsledky dopadly takto: Z 1. třídy měl nejlepší čas Honza Tisoň, za 2. třídu to nejlépe zvládl Jarek Mik, ve 3. třídě byl nejrychlejší Marián Marek. Za 4. třídu cenu dostane Lída Marxová a za 5. třídu Petr Sevelda. Všem dětem blahopřejeme.

Eliška Macajová

Vstup do fotogalerie

Orlické hory, Nekoř, Říčky - jména známá všem, kdo někdy v posledních letech byli se školou na horách. Letos jsme k těmto jménům přidali také Dlouhoňovice - tam jsme vyrazili po prvním dni na svážku v Nekoři. Dlouhoňovice jsme si užívali v neděli ještě s několika dalšími lyžaři, v pondělí a v úterý už pak patřil svah jenom naší škole. Jen v úterý jsme asi hodinu a půl neměli vlek, vítr shodil kus od svahu dráty a nešel proud. Svah jsme si vyšlápli, někteří jednou, jiní dvakrát. Pár lidí se dokonce svezlo sněžným skútrem, kterým hodný pan vlekař vynahrazoval aspoň některým nejezdící vlek. Paráda!

Ve středu a ve čtvrtek bylo už tepleji a za jistým sněhem jsme vyráželi do Říček, kde jsme kombinovali jízdy na pomě a na sedačce. Poslední den pak slunce stlačilo mlhu dolů, a tak nás čekalo několik jízd, kdy jsme se z mlhy vynořovali do sluncem prozářeného vrcholu Zakletého.
"To je jako v ráji, pane učiteli!" komentoval jeden malý lyžař záplavu slunce.

Jediná chyba se vloudila při poslední jízdě. Klárce zkřížil dráhu nějaký rychle jedoucí lyžař, ta se lekla, najela do hlubokého sněhu a natáhla si při pádu koleno. Nedobrovolně se tak Klárka svezla nejprve s horskou službou na lehátku za sěžným skútrem, pak sanitkou do nemocnice. Naštěstí v nemocnici žádnou zlomeninu nenašli, a tak nám Kláru vrátili "jen" s ortézou.

Až na tuto příhodu byl letošní lyžařský kurz bez chyby, ba i děti byly v menším počtu nějak hodnější a poslušnější než jindy. Tak snad zase příští rok s lyžaři (a snowboardisty) i začátečníky na Nekoři...

Get the Flash Player to see this player.

Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.