Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 18. 12. 2008 se ve školních družinách pořádala vánoční besídka pro rodiče. Děti si nacvičily program. Ve čtyři hodiny odpoledne přišli rodiče a besídka mohla začít. Nejdříve vystoupily děti s pohádkou Šípková Růženka, dále vystoupila s básní  „Čím pak to voní“ Hanka Ivičičová. Dalším vystoupením byla hraná basnička „K Ježíškovi“, po ní přišly na řadu děti z družin s tanečním vystoupením a následovaly další básničky v podání Marušky, Katky, Jirky, Ondry, Michala, Vendy a Míši. Nakonec všechny děti zazpívaly rodičům známé koledy – Jak jsi krásné neviňátko, Nesem Vám noviny a Štědrej večer nastal. Poté daly děti rodičům dárky, které pro ně v družinách vyrobily. Besídka se velmi povedla a dětem i rodičům se líbila.

Jitka Štyksová

Vstup do fotogalerie

V úterý 16. 12. se v Jevišovce konala vánoční besídka pro důchodce, na které vysatoupily děti MŠ a naší školy. Předvedly pohybová vystoupení se švihadly, na stepech, gymnastická cvičení. Pohyb byl proložený mluveným slovem a koledami. Besídka se vydařila, všem dětem patří dík za ochotu vystoupit. Navíc mohly děti prezentovat, co se ve škole učí - vždyť většina občanů, zvláště starších, nemá možnost svá vnoučata zhlédnout. Mohlo by být takových akcí více!

Kateřina Smíšková

Vstup do fotogalerie

Jako mávnutím kouzelného proutku se šesťáci ocitli díky expresnímu autobusu pana Vrábela ve vesmíru.  Stalo se 18. prosince 2008.

Seděli sice v pohodlných křeslech brněnského planetária, ale celkový audiovizuální dojem byl velkolepý. Ano, tak to chodí „u nás“ ve vesmíru. A ani nemuseli s Gagarinem do rakety.

Dobrodružství ale nebyl konec. Čekal na ně výlet do pravěku. Asi už tušíte, že zase jenom jako. A to díky pavilonu Anthropos v Pisárkách.  Největší exponát a magnet výstavy, mamutice, je po prohlídce výhrůžně vztyčeným chobotem zahnala do bufetu. Ohlodané kosti, kořínky, semínka a morek za syrova se však nepodávaly. Ostatně, podívejte se sami.

Ladislav Krivjanský

Vstup do fotogalerie

Poslední lekce posledních tanečních... Tentokrát už asi definitivně posledních, tanečníků bylo méně než kdykoliv dříve. Dokončená byla pro nízký stav účastníků kurzu tentokrát jen veřejnosti otevřenou běžnou hodinou. I tak se odehrály leckteré z tradičních hrátek a radovánek: tanec s jablkem, minisoutěž o nejlepší taneční pár, mazurka s diváky, heal&toe, tanec se svíčkami. Pak rychlý úklid tělocvičny, světla zhasínají, všichni odcházejí. Jen nad ztichlým a potemnělým tanečním parketem se vznáší nostalgická otázka, jestli tradice drnholeckých tanečních právě zemřela definitivně. Byla by to škoda...

Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

V pátek 12. 12. jsme šli do školy jako každé ráno. Změna byla v tom, že jsme měli aspoň o polovinu lehčí batoh. Bylo to tím, že jsme se jako třída domluvili, že se pojedeme vykoupat do Hrušovan na krytý bazén. Protože nám však autobus jel až něco po deváté, dohodli jsme se, že si zatím zkrášlíme třídu vánočním stromkem. Asi o půl deváté jsme se vydali na autobus. Cestou se k nám připojila také paní učitelka Macajová.

Když jsme přijeli na místo, měli jsme ještě čas, proto jsme zaskočili do Flopu, a hurá na bazén. Nejdřív jsme měli volnou zábavu, ale potom pan Pichanič uspořádal soutěž, která spočívala v tom, že dvojice mezi sebou soupeřily, kdo dřív bude na druhé straně bazénu a zpátky. Já jsem skončila na 3. místě, Lukáš Tomaštík na místě druhém a vítězkou se stala Simona Kahánková, která dostala sladkou odměnu v restauraci Fontána.

Ještě nám zbyl čas, proto jsme se trochu prošli v okolí Hrušovan. Ve tři čtvrtě na jednu nám jel autobus domů. Výlet to byl moc pěkný. :-)

Eliška Wernerová

Vstup do fotogalerie

Tento týden měly školní družiny v týdením plánu tento úkol: Jít nazdobit zvířátkům do lesa vánoční stromeček. Naše družiny se do lesa vydaly ve čtvrtek 11. prosince a v tento den bylo docela větrno a chladno. Jakmile jsme přišli do lesa, vybrali jsme si strom, který se nám líbil, a začali ho zdobit. Dobrůtky pro zvířátka jsme si měli za úkol přinést z domu. A tak jsme na stromky věšeli co jsme měli: jablka, mrkve, různé ovoce a zeleninu, a potom nám jestě paní učitelka dala kousek špeku pro ptáčky. Zbytek rohlíků a jablk jsme naskládali pod stromky na trávu. A bylo hotovo. Už jsme jen popřáli zvířátkům dobrou chuť a mohli vyrazit zpět ke škole.

Šimon Tábora

Vstup do fotogalerie

Matematika, čeština, angličtina, zeměpis,......informace, data, údaje, spousta vědomostí, ale nejenom to. Také zručnost, dovednost, různé jednoduché práce se naučí žáci v základní škole. I když z jehly se v rukou některých šesťáků stává nebezpečný nástroj, nakonec se alespoň základní stehy naučili všichni. Výrobek už zbývá jenom zabalit, přidat vánoční přáníčko a maminky a babičky se mohou těšit. Na co? To je přece překvapení.

Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Taky do školky přišel 5.12. Mikuláš s čertem. Den před tím jsme si ji vánočně vyzdobili.

 

Vstup do fotogalerie

Žáci pátého ročníku zdobili vánoční perníky, které upekly paní Grulichová s paní Škrabalovou. Ve středu je ještě zabalili do ozdobného celofánu a v krabici dopravili do místní knihovny. Odtud poputují do domova důchodců, kde jistě udělají mnohým lidem radost.

Hedvika Škrabalová

Výrazně delší, a tedy jen pro zdatnější čtenáře je dnešní povídka Patrika Novotného s tématem Vánoc. Kdo se však nenechá odradit délkou textu, dobře se pobaví.

Šťastné a veselé - Patrik Novotný z 9.A (listopad 2008)

A máme tu hned i další práci, opět plnou vzpomínek z rodného Šonova...

Poselství pro naši generaci - Patrik Novotný z 9.A (prosinec 2008)


Vstup do fotogalerie

Není to dávno, co jsme odstartovali začátek soutěže "Jak šel Honza do světa", a už tu máme fota z finále. To se uskutečnilo 3. 12. 2008 v naší škole.

Vítězové školních kol předvedli svá vystoupení, aby zjistili, jak jsou na tom v porovnání s žáky z okolních škol. Úroveň byla vyrovnaná, práce poroty velmi obtížná, ale nakonec přece jen byli vybráni a oceněni ti nejlepší. Nejdůležitější ovšem bylo, že mnozí byli ochotni udělat něco navíc pro své vzdělávání. A nebylo jich málo, o čemž svědčí tato čísla: celkem se soutěže zúčastnilo 427 žáků, z toho 319 v angličtině a 108 v němčině. Nejvíce soutěžících bylo v Hrušovanech n. J. - 170, v Drnholci - 163, v Dolních Dunajovicích - 73, v Novosedlích - 11 a v Ivani - 10. Všem zúčastněným blahopřejeme k úspěšné práci a do dalšího ročníku soutěže???(bude-li zájem) přejeme hodně píle, odvahy a úspěchů.

Jitka Radkovičová

Get the Flash Player to see this player.

Projekt Honza (Jak šel Honza do světa) vrcholil meziškolním finále...

 

Vstup do fotogalerie

Tak tentokrát nebyla v tělocvičně až zas taková zima jako ondyno už podvakráte. Což bylo pro netančící pedagogický dozor i pro tanečního mistra fajn.

Jináč se trénovaly už takové špeky jako třeba zášvih do valsu (o spinu ani nemluvě, ten už se pokládá za samozřejmost!). Přišly na řadu i nové figurace do cha-chy (alemana a vějíř) a rotace partnerky do polky. Chybět nemohly ani všeobecně neoblíbené tance - quickstep a tango. To pak na konci hodiny tekly nervy tanečníkům i tanečnicím. Ale co naplat - už za 14 dní bude závěrečná hodina (nikoliv tedy klasická dokončená) a je třeba dopilovat, co se dá...

Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

V pondělí 1. prosince se v družinách všechny děti proměnily v čerty a čertice. V družině se toho dne chystala čertovská diskotéka, kde si mohli všichni zasoutěžit a zatancovat. Soutěžilo se v tancování s jablky, tancování s novinami a o nejlepší tanečníky. Nejlépe si s jablkem na čele poradily holky Lucka s Vendou, na novinách to nejlépe ustály Lenička s Eliškou a vybrat nejlepšího tanečníka a tanečnici bylo docela těžké. Nakonec se ale slečny vychovatelky rozhodly, že nejlíp vrtět se umí Kuba K., Kristýnka K., Lucka Š., Šárka N. Potom se všichni přesunuli do velké tělocvičny, kde se děti rozdělily podle družin a soutěžilo se v házení pytlem do dálky, běhu s pytlem kolem mety a ve skákání v pytli. Na celé čáře vyhrála družina dojíždějících dětí. Blahopřejeme. Touto soutěží jsme čertovskou diskotéku zakončili a ani tahle soutěž se neobešla bez sladkých odměn.

Eliška Macajová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.