Vstup do fotogalerie

První podzimní den jsme se na prvním stupni rozhodli přivítat stylově. Začalo to již několik dnů před tím, když si zástupci z každé třídy vylosovali svoji podzimní barvu, do které se v ten den všichni oděli (včetně paní učitelek). Od této chvíle si také děti shromažďovaly materiály a připravovaly se na podzimní "řádění". Výsledky jejich bádání, vyrábění a snažení můžete obdivovat na nástěnkách u šaten.

Jana Juřenová

Vstup do fotogalerie

31.10 jsme ve 3.A slavili Halloween - svátek dneska známý jako předvečer svátku Všech svatých. Tento původně keltský svátek znamenal něco jako silvestr :-) ! Keltský nový rok totiž začínal 1. listopadu a Keltové věřili, že v tuto dobu můžou mluvit se svými zemřelými přáteli a příbuznými. Z tohoto veselého svátku nám v některých zemích zbyly pouze smutné Dušičky, jinde si zase děti i dospěláci užívají spoustu strašidelné zábavy!

My jsme ve všech předmětech plnili úkoly, které se tohoto svátku nějak týkaly : seznámili jsme se s našimi praprapradědečky Kelty, luštili jsme jejich písmo - starodávné runy, hráli keltské hry i hru Trick or treat dnešních amerických dětí, vytvářeli jsme halloweenské symboly (kočku, netopýra, kostlivce), naučili jsme se nová anglická slovíčka, zpívali, tančili a maličko jsme u toho strašili, přečetli jsme si povídku o darmošlapovi Jackovi, kterého nechtěli ani v pekle, a proto dodnes bloudí světem s lucernou z vydlabané dýně...

Zkrátka - něco nového jsme se dozvěděli, báječně jsme se pobavili a celý den nám k tomu svítila jackova lucerna.

Sylva Sejkorová

Vstup do fotogalerie

Minulý pátek jsme jeli s celou třídou na Svatý kopeček do Mikulova. Šli jsme do lesa, kde jsme plnili zajímavé úkoly. Lepili jsme listy na papír, skládali jsme z přírodnin obrázky, viděli jsme lom. A pak jsme z lesa pospíchali na autobus, který nás odvezl do školy.

Karolína Mrenicová

… Líbily se mi listy svídy krvavé, které sbírala naše skupina.Všechny nás popletly tři druhy javoru – javor klen, javor mleč a javor babyka…

Markéta Luknarová

…Líbil se mi obrázek, který postavila naše skupina. Bylo to sluníčko – potřebovali jsme na to žluté listy, klacky, šípky, mech a kameny…

Pavlína Kubišová

…Byli jsme v lomu. Dělali jsme tam úkoly. Lepili jsme listí a semínka. Zpátky jsme šli veselí a šťastní a trošku jsme utíkali, ale jenom trošku. Já jsem málem spadl, ale udržel jsem se. ..

Lukáš Marek

…Cestou na Svatý kopeček jsme si říkali, co jaká dopravní značka znamená…

Ondřej Ferby

 

Další z kategorie půvabných vzpomínkových slohovek Patrika Novotného spatřila světlo světa už téměř před čtrnácti dny. Vy si ji můžete přečíst dnes. A třeba se i těšit na další, protože já tajně i nahlas doufám, že není poslední a že aspoň ještě takových patnáct dvacet slohových kousků přibude...:-)

Emigrant Fany - Patrik Novotný, 9.A (září 2008)


Vstup do fotogalerie

Ve středu se uskutečnil turnaj v sálové kopané žáků 8. a 9. tříd. Za účasti dvou družstev jsme měli možnost vidět velmi vyrovnané utkání. V normální hrací době byl stav 7:7. V prodloužení branka nepadla a až v penaltovém rozstřelu sedmý pokus rozhodl o vítězství mixu 9. tříd ve složení Hanák, Osika, Kroupa, Němec, Šnepfenberg, Fliega. Nejlepším střelcem se stal Petr Ligas. 

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Pouze sedm statečných mužů přišlo dnes do tanečních zdolávat další úskalí parketu. V tomto úsilí jim sekundovalo osm dívek. A protože taneční kroky a figury jsou pro loňské absolventy kurzu brnkačka, soustředili se někteří na vytváření obličejů pro fotografa (objektiv kupodivu nepraskl! ;-)). Patrik Němec si dokonce vykoledoval nesprávným sezením (co si budeme vykládat - zkoušel, co mistr vydrží a zda si ho všimne) veřejný přednes básně.

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

     Honzovi na dalekou cestu stačil raneček s buchtami. To už dnes není pravda. Naši "honzové" budou daleko více potřebovat umět se domluvit, tak jim nezbývá nic jiného, než se od dětství věnovat cizím jazykům.

     V současné době mají žáci možnost zapojit se do soutěže "Jak šel Honza do světa", kterou naše škola organizuje v projektu na podporu studia cizích jazyků - angličtiny a němčiny. Je rozdělena do tří kategorií: I. kategorie - žáci 3. - 5. ročníku nacvičují říkadla, rozpočídadla, básničky nebo dramatizaci krátkých pohádek a příběhů, II. kategorie - 6. - 7. ročník - soutěžící připravují projekty o rodině, škole, o svých zájmech a konverzaci na téma orientace ve městě, v III. kategorii se bude konverzovat o kultuře, sportu a také o zajímavých místech v zemích, kde se  mluví daným jazykem.

     K účasti na projektu byly přizvány i školy z blízkého okolí: Novosedly, Březí, Dolní Dunajovice, Ivaň a Hrušovany nad Jevišovkou. V týdnu od 18. 11. proběhnou školní kola, jejich vítězové se utkají ve finále 3. 12. 2008 ve škole v Drnholci. Ti nejlepší se potom předvedou svým spolužákům v předvánočním čase.

     Vítězové jsou už dnes jasní. Vyhráli totiž všichni ti, kteří se do soutěže zapojili a jsou ochotni dělat pro své vzdělání i něco víc než jenom základní povinnosti. Všem přejeme hodně úspěchů.

     Na fotografiích žáci I. stupně nacvičují jazykolamy, říkadla, písničky i známé pohádky, ale potýkají se při tom s neznámým slovíčky, s jejich výslovností... 

 Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

V pondělí 13.10. jsme s družinou šli na drakiádu. Všichni jsme si nedřív rozdělali draky a začali s nimi běhat po Starátku. Paní učitelka vyhlásila soutěže. Sice pofukoval jen malý větřík, ale draci létali dobře. Další den v úterý paní učitelka vyhodnotila soutěž. Jurášek vyhrál za nejvýše létajícího draka a Šárka za nejhezčího draka. Jejich odměna byla pokladnička, guma a nafukovací balónek. Ostatním to ale nebylo vůbec líto, protože taky dostali odměnu. Jsme rádi, že se nám odpoledne vydařilo.

 Marťa Tomaštíková

Vstup do fotogalerie

Přesně deset párů se sešlo na třetí lekci tanečních (kurzu společenské výchovy). Obsazení sice komorní, o to více prostoru ale mohou mít tanečníci na tanec - pokud se ovšem nemačkají všichni u jedné stěny! ;-) Leckteří se mnohdy sice víc soustředí na prchání před fotografem, popřípadě otáčení se zády k objektivu, ale i tak většina stihne zvládnout taneční kroky celkem v pohodě. Teď ještě aby se drželi rytmu hudby (zapeklitá to věc!)...

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

 V úterý za anglického počasí se poměrně početná výprava  z Drnholce (23 žáků) vypravila do Bořího lesa u Břeclavi na přespolní běh. A přestože konkurence byla obrovská (250 soutěžících), podařilo se Mirkovi Štyksovi z 9.B zvítězit v kategorii starších žáků.

Úspěch slavili i mladší žáci, kteří v soutěži družstev obsadili třetí místo, a Martina Hanáková, která skončila v jednotlivcích na velmi pěkném pátém místě. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří reprezentovali naši školu! :-)

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

     Žáci obou osmých tříd se sešli s paní Věrou Fojtovou, spisovatelkou, rodačkou z Novosedel, aby se dozvěděli něco o jejích knihách (dospělí asi znají román Odpusť nám jejich viny, který vypovídá o době osídlování pohraničí - konkrétně Novosedel - po druhé světové válce.

     Většinu besedníků povídání zaujalo, některé žáky bohužel nezaujme nic a dělali ostudu hlavně sobě, protože ve 13 letech už je každý za své jednání odpovědný.

     Součástí návštěvy knihovny bylo i zhlédnutí výstavky předmětů z dob mládí našich babiček, zejména hračky doplňovaly letošní téma celostátního Týdne knihoven - "Babička - stříbro naší knihovny".

 Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Po roce opět proběhla drakiáda. Děti z ŠD I. oprášily své dráčky a vyběhly s nimi zdolávat kopeček u křížku. Celá akce se podařila a děti byly spokojené. Počasí nám přálo, bylo krásně slunečno a teplo, akorát vítr nám nezafoukal. Po návratu do družiny všichni dostali odměnu za velkou snahu dostat draky do výšky.

Při této dlouhé vycházce jsme si nasbírali přírodniny, které byly využity ve čtvrtek k výrobě. Tyto výrobky můžete vidět ve školní jídelně.

 Klára Kneeová

Vstup do fotogalerie

Již podruhé, nicméně stále v malém počtu se sešli frekventanti kurzu společenské výchovy. Chvíli nebylo jasné, zda se vůbec bude v tak malém počtu pokračovat. Nakonec to vypadá, že kurz proběhne - jen si budou muset žáci připlatit, aby se tanečním mistrům vůbec vyplatilo do Drnholce cestvat. Každého tak vyjdou taneční na jeden tisíc korun českých.

A že už byla druhá lekce a že navíc spousta (dá-li se u tohoto počtu vůbec mluvit o nějakých spoustách! ;-)) letošních tanečníků chodila do tanečních už loni, postupovalo se mílovými kroky - valse v pohodě, obrátka do blues, polka jasná, valčík celkem též, do jivu brána, začátek cha-chy...

 Tomáš Procházka

Tak po dlóóóuhé, móóóóóc dlouhé době jsem potkal zase jednu slohovku, kterou jsem si s chutí přečetl. Patrik ji psal doma, podle zasvěcených zdrojů byl dost dlouho nalepený na monitoru počítače - a výsledek stojí za to. Jemný humor stavící na náznaku, nostalgie vzpomínek, upřímnost. Jen tak dál!

Moje první cesta do školy - Patrik Novotný, 9.A (září 2008)

PS - autor se rozepsal a já čekám na elektronickou podobu jeho další povídky.

PPS - Je sobota a vy si můžete přečíst i druhou slibovanou povídku:

Třpytivé hvězdy - Patrik Novotný, 9.A (říjen 2008)


Vstup do fotogalerie

Ve středu proběhl turnaj 8. a 9. tříd ve florbale. Za účasti dvou družstev si mix 9. tříd celkem lehce poradil s družstvem 8.A 12:5. O branky se rovnoměrně podělili Patrik Němec a Michal Kroupa (po šesti). Mezi osmáky byl nejlepší střelec Petr Ligas (4 branky).

Doufám, že za 14 dní při malé kopané bude účast větší.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

V pondělí 6. 10. 2008 se školní družiny v hojném počtu vypravily uzavřít drnholecký les. Děti se podle pokynů rozdělily do pětičlenných družstev, ve kterých měly splnit soutěžní úkol – najít po lese rozmístěné obrázky lesních rostlin a zvířat, ty správně pojmenovat a doplnit do soutěžního listu pod správné číslo. Nejlépe a nejrychleji tento úkol splnilo družstvo Habroclub – Nadim Abassy, Ruda Ivičič, Petr Záhorský, Adam Toporčák a Vojta Hadaš. Na druhém místě skončilo družstvo Šmoulů – Eliška a Maruška Marxovy, Marian Marek, Lenka Růžičková, Karolína Mrenicová a na třetím místě se umístilo družstvo Skřítků – Julie Konečná, Míša Kalianková, Kristýna Kubíčková, Andrea Kleinová a Lucka Šulanová.

Poté co všechna družstva soutěžní úkol splnila, jsme si zahráli několik her a les na zimu uzavřeli. A všechny děti se už těší, až ho na jaře opět otevřeme.

 Jitka Štyksová

Vstup do fotogalerie

Když jsme přišli do družiny, šli jsme si sednout do kroužku na koberec. Paní učitelka K. Kneeová nám ukazovala krásné dýně. Potom jsme stěhovali stoly a dali jsme se do skupinek. Já s Míšou, Pavlou. Tom s Vojtou a Martínkem a Honzíkem. Pavlínka s Andrejkou, Danečkem a Matějem. A nakonec Sarah s Klaudií, Natálkou a Lukáškem.

Já s Pavlínkou jsme měli dýně Čerta a Mumii, skupina Sarah měla Zimní paní, Vojtova skupina měla Spidermana a pavouka a Andrejčina skupina měla Rybku. Dýně dělala i 2.a 3. družina. Druhý den bylo vyhodnocování. Na 1. místě byla Lída s Eliškou, na 2. místě Honzík a na 3. místě byla Marťa se Šimonem. Odměnu jsme ale dostali všichni.

 Lucka Šulanová, 3.A

Vstup do fotogalerie

Ve středu 1.10. jsme se s dětmi z MŠ vypravili do Mikulova. Nedříve jsme jeli autobusem, potom jsme pěšky zdolali Kozí hrádek. Tady jsme se posilnili svačinkou, podívali se na Mikulov z výšky a prošli městem k nádraží. V cukrárně jsme si dali čaj pro zahřátí. Vlakem jsme se dopravili do Jevišovky. To byl největší zážitek, protože většina dětí ještě nikdy vlakem nejela. Na chvilku jsme navštívili školkovou zahradu a další autobus nás odvezl domů.

Výlet se všem líbil. Kromě toho, že jsme toho hodně viděli,  jsme zažili snad všechny druhy počasí. Na Kozím hrádku foukalo a poprchalo, v Mikulově bylo zasněžené náměstí (zjistili jsme, že tady včera natáčeli nějakou reklamu), ale v Drnholci už zase svítilo sluníčko.

 učitelky MŠ

Vstup do fotogalerie

V pátek jsme místo hodin výtvarné výchovy uspořádali oslavu pro našich pět spolužáků, kteří měli tento týden narozeniny. Nejprve jsme rozvěsili na provázek u stropu obrázky, konfety a balonky. Ozdobením skleniček a vložením svíčky dovnitř jsme vykouzlili lampičky. Připravili jsme si poháry z banánů, mandarinek, jahodových jednohubek, sladkých smajlíků, šlehačky a jahodové polevy.

Zbývalo už jen upravit třídu. Lavice jsme spojili po dvou, doprostřed jsme postavili lampičku a svíčky uvnitř zapálili.

Slavnost začala. Paní učitelka za nás všechny popřála oslavencům a pak jsme si rozdali poháry. Ochutnat dostaly i paní kuchařky - jako poděkování za dobré obědy. Celou akci jsme zakončili diskotékou.

 Kateřina Uhlíková 3.A

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.