Vstup do fotogalerie

Žáci naší školy absolvovali další ročník Maratonu Emila Zátopka. Za pěkného počasí běželo 97 závodníků z I. stupně a 86 závodníků z II. stupně. Nejlepšího času dosáhl Mirek Štyks (3:15), z dívek Denisa Tisoňová (4:16). Všem děkujeme za zodpovědný přístup a pěkné výkony.

...další fotky z maratonu (Jan Hadaš, 9.A)

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

V pátek jsme jeli na výlet do Znojma. Jeli jsme ráno v 7:48 vlakem. Ve Znojmě jsme došli na autobusovou zastávku, kde zrovna stál náš autobus. Nasedli jsme do něho a jeli do Oblekovic, kde na nás čekala ukázka letu a lovu dravců.

Potom jsme měli možnost povozit se na koni. Šli všichni, i učitelé. Všechny nás to tam strašně moc bavilo. Došlo také na opékání párků a krmení koní.

Dobře jsme se bavili, ale bohužel jsme už museli na nádraží. Tak jsme se rozloučili a šli. Na nádraží jsme měli rozchod. Poté jsme se všichni sešli na určeném místě a šli k vlaku. Pohodlně jsme si posedali a jeli domů. Jevišováci vystoupili v Jevišovce a šli domů. Drnholáci jeli do Novosedel, odkud je pan Pichanič odvezl do Drnholce.

 Barbora Matulková, 6.B

V pátek jsme jeli na druhý seznamovací výlet do Oblekovic. Tam jsme mohli vidět hodně zvířat. Nejdřív jsme se seznámili s výrem velkým. Potom jsme mohli vidět v akci sokola a poštolku. Potom se nám předvedli překvapivě i domácí mazlíčci. Psi a kočky nás hodně pobavili. Kočky ukázaly svou mrštnost a předvedli skvělé výskoky do výšky. Psi se naopak vtipně plazili po zemi jako hadi.

Potom jsme se mohli projet na koni. Já jsem jel dvakrát. Když se všichni povozili, opékali jsme si párky. Zbyl nám ještě volný as, tak jsme si zahráli hry s míčem. Potom už jsme vyrazili zpátky na vlak a jeli domů.

Myslím, že se výlet vydařil a všem se líbil.  

 Dominik Sedlák, 6.B

Vstup do fotogalerie

Jak využít padesátiminutovou pauzu? Třeba úpravou účesu spolužačce. Budoucí kadeřník Jarek s profesionálním přístupem zastřihl ofinu Janě. Fotit se sice nechtěl, ale to měl holt trošku smůlu...;-)

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se již tradičně uskutečnil pod záštitou ZŠ a MŠ Drnholec Dýňový pochod. Účast ze strany předškoláků byla hojná.

Děkujeme rodičům, že i přes menší nepřízeň počasí se průvodu zúčastnili a svými nápaditými výrobky obohatili slavnostní výzdobu.

Po průvodu obcí si zájemci opékali u táboráku párky a na zahřátí popíjeli teplý čaj. Čas příjemně plynul při zpěvu s kytarou.  

 Hedvika Škarabalová

Vstup do fotogalerie

   A tak jsme v úterý 23. září vyrazili. Téměř v plném počtu. Nestihla to akorát Dufina. Zato nás svou přítomností potěšil Děd Vševěd, tedy pan Janeček.

   Pasec nikdy nezklame. To víme už dlouho a i teď se to potvrdilo. Příjemní lidé, spousta bývalých žáků a hezká děvčata. Začali jsme poznávací hrou, pokračovali smažákem na Salaši. Odpoledne naordinoval p. Janeček ostrý výšlap po stopách Germánů a Římanů. Když jsme se po návratu vzpamatovali, dali jsme chutné šunkofleky a malovali panáky. Plánovaná diskoška se nekonala, protože se ještě zatím stydíme. Schovka v areálu ji ale nahradila.

   Další den rozčeřila poklidný Mikulov naše bojovka. Místní i turisté se divili i ušima. Včerejší sluníčko nám ale uteklo a poslalo strejdu Deště. A protože jsme všeho měli plné cvičky, opustili jsme italské město na Moravě o trošku dříve. Postýlka čekala, jak potvrdili skoro všichni. A výsledek? Víme o sobě víc a máme se rádi. Jsme parta!

Krivja a 6.A

Vstup do fotogalerie

Na strojírenský veletrh do Brna se vypravili deváťáci místo čtvrtečního vyučování. Mohli si v pavilonu Z projít stánky středních škol a učilišť jihomoravského kraje. Samozřejmě mohli také probrouzdat i ostatní pavilony s jejich kolekcemi obráběcích, lisovacích, měřicích a všelijakých jiných strojů, omrknout historickou expozici dopravních prostředků, sehnat si balonek s heliem a pak mluvit jako šmoulové, získat všechny možné prospekty, cédéčka a tašky a nakonec se téměř všichni včas vrátit na místo srazu u vchodu č.7...

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Po roce, který uplynul od zahájení rekonstrukčních prací na druhém stupni školy, po cca 15 milionech korun českých, jež byly za rekonstrukci utraceny, přišel dnes den, kdy bylo možno opravenou část školy slavnostně otevřít.

Pravda, žáci i učitelé již užívají renovované prostory od prvního září, ale dnes se mohla přijít o dokončené práci přesvědčit i veřejnost. Tedy mimo jiné i starostové obcí. A šéfové stavební firmy. A rodiče. A žáci - současní, minulí i budoucí. Zkrátka kdo chtěl, ten přišel. A kromě prohlídky si mohl užít i "malé" občerstvení ve sborovně. Mňam!

Novému kousky školy přejeme, ať nám co nejdéle vydrží, zbývající části budovy pak, aby se podařilo získat finanční prostředky (asi 35 milionů) i na jejich modernizaci.

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

V úterý 16. 9. 2008 se uskutečnil první seznamovací výlet 6.B. Žáci navštívili Hrušovany nad Jevišovkou. Hlavním programem byla návštěva bazénu a s tím spojené hry a skotačení. Také proběhla plavecká soutěž, ve které zvítězili Petra Marková a Lukáš Tomaštík. Přes silnou nepřízeň počasí se výlet vydařil.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

Dnes jsme procvičovali čísla, proto jsme si v rámci němčiny zahráli na obchod. S nadšením jsme kupovali vše, co bylo v nabídce jednotlivých "obchodů"...

 Soňa Zabloudilová

Vstup do fotogalerie

Tak máme ve škole na nějaký čas i děti ze školky. Umístěny jsou na půl roku v našich jazykových učebnách, noclehárnu mají v bývalé školní zubní ordinaci.

A emoce? Učitele jazyků trošku mrzí, že dočasně přišli o učebny, žáky zase, že si nebudou moci chodit hrát do školky s autíčky...;-)

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

První září... Po všech možných opravách, rekonstrukcích a malbách je škola opět v normálním provozu. I když to bylo loni pro všechny dost náročné, výsledek je pěkný - a my doufáme, že se podaří získat peníze i na další části rekonstrukce (na řadě by měla být tělocvična a nové topení).

 

Drbník od tohoto dvojdata (20 08 2008, ale toho jsem si všiml až teď, napadnout mě to dřív, počkal bych na 20 hodin 08 minut, aby to bylo rovnou hezky trojité!;-) ) poněkud změnil něco ze svého vzhledu a funkcí. Některé z těchto funkcí oceníte teprve po zaregistrování a přihlášení - pak budete moci přispívat do diskuzních fór, vkládat do sekce "Fotíme" vlastní fotky, číst v Shoutboardu a přispívat do něj a tak všelijak podobně...

Na pokročilejší a zdatnější uživatele čeká možnost být redaktorem a přispívat přímo do některé z rubrik Drbníku - možná by mohla vzniknout i speciální rubrika žákovských článků? Uvidíme časem...:-)

Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerie

Celý letošní školní rok to ve škole vypadalo spíš jako na stavbě než jako ve škole. Závěrečná fáze rekonstrukce východního křídla však teprve teď propukla plnou silou. Na stavebním bojišti se vrtá, buší, sváří, rozbrušuje, trhá podlaha (a bude pokládat nová - na chodby, schodiště, učebnu fyziky a chemie), osazují nové radiátory. Někde přibude ve třídě průduch od plynových kotlů a bude jej třeba obezdít. Jinde už místo kabinetu vznikla regulérní kotelna.

To vše - a ještě vymalovat. Snad nám to řemeslníci všechno do září stihnou...;-)

A než půjde do školy Dáda Vlková, která dnes všechno ve škole důkladně obhlídla, bude už třeba škola po generálce celá...?

Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.