Vstup do fotogalerie

 Halloween není naším tradičním svátkem. Žáci základní školy se však od 3. ročníku učí angličtinu a ke znalosti učiva patří i seznamování se s kulturou anglicky mluvících zemí. Proto i letos jsme věnovali jednu vyučovací hodinu Halloweenu, deváťáci připravili pro ostatní žáky druhého stupně různé soutěže a společně – v maskách i bez nich – jsme se pobavili.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 25. 10. 2016 jsme se vydali do Archeoparku Pavlov, v rámci učiva o pravěku jsme se chtěli dozvědět něco víc o tomto období v našem regionu. Celá expozice je vystavěna v moderním stylu, včetně interaktivních panelů, dotykových obrazovek, ve vitrínách jsou vystaveny artefakty kosterních pozůstatků, zbraní, šperků, venuší. Všechny exponáty byly nalezeny v Pavlově, většina jsou samozřejmě kopie, originály jsou uloženy v Moravském zemském muzeu v Brně.

Nejprve jsme absolvovali komentovanou prohlídku celého pavilonu. Protože nás bylo hodně, byli jsme rozděleni do 4 skupin, postupně každá skupina v učebně „sochala“ Věstonickou venuši, ostatní spolužáci vyplňovali pracovní listy v expozici. Kromě vystavených exponátů je zde i malý kinosál, ve kterém jsme mohli shlédnout smyčku k historii nálezů na jižní Moravě a konkrétně v okolí Pavlova a Dolních Věstonic.

Strávili jsme zde příjemné dopoledne, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Žáci se chovali docela slušně, vytknout jim lze jen fakt, že přesunout se z bodu A do bodu B umí pouze poklusem, což se samozřejmě v muzeu nesmí. Jinak je ale musím pochválit, venuše se jim opravdu povedly a celá exkurze byla vydařená. Děkuji též paní učitelce Radkovičové za pedagogický doprovod.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Ukázka z práce 5. A

V páté třídě jsme minulý týden pojali výuku jazyka českého a vlastivědy vskutku netradičně. Slohovým pracím: popis pracovního postupu předcházela praktická část. Úkolem bylo připravit jednoduchou pomazánku a slavnostně prostřít stůl. Děti se úkolu zhostily s nadšením. Vlastivědu jsme si zase zpestřili mícháním elixírů po vzoru renesančních alchymistů z doby vlády Rudolfa II. Habsburského.                                                Popis pracovního postupu - rybičková pomazánka Vzali jsme si velkou misku, tam jsme dali konzervu sardinek, půlku másla, tři tavené sýry, trochu soli, rozmíchali, rozkrájeli pět rohlíků, namazali a snědli. (Viktor Kolka) Sýrová pomazánka Připravíme si majonézu, sýr tvrdý a tavený, česnek, sůl, pepř, misku, ostrý nůž a příborový nůž, rohlíky, vařečku. Do misky jsme dali 5 polévkových lžic majonézy, 3 trojúhelníky taveného sýra, 2 stroužky česneku, nastrouhaný tvrdý sýr, 3 velké špetky soli, 1 špetka pepře, mícháme, potom naneseme na rohlíky a je hotovo. (Jan Nevěčný)  

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 19. 10. 2016 jsme vyjeli na dějepisnou exkurzi, složenou ze dvou částí. Nejprve jsme se zastavili v Městské knihovně Břeclav, kde pro nás paní knihovnice měly připraveno projektové vyučování na téma Zámořské objevy. Protože je knihovna celá pokryta kobercem, museli jsme si zout boty. Někteří z nás byli na tuhle situaci vybaveni z domu háčkovanými bačkorami s bambulí. Po prezentaci k historii zámořských objevů byla přestávka na svačinu, mohli jsme i nakouknout do knih v jednotlivých odděleních knihovny. Potom jsme dostali k vyplnění pracovní listy, ve skupinách jsme pracovali asi hodinu. Na konci jsme si všechno zkontrolovali, rozloučili se s knihovnou a v příjemné půlhodině časové rezervy dokonce stihli nakoupit v Bille.

Další část exkurze se odvíjela v Mikulčicích, kde se nacházelo velkomoravské hradiště. V nově vybudované expozici jsme se zastavili u mapy bývalého hradiště, zbylá část prvního pavilonu ještě není hotová. Mají zde však nádherné toalety. Vždy jsem si myslela, že na toalety se chodí vykonávat určitý druh potřeby. Moje sedmačky mě však vyvedly z omylu – u luxusního zrcadla si dělaly selfie, konat potřebu jsem šla pouze já... Ve druhém pavilonu je ve skleněných vitrínách vystavena spousta exponátů, nalezených v Mikulčicích a v okolí, např. gombíky, meče, dýky, nákončí opasků a další. Uprostřed se nachází hroby koster a po obvodu pavilonu jsou umístěny makety 10 velkomoravských kostelů. Nakonec jsme se ještě vyfotili u sochy Konstantina a Metoděje, kteří na Velkou Moravu přinesli křesťanství, písmo (hlaholici)a jazyk (staroslověnštinu).

Žáci se po celý den chovali vzorně, myslím, že se jim vše, co viděli, líbilo. Děkuji paní učitelce Radkovičové za pedagogický doprovod.  

 Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

 Již tradičně jsme se 12. 10. 2016 zapojili do veřejné sbírky Bílá pastelka. Zástupci ze 3. třídy, které si děti zvolily, prodávali pastelky ve všech třídách i v obci. Děkuji vybraným dětem za hezké chování během sbírky. Děkujeme i všem, kteří přispěli na speciální služby pro nevidomé a slabozraké.
Ve středu 2. 11. je připravena pro děti 3. - 5. třídy beseda se členy Tyflocentra Brno, kde se děti dozví více o problematice nevidomých.

  Zuzana Mrenicová, 3.A

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 15. 10. nám opravdu počasí vyšlo. Den jak stvořený pro drakiádu. Sešlo se mnoho rodin s dětmi jak z Drnholce tak i z okolí. V jednu chvíli zapalvilo oblohu na 30 draků. Výborná organizace ze strany našich modelářů, kteří opět zajistili občerstvení, sladkou odměnu a výhry pro ty opravdu nej... Děkujeme všem za účast a členům modelářského klubu za spolupráci.

  Hedvika Škrabalová a Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý proběhlo ve velké tělocvičně místní kolo žáků 8. a 9. tříd ve florbale. Při účasti čtyř družstev se nejlépe dařilo mužstvu ve složení Křivánek, Varga, Zajíček, Otoupalík a Janda. Všechny zápasy měly velmi dobrou úroveň. Všem žákům děkuji za účast a předvedené výkony.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Dne 6. října se žáci naší deváté třídy vydali na strojírenský veletrh do Brna, jehož součástí je již tradičně i veletrh škol. Po nicneříkající prezentaci měli žáci možnost navštívit stánky některých škol a zjistit si potřebné informace, které možná ovlivní jejich rozhodování a výběr střední školy ke studiu.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

 

Projektový týden ve čtvrté třídě.

  Žáci 4. A třídy

 

Vstup do fotogalerie

Bez velkého úspěchu dopadla účast starších chlapců v prvním kole Coca Cola Cupu, které se konalo v Mikulově a Hrušovanech. Ze čtyř zápasů jen jedno vítězství odsoudilo naše družstvo na 4. místo.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie 

Dopravní výchova ve čtvrté a páté třídě.

   V pondělí 3. 10. 2016 jsme žáci 4.A a 5.A měli dopravní výchovu. Paní od dopravní výchovy nás učila, jak se chovat

na silnici, jak odbočovat, u jaké značky stojíme a u které máme přednost. Když učení skončilo, odebrali jsme se na dopravní

hřiště, kde byla jako první jízda zručnosti. Potom následovala praktická zkouška různých dopravních situací. Když jsme dostali

odměnu,vrátili jsme se do školy. Byl to vážně skvělý den. Už se těším na jarní dopravní výchovu.

 Daniela Vlková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.