Vstup do fotogalerie

Jaká pohodová nálada panovala den před vánočními prázdninami na prvním stupni se můžete podívat v naší fotogalerii.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

 Již počtvrté jsme se vydali před Vánocemi na trojboj tentokrát do nové haly v Hrušovanech. Třikrát jsme pohár získali, tentokrát také – ovšem „jen“ za 3. místo. Konkurence je čím dál větší, „makají“ i jiní. Tentokrát nás porazili Hrušovany A a Březí. Naši školu jelo reprezentovat 19 žáků, 2 čtyřčlenná družstva a jednotlivci, kteří se chtěli předvést aspoň v jedné disciplíně. Třetí místo v družstvech získali A. Dědíková, S. Abassy, J. Šebesta, P. Vrška, v jednotlivcích vyhráli – šplh N. Moravcová, J. Šebesta, trojskok R. Sedláček, švihadlo za minutu J. Zajícová, E. Kolečkářová (193 skoků!),R. Kocourek. Švihadlo je již tradičně naší nejsilnější disciplínou. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme v dalších trénincích i závodech hodně pěkných výkonů.

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Od šesté třídy pečeme na Vánoce perníčky, které žáci sní během vánoční besídky a ty nejhezčí rozdají zaměstancům školy s přáním veselých Vánoc a šťastného nového roku. Letos jsme společně pekli perníčky naposled, a proto jsem se rozhodla tyto předvánoční chvíle zdokumentovat. Důležité je, že se voňavá dílka povedla a navíc velmi chutnala!smile

 Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek si změřili síly žáci druhé a třetí třídy ve skoku vysokém. Tato disciplína je součástí Sportovce roku. Nejvýše vyskočil Michal Foltán ze třetí třídy. Skočil 105cm. Všem zúčastněným děkujeme a body budou každému zapsány.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu se vydali žáci třetí, čtvrté a páté třídy do brněnského planetária na Kraví horu. Na chvíli se ponořili do světa vesmíru a obdivovali různá souhvězdí a podívali se na naši planetu očima astronautů. Program byl opravdu poutavý a děti si odnesly úžasné zážitky. Na zpáteční cestě zbyla chvilka na návštěvu vánočního náměstí v Brně, kde si každý mohl zazvonit na zvoneček pro štěstí.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 15. 12. se konal tradiční Vánoční šplh. Za účasti pouhých 10 žáků dopadly výkony takto:

6.–7. třída
Moravcová Nikola 4,88 s, Dědíková Adéla 8,15 s, Zajícová Justýna 8,77 s, Konečná Kamila 11,03 s
Šebesta Jakub 4,26 s, Sulz Dominik 5,42 s, Sedláček Roman 6,06 s,

8.–9. třída
Kubíčková Kristýna 7,70 s
Kocourek René 3,00 s, Tisoň Jan 3,78 s

Škoda, že si nepřišli zašplhat aspoň ti, co mají slušný výkon, každá zkušenost je dobrá. A šplh v Břeclavi? Nominováni budou ti ze školního kola.

Zúčastněným blahopřejeme a přejeme závodníkům, kteří pojedou v pondělí na Vánoční trojboj do Hrušovan, pěkné výkony, pevné nervy, hezké sportovní zážitky.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Měli jsme projektový týden. Jmenoval se Jaké je to u nás doma. Nejvíc se mi líbilo, že jsme neměli žádné úlohy a jak jsme stavěli ze šňůrek domeček. Měl okna, dveře i střechu. Dělali jsme rodokmen, na něm byl erb. Vykládali jsme, proč máme na erbu něco nakresleného.

                                                                                                              Johanka Kršková

Projektový týden byl o tom, že všichni představovali svou rodinu. Nejvíc se mi líbilo, že jsme se neučili a nelíbilo se mi, že někteří kluci byli zlí.

                                                                                                              Verča Dřevojánková

V pondělí 30. 11. začal projektový týden u druháčků. Během týdne nás všechny děti seznámily se svou rodinou. Chválím děti za pečlivou přípravu na projektový týden.

                                                                                                              Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek na první stupeň přišel Mikuláš s čertem a andělem. Všem dětem přinesl něco malého k zakousnutí. Nadpřirozeným bytostem děti v každé třídě zazpívaly nebo zarecitovaly. Protože byl čert hodný, všechny děti návštěvu přežily.

  Šimčíková Bronislava

 

Vstup do fotogalerie

V pátek si námořníci zadováděli s kamarády z deváté třídy, kteří si pro ně připravili čertovské disciplíny. Jak se jim dařilo se mrkněte na fotografie. Děkujeme starším kamarádům a těšíme se na další spolupráci.

  Šimčíková Bronislava

 

Vstup do fotogalerie

První prosincové odpoledne se konal tradiční přebor ve skoku vysokém. Za účasti 19 žáků 2. stupně vyhráli tito skokani s těmito výkony:

Marie Nevěčná - 100 cm
Roman Sedláček - 125 cm
Jan Tisoň - 150 cm
Barbora Grimmová -125 cm

Všem zúčastněným blahopřejeme a připisujeme body do Sportovce. A skačte dál - i do dálky, přes koně, švihadlo, …

  Kateřina Smíšková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.