Vstup do fotogalerie

Ve středu 25. 11. 2015 se v Břeclavi konal šachový turnaj. Za naši školu se turnaje zúčastnilo družstvo ve složení František Zugárek, Michal Foltán, Tomáš Foltán a René Kocourek. František i Michal měli soutěžit v kategorii žáků do pátých tříd. Posílili však družstvo starších žáků a všichni společně získali pohár za třetí místo. František byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem na čtvrté pozici. Hráči si určitě zaslouží uznání a pan Zugárek velké díky za odvoz a doprovod na toto šachové klání.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 28. 11. vyjela výprava gymnastů a příznivců tohoto sportu (33 diváků) do Brna na mezinárodní závody ve sportovní gymnastice. Již mnoho let si nenecháváme ujít tuto nádhernou podívanou. Vidíme výkony na světové úrovni, porovnáme úroveň gymnastů, kteří trénují 2x denně celý týden, načerpáme i inspiraci na některé prvky (ty jednodušší), a vůbec nádherná je sama atmosféra tak vynikajících závodů. Letos se jich zúčastnilo 11 párů, zvítězil opravdu ten nejlepší – maďarský, naši po nezdaru na kladině skončili čtvrtí. Jsme rádi, že všichni "účastníci zájezdu" se chovali slušně jak v autobuse, tak v hale, podařilo se jim nasbírat hodně podpisů, byli s akcí spokojeni a za rok se budeme těšit znovu!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 25. listopadu 2015 se žáci 9. ročníku opět zapojili do projektu Jeden svět na školách - Příběhy bezpráví. Letos je projekt věnován událostem v srpnu 1968.

Po shlédnutí DVD věnovanému tomuto období následovala beseda s p. Palíkovou, která žákům přiblížila srpnové dny z pohledu pamětníka - vylíčila zážitky z Brna a z Drnholce, kde v té době už učila.

Žáci vyslechli vyprávění s velkým zaujetím, po celou dobu besedy se chovali vzorně.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Quickly – slowly – windy

Co? Kdo? Kdy? Kde? Proč?  

Rychle (quickly) jsme chodili, pomalu (slowly) jsme mluvili, větrno (windy), ale i slunečno a deštivo (sunny a rainy) bylo všude kolem nás v Anglii, kde jsme strávili ve dnech 15. – 21. listopadu 2015 šest dní na zahraničním jazykově vzdělávacím pobytu v rámci projektu Brány jazyku otevřeny, který je hrazen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Celkem 40 žáků z naší školy (+4 učitelky jako pedagogický dohled) spolu s dalšími 10 žáky (+1 učitelkou) ze ZŠ Měnín vycestovalo jednak za poznáním cizí země, jednak za zdokonalením anglického jazyka. Všichni absolvovali celkem 9 vyučovacích hodin s anglickými lektory a procestovali spoustu hodin po zajímavých místech Velké Británie: Londýn - Greenwich, London Eye, Parlament, Big Ben, Westminster Abbey, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Circus, Museum Madame Tussaud´s, katedrála sv. Pavla, Millenium Bridge, Tate galerie, Shakespeare´s Globe, křižník Belfast, Tower Bridge, Tower - korunovační klenoty, Blenheim - rodiště Winstona Churchilla, Oxford – Christ Church College - prohlídka univerzitního města - High street, Carfax Tower, Radcliff Camera, Stratford upon Avon – rodiště Shakespeara, Cotswolds – malebné vesničky, Windsor – letní královské sídlo. Určitě bylo pro mnohé příjemným zjištěním, že se dokážou domluvit v hostitelské rodině i v obchodech, že rozumí výkladu průvodkyně na zámku Blenheim, že ty památky, které znají z učebnic, jsou opravdu tak pěkné a zajímavé. Vše bylo umocněno předvánoční výzdobou a časným stmíváním, protože osvětlené památky vypadaly úžasně, ale i nákupy suvenýrů a oděvů. Plán pobytu byl beze zbytku splněn a zájezd je určitě velkým přínosem pro studium angličtiny.  

text Jitka Radkovičová 

foto Hana Vlková 

Vstup do fotogalerie

Již druhá generace deváťáků využila možnosti uspořádat v 6. hodině halloweenské soutěžení.

 

 

Vstup do fotogalerie

Od 2. 11. Do 6. 11. jsme měli projektový týden. V rámci projektového týdne probíhala celotřídní soutěž. Rozdělili jsme se do 4 skupinek po 4 dětech. Plnili jsme úkoly, za které jsme mohli získat diamanty. Mimo plnění úkolů jsme měli program, kdy jsme měli poznat co nejvíce svoji obec. Navštívili jsme obecní úřad, kterým nás provedla paní Urbanová. Představila nám pana starostu, kterým v tomto volebním období je Jan Ivičič. Dále nám ukázala, jak se vysílá rozhlasem a dozvěděli jsme se, že rozhlasem vysílá paní Bláhová. Potom jsme navštívili památky v Drnholci. Prohlédli jsme si morový sloup, faru a radnici. Dále jsme v ulicích provedli anketu spokojenosti občanů. Ptali jsme se 8 lidí na 4 otázky: jak se jim tu líbí, co se jim tu nelíbí, co by chtěli změnit a jestli by mohli přispět ke změně. Fotili jsme nepěkná místa v Drnholci např. zastávku a cihly na Lidické. Jako třída jsme psali dopis panu starostovi. Napsali jsme mu výsledky ankety a že bychom chtěli opravit zastávku. Potom jsme dělali televizní zpravodajství, do kterého jsme měli zjistit, co se opravovalo, co se bude opravovat a aktuální dění v Drnholci. V pátek proběhlo vyhodnocení soutěže. Vyhrála skupina spolužačky Daniely. Moc se mi projektový týden líbil, i když jsme nevyhráli.

  Vendula Pučková, žákyně 4. třídy

V úterý 3. 11. se 4. A ze ZŠ Drnholec vydala do obce. Ve škole si sepsali 4 otázky, na které se ptali kolemjdoucích Drnholáků. Dotazovali se 8 lidí. Všem lidem, kterých se ptali, se tu líbí. Nelíbí se jim tu: nepořádek na hřišti, chování dětí a nepěkné zdi. Lidé chtěli změnit, aby se opravily rozbité domy a postavil park. 6 lidí si myslelo, že mohou přispět ke změně vlastní pomocí, připomínkami panu starostovi nebo naučit děti, aby nedělaly nepořádek. Byl to vydařený a dobrodružný den.

 Daniela Vlková, žákyně 4. třídy

Vstup do fotogalerie

V úterý odpoledne se konal školní přebor v přehazované dívek 8. a 9. tříd. Hrálo se na 2 sety do 25 bodů, oba vyhrály deváťačky ve složení Grimmová, Kleinová, Kaliánková, Hajduchová, Abassy a Šedivá. Za osmou třídu hrály Kubíčková, Kolečkářová, Mandová, Mrenicová, Fedáková a pomohla jim sedmačka Zajícová. Osmačkám chyběla bojovnost, pohotovost. Přesto předvedly pár pěkných smečí i bloků. Oběma družstvům blahopřejeme. Pokud budeme chtít reprezentovat naši školu v Břeclavi, čeká nás hodně práce, hlavně hlavou!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 Velmi těžké druhé kolo Coca Cola Cupu odehráli naši žáci v Jevišovicích. První zápas prohráli se ZŠ Mikulov Hraničářů 3:0, se ZŠ Hustopeče remizovali 2:2 a poslední zápas s vítězem celého turnaje ZŠ Mládeže Znojmo prohráli 4:0. Je potřeba celé družstvo pochválit za bojovnost i předvedený výkon.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Třída 6.B vyrazila v úterý 4. listopadu do Dolních Věstonic navštívit archeologickou expozici. Po delším čekání na zastávce, protože autobus směr Klentnice nám ujel, jsme dorazili do muzea, kde nás přivítala paní Frantelová, která měla pro děti připravený program zahrnující kvíz a modelování sošky slavné Věstonické venuše. V muzeu jsou ve vitrínách vystaveny nejstarší výrobky a předměty patřící k paleolitické kultuře lovců mamutů v okolí Věstonic a Pavlova. Expozice byla úchvatná, avšak děti se více „vyřádily“ v uměleckém koutku, kde z hlíny modelovaly Věstonickou venuši, podle paní průvodkyně prý nejkrásnější pravenuši na světě. Všem se soška hodně povedla, ale originál je nenapodobitelný, a přece jenom krásnější. Důkaz o tom, že naši předkové byli už před osmadvaceti tisíci lety obdivuhodně zruční a měli vytříbené umělecké cítění. 

Dalibor Bárta 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 3. listopadu 2015 se žáci 6.A vydali autobusem přes Mikulov objevit tajemství Věstonické venuše, jejíž stáří je datováno cca 29 000 let př. n. l. a v roce 1925 byla objevena právě v Dolních Věstonicích týmem profesora Karla Absolona.

Žáci se po náročné cestě autobusem nejprve řádně posilnili přinesenými svačinkami, poté se sesedli do kruhu v pravěké chýši a paní Frantelová jim rozdala pracovní sešity. Informace hledali po celé expozici, pročítali popisky u vystavených exponátů. Mezitím se rozdělili na dvě skupiny a vymodelovali si vlastní venuše z modelovací hlíny.

V závěru exkurze jsme zhodnotili informace v pracovních sešitech, společně zrekonstruovali dobu kamennou, včetně strategie při lovu a zpracování mamuta.

Žáci se chovali vzorně po celou dobu exkurze, exkurze se jim líbila.

  Soňa Zabloudilová

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.