Vstup do fotogalerie

V úterý 27. 10. 2015 se žáci třetí, čtvrté a páté třídy vypravili na exkurzi do Lednice. V bývalé konírně plnili zábavné úkoly, ve skleníku se kochali nádherou rostlin a rybiček. Závěr výpravy zpestřila návštěva muzea hraček. Exkurze se vydařila.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

 Děti z 1.A a z 2.A jely do Lednice na zámek. Viděli jsme tam strom Jerlín japonský, který je starý 110 - 13O let. Druhý strom Jalovec virginský, vyrábí se z něho tužky. A líbil se mi ten zámek.

                                                                                                             Patrik Rabata, 2. A

 

Děti z 1.A a 2.A se vypravily 20. října do Lednice. Dozvěděli jsme se, že v budově byly stáje, které se jmenovaly pokojíčky. A místnost, ve které se umísťovaly kočáry. Byli jsme u stromů a našli paořechy. Viděli jsme strom, z kterého se vyráběly tužky a papíry.

                                                                                                            Johanka Kršková, 2.A

 

Děti z 1.A a 2.A se vydaly do Lednice. Viděli jsme vycpaného koně, zámek, stromy, video. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme malovali koníka a jak jsme vyhráli v pexesu.

                                                                                                             Anička Krejčí, 2.A

 

 

Vstup do fotogalerie

Začátkem října se prvňáčci společně s druháky vydali do divadla Radost na pohádku O líné babičce. Babička v pohádce nebyla vůbec líná, ba naopak. Plnila si svá přání a sny - letěla balónem, naučila se lyžovat apod. Děti chválíme za pěkné chování při cestě i v divadle.

  Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý před podzimními prázdninami proběhlo v tělocvičně místní kolo v sálové kopané žáků 8. a 9. ročníku. Deváťáci ukázali svou dominanci a konečným výsledkem 21:3 dali osmákům co proto.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V týdnu od 5. 10. do 9. 10. 2015 se žáci 3.A seznamovali blíže s přírodou. Hledali odpovědi na otázky typu jak vypadá mravenec, co je to koloběh vody, co se děje s odpadky, jaká máme společenství v přírodě atd. Vyráběli si čelenky, náhrdelníky, vyzkoušeli si vyrobit svůj papír. Týden uběhl velmi rychle, v jeho samotném závěru jsme před školou vysadili stromeček.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Po velmi kvalitním týmovém výkonu se starším žákům podařilo postoupit do dalšího kola Coca Cola Cupu. V Hrušovanech nad Jevišovkou se střetli zástupci pěti škol, kdy jednou naši žáci utrpěli porážku a třikrát vyhráli. Držte jim palce v dalším kole.

  Stanislav Pichanič

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.