Vstup do fotogalerie

Velmi dobře vstoupili naši žáci do sportovních soutěží v okresním měřítku na přespolním běhu, který se uskutečnil v Břeclavi v Bořím lese. Sarah Abassy vybojovala 4. místo ve starších žákyních, družstvo starších žákyň se umístilo na druhém místě, a co je nejdůležitější, všichni bojovali, seč jim stačily síly.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Na drnholecká prkna, která znamenají svět, zavítal v úterý malý novosedelský soubor složený z velké části z našich žáků. Ten žákům naší školy zahrál krátkou divadelní hru o životě svatého Václava.

 

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 18. 9. 2015 proběhl seznamovací výlet třídy 6. A.

Dopoledne jsme strávili ve škole, v pinecárně, kde jsme plnili různé úkoly, zaměřené na spolupráci ve skupině. Důležité bylo to, že jsme si skupinky netvořili sami podle sebe, ale podle různých klíčů – třeba jsme se měli seřadit podle abecedy křestních jmen a pak nás paní učitelka rozdělila třeba na pět skupin po třech a rozpočítávali jsme se pomocí pěti dnů v týdnu. Takové aktivity byly tři a pokaždé jsme byli rozděleni jinak. Vytvořili jsme postavičky, do kterých se zaznamenaly naše zájmy, koníčky, touhy a radosti. Zjistili jsme, co všechno máme společné. Vymysleli jsme osmisměrku, do které jsme schovali všech 15 jmen dětí ze třídy.

Po obědě jsme vyrazili na náměstí, opět jsme byli rozděleni do jiných skupin než ve škole a měli jsme za úkol obejít obchody, instituce a oslovit kolemjdoucí a vyplnit anketu na téma Drnholec a bingo. Všechny úkoly jsou vystaveny na nástěnce ve vestibulu školy.

Celý den nám krásně utekl, zjistili jsme, že jsme schopni spolupracovat nejen s kamarády, ale se všemi v třídě, což byl hlavní cíl celého dne. Všechny nás to moc bavilo, jak vyplynulo ze závěrečného hodnocení.

 žáci 6. A

Za sebe musím konstatovat, že účel seznamovacího výletu byl splněn – nikdo neměl problém spolupracovat s náhodně vybranými spolužáky, nikdo nad nikým neohrnoval nos, jsou výborná parta a doufám, že to tak i zůstane.

 Soňa Zabloudilová, třídní učitelka

Vstup do fotogalerie

Námořníci z 1. a naše plavba začíná....tak také začíná naše třídní hymna, hymna námořníků. Celý tento týden jsme upevňovali kamarádské vztahy, pracovali jsme ve skupinkách - kajutách, vytvářeli jsme pravidla, naučili se spoustu nových písní, říkanek a tanečků o kamarádství a v neposlední řadě jsme se naučili i veršovanou pohádku Paleček a jeho kamarádi, kterou jsme zahráli našim kamarádům z deváté třídy. Velcí kamarádi nám pomáhali hned druhý den, když se konaly námořnické testy zdatnosti. Mrkněte, jak se nám dařilo....Děkuji rodičům za trpělivost a shánění kostýmů. Děkuji Hance Vlkové za spolupráci a fotky.                                                                      Bronislava Šimčíková

 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 16. 9. 2015 se v Mikulově konaly atletické závody. Naši školu reprezentovali žáci Vojtěch Zourek, Kristýna Lukačovičová, František Zugárek, Michal Foltán, Denis Kocman, Lukáš Rohrer, Nikol Rohrerová, Dominik Křivánek, Michal Španiel, Vojtěch Marx. Soutěžící podávali pěkné výkony, Denis Kocman získal ve skoku dalekém první místo a František Zugárek druhé místo, v běhu na padesát metrů Denis Kocman obsadil třetí místo. Všem soutěžícím děkuji za sportovní chování.  

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 18. září se 6. B vydala na seznamovací výlet do Mikulova. Na náměstí jsme začali hrát „Mikulovskou hledačku.“ Podle veršované nápovědy jsme procházeli Mikulovem a hledali ukrytá zvířata. Během pátrání jsme si stihli prohlédnout i nově opravenou zámeckou zahradu.

Jakmile jsme se na náměstí posilnili, pokračovali jsme na první palouček pod Svatým kopečkem, kde jsme hráli různé hry zaměřené na budování kolektivu. Více jsme poznávali naše spolužáky (například různými způsoby zdravení, při hře podpisovka, empatická hvězda, pavučina vztahů či „Kde je teď Jirka?), učili se spolupracovat ve dvojicích (například při malování jednou tužkou a hře fotografie) a spoléhat se jeden na druhého ve hře na upíry. V přírodě nám bylo tak krásně, že se nám ani nechtělo do města na autobus a zpátky domů.  

 Michaela Dobiášová

 

Vstup do fotogalerie

 Na veletrh středních škol jsme se vydali v pátek do Brna. Ten se konal v rámci mezinárodního strojírenského veletrhu na brněnském výstavišti. Žáci si mohli rozšířit obzory nejen v přehledu nabízených studijních oborů, ale také se seznámili s nejnovějšími trendy v technických oblastech. Myslím, že i největší skeptici nakonec byli rádi, že se zúčastnili, protože bylo na co se dívat i vyzkoušet. 

Jana Juřenová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se deváťáci vydali do Brna shlédnout výstavu Moravského zemského muzea v Paláci šlechtičen o sopkách a jevech s nimi souvisejícími. K vidění byly diamanty (z JAR i z Českého středohoří) i polodrahokamy (jako např. ametyst, olivín, pyrop neboli český granát, opály apod.), nejslavnější zkamenělina z Česka (plchovitý živočich) obří geody, zkamenělé dřevo z ČR, ukázky vyvřelých hornin (v herně si žáci mohli i na horniny zahrát - hudba kamenů) a na vlastní kůži si žáci mohli vyzkoušeli zemětřesení o síle 7-8 stupňů Richterovy stupnice (pohybující se plošina). Nejdůležitější část exkurze se také konala, a to rozchod. Takže ve výsledku se exkurze velmi povedla! :-)  

Hana Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

 V pátek 4. 9. se i na 1. stupni naší školy konal Zátopkův maraton. Soutěžilo se v kategorii 1. a 2. tříd. Tyto děti běžely 200 m. Nejlepšího  času dosáhl Vojta Zourek, Lukáš Feitl a Patrik Rabata ze 2.A. V kategorii 3. - 5. tříd se nejlépe umístili František Zugárek a Michal Španiel. Na druhém místě skončil Michal Foltán a třetí příčku obsadil Vojtěch Marx. Tato kategorie běžela 400 m. Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že optimismus s jakým žáci přistupovali k závodu jim vydrží po celou dobu školního roku.

učitelky 1. stupně 

 

Vstup do fotogalerie

 V pátek 4. září se konal tradiční Zátopkův maraton. Běžela „celá škola“ – až na omluvené. Všichni se snažili, ti nejlepší dosáhli lepších výkonů než loni.

Vítězové:
6.-7. r. Konečná Kamila 4:24, Kadlíček František 4:15
8.-9. r. Abassy Sarah 4:05, Vrška Patrik 3:32

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a zároveň připisujeme první body do Sportovce.

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

Další rok příměstského tábora pod ZŠ Drnholec byl zrealizován v pirátském duchu. Už podle názvu „Piráti ve službách Jejího Veličenstva aneb Cesta za pokladem“ je jasné, že našim úkolem bylo najít poklad!

Protože hned první den, v pondělí 17. 8., nám počasí nepřálo, zůstali jsme ve škole a připravovali se na výpravu za pokladem. Jako správní piráti jsme se poučili od těch nejlepších a pustili si film Piráti z Karibiku – Prokletí Černé Perly. Došlo i na karetní hry, jako např. Černý Petr nebo „prší“, na pohybové hry a slovní kopanou, či zdravotní procházku.

V úterý 18. 8. jsme se vypravili do krytého bazénu v Hrušovanech nad Jevišovkou. Co kdyby tam ten poklad vážně byl, že ano? Po dvou hodinách usilovného, bohužel pro nás neúspěšného hledání, jsme se osušili a vyrazili zpět na základnu.

Středeční program byl směřován do krásného, historického města – Znojma. Poklad v Rotundě sv. Kateřiny, to docela dává smysl! Plní zvědavosti jsme prošli celou historickou část Znojma. Tam i zpět jsme cestovali vlakem. Navštívili již zmiňovanou rotundu, kostely, náměstí, ochutnali jsme, jaký dělají ve Znojmě kebab a dokonce jsme se svezli i znojemským vláčkem, který projíždí celým městem.

Ve čtvrtek 20. 8. jsme s piráty podnikli pěší výlet z Drnholce do Jevišovky a zpět. Hned ráno jsme za svitu sluníčka vyrazili směr Jevišovka. Plní elánu a dobré nálady, jsme vykročili. Po zhruba hodině jsme dorazili k posezení s čápy, poblíž kolejí. Odpočinek spočíval ve svačení a hraní slovní kopané. A protože děti jsou neunavitelné, hrálo se i pár pohybových her, např. „schovka“, „hoňka“ a můj oblíbený McDonald. Poté jsme se vydali zpátky na základnu (ZŠ Drnholec).

Pátek 21. 8. byl pro nás dnem D! Dostali jsme echo, že poklad máme takřka pod nosem. Sotva jsme vyšli před školu, bylo vidět, že nás po cestě za pokladem povedou zelené a modré fáborky z krepáku. Po krkolomné stezce, která nás dovedla na drnholeckou rozhlednu, kde piráti obdrželi tajnou zprávu, kterou museli rozluštit, se dozvěděli, že poklad je schován přímo na základně!!! Opravdu tam nakonec byl. A byl spravedlivě rozdělen mezi piráty.

Mise týdne byla úspěšně splněna. Všichni jsme se rozloučili a spokojeně odešli domů.

  Lucie Zabloudilová, vedoucí příměstského tábora

 

Vstup do fotogalerie

 

 

 

Úterý 1. 9. 2015

7.40 - 8.25 hod - slavnostní zahájení školního roku

 

Středa 2. 9. 2015         

7.40 - 11.15 hod - I. stupeň

7.40 - 12.10 hod - II. stupeň - třídnické hodiny, pokyny a požadavky vyučujících k jednotlivým předmětům

 

Čtvrtek 3. 9. 2015                   

7.40 - pravidelné vyučování, konec dle rozvrhu tříd

 

Pátek 4. 9. 2015

Sportovně-branný den a maraton Emila Zátopka

7.40 - 11.15 - I. stupeň

7.40 - 12.10 - II. stupeň - pokud se vše stihne, bude Jevišovka puštěna na autobus v 11.45

Vstup do fotogalerie

Začátkem letních prázdnin probíhal příměstský tábor. Jelikož v tyto dny byly tropické teploty, museli jsme pozměnit náš původní plán „Všude kolem nás je krásně“ zaměřený na výlety po našem hezkém okolí na osvěžující program. Místo turistiky jsme totiž využili tohoto počasí ke koupání v ATC Merkur a Aqualandu Moravia. Na Lagunách si děti užily nejen koupání v malé laguně, ale také minigolf. Před koupáním jsme si vždy svá těla protáhli v obci Pasohlávky ve venkovním fitness. Ve čtvrtek nás čekal nejmodernější a největší aquapark v České republice. Děti si užily všechny atrakce, včetně vířivek, skluzavek, perličkové koupele a mnoho dalšího. Ti nejstarší se dokonce sklouzli na tobogánech. Den plný zábavy jsme zakončili prohlídkou expozice Brána Himaláje a odpočinkem u sochy Římana vytvořeného z písku. Týden plný koupání byl ukončen výletem do Mikulova, kde jsme si vyšlápli na Svatý kopeček. Celý týden probíhaly různé hry a soutěže, děti byly i v těchto velmi parných dnech úžasní a zapojily se do všech aktivit s nadšením. Tímto bych jim chtěla poděkovat za jejich vzorné chování a věřím, že se za rok opět sejdeme, ale již ve větším počtu. 

Klára Kneeová 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.