Vstup do fotogalerie

Ve středu 24.6. se konal tradiční atletický trojboj, poslední sportovní událost školního roku. Na 2. stupni se ho zúčastnilo 42 žáků, a to bez nějakého nucení nebo přemlouvání. Závody proběhly hladce, sportovci opravdu bojovali, mnozí vytvořili osobní rekordy.

Po přičtení bodů za trojboj jsme uzavřeli soutěž Sportovec roku, což jsou desítky sportovních akcí od září do června.

Absolutní vítězkou s nejvyšším počtem bodů 1605 se stala Kristýna Kubíčková.

Všem sportovcům blahopřejeme, máme radost z vaší fyzické aktivity a přejeme si, abyste nadále trávili více času pohybem než sedět u počítačů nebo „ ťukat „ do mobilů. A prožijte prázdniny rovněž aktivně, tj. sportovně!

 

 kolektiv tělocvikářů

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí proběhla předposlední sportovní akce, jejíž výsledek zasáhne do hodnocení Sportovce roku. Utkala se družstva 4. A a 5. A v pálkované. Jedenáct členů z každé třídy se snažilo dobře odpálit míček, co nejrychleji zdolat překážky, dodře přihrát míček na mety – a mohl z toho být bod.

S velkým předstihem vyhráli čtvrťáci – s rozdílem téměř 10 bodů. Blahopřejeme! Všichni získávají body do Sportovce. A teď nás čeká už „jen“ trojboj.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 19. 6. v hodině anglického jazyka předvedli žáci 3. třídy, jak nacvičili příběh o bankovním lupiči. Tuto aktivitu provádíme už léta – na konci učebnice v poslední lekci mají ve 3. i 4. třídě příběh, který lze zdramatizovat. Chce to rozdělit role, naučit se text a tak 3 týdny nacvičovat. Ve čtvrté třídě se to nepovedlo, část žáků nebyla ochotna se roli naučit, tudíž příběh o polévce z kamene jsme nemohli nacvičovat.

Třeťáci se k tomu postavili zodpovědněji, nacvičovali a dnes předváděli. Komu? Mladším i starším spolužákům z 1. stupně. Kromě tří žáků nějak pozapomněli na slíbenou přípravu na vystoupení – oblečení, nalíčení, pomůcky. Pouze 3 žáci zasluhují pochvalu – Vašek Krška (text uměl první, byl namaskovaný, přinesl pomůcky), Danča Vlková a Nikolka Rohrerová – nakreslily portrét lupiče – dvě verze.

Jak se divadlo povedlo? Snaha u všech byla, ale... To ať posoudí jiní. Za mou praxi – úroveň jde dolů i přes naši snahu. Do života jazyk, myslím i cizí, potřebují, snad na to přijdou brzy sami.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerieVe středu 17. 6. 2015 se prvňáčci vydali autobusem do Jevišovky. Děti z Jevišovky nám ukázaly, kde bydlí. Pořádně vyřádit a občerstvit se děti mohly u Laury, kde na ně na dvorku  čekalo nejen spousta lákadel, ale i podívaná na domácí zvířata. (Děkujeme paní Tomolové a Trněné). Na koníky a kozy jsme se byli podívat i u Aničky. Děkuji i dětem, že se výlet obešel bez zranění a slziček.

 Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie V pondělí 15. 6. 2015 se naše třída 2.A vypravila za poznáním do sousední vesnice Jevišovky. Děkujeme moc za přijetí a pohoštění u paní Wernerové a paní Tomolové.

 Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 15. 6. se konala soutěž v rozcvičkách. Děvčata na 2. stupni (z 9. třídy nenacvičovala a osmačky na soutěž nepřišly) si po celý rok ve skupince skládala vlastní rozcvičku, která určitá pravidla musela mít. Na soutěži své snažení předvedla před čtyřčlennou porotou.

Velmi těsně zvítězila děvčata T. Mrenicová, K. Kubíčková a E. Kolečkářová, na 2. místě byly A. Dědíková, I. Grossová a K. Konečná – měly však nejobtížnější a velmi kreativní rozcvičku. Třetí byly T. Jurkasová, N. Hryčovská a M. Golejová.

Všechna děvčata zasluhují velkou pochvalu. Do budoucna bude dobré cvičit na „vlastní“ hudbu a mít oblečení – příhodné ke skladbě.

Děvčata získala body do Sportovce, trojboj rozhodne, kdo stane „na bedně“.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Kolem Velehradu křížem krážem aneb Od lavičky k lavičce

Proč od lavičky k lavičce? Jakmile se objevilo místo vhodné k sednutí, už tam naše děti spěchaly. Ať to byla lavička v parku, kostelní lavice, židle v muzeu, kámen u cesty, pořád se chtělo sedět. Marné bylo vysvětlování slova turistika. „Proč pořád chodíme?“ tato otázka se opakovala dost často, ale i přesto se výlet vydařil.

Počasí přálo, slunce hřálo (někdy až moc), a tak jsme navštívili všechna plánovaná místa – Muzeum keramiky Tupesy, bazilika sv. Cyrila a Metoděje Velehrad, Muzeum panenek Velehrad, zámek Buchlovice, Živá voda Modrá, Archeoskanzen Modrá, Muzeum letadel Kunovice, ale i místa neplánovaná – Uherskohradišťská nemocnice, zmrzlinové stánky a další občerstvovací stanice.

Vrátili jsme se bohatší o nové znalosti z různých oblastí, o zážitky ze společně prožitých chvil, o sádrovou dlahu a berle, o prach ze všech těch cest, které jsme prošli, a také o poznání, že spolu umíme docela dobře vycházet.

Určitě budeme na tyto dny rádi vzpomínat a těšit se na příští výlet.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Pohodový výlet na Bítov byl poslední akcí 9. A mimo školu. Pět dní sportu, relaxace, dobré nálady a pěkného počasí se vydařilo ke spokojenosti všech účastníků. 

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Výlet třídy 8. A, která přibrala 4 žáky z 8. B, se konal v blízkém okolí Velehradu. Jaký byl výlet? To se zeptejte účastníků, ale stručně řečeno: slunečný, tropický, pochodový (ovšem jen lehce, za 4 dny jsme ušli pouhých 23 km), polévací (jakoukoliv vodou proti přehřátí), poznávací (nejen míst v okolí, ale i sebe sama), usměvavý (Mája a další blbiny) i uplakaný (nezapomeňte prosím na svá rozhodnutí), čekající (na autobusy, vlaky, večeři, záchod či na to, až paní učitelky usnouwink), vyčerpávající (jak programem, tak silami) a především slušný (průvodci, Hubert se ženou i lidé, se kterými jsme cestovali, chválili žáky za jejich slušné chování a my, paní učitelky, zato našim žákům velmi děkujeme, neboť slušnost není samozřejmost, bohužel). Příští rok by žáci chtěli vyjet na výlet, kde bude velké sportovní vyžití. Tak uvidíme, jestli Sněžka projde, nebo ne?tongue-out 

  H. Vlková, S. Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 2.6.2015 jsme jeli do Prahy na výlet. V Praze jsme se prvně podívali na ZOO mořský svět. Potom jsme prošli Prašnou bránou na orloj, na Kralův most, Václavské náměstí a na Pražský hrad. O kousek níž byl malý rozchod. Sice trvalo dlouho, než jsme se dostali tam i zpět, ale stálo to za to. Cestou zpátky byla zastávka v McDonaldu, kde jsme se občerstvili. Když jsme dojeli, byla jsem úplně unavená a hned jsem spala.

 Daniela Vlková, 3. třída

 

Dne 1. 6. proběhl letos již 12. ročník pěvecké soutěže Drnholecký slavík. Poprvé jsme měli možnost přivítat zpěváky ze širokého okolí. Pozvání přijala ZŠ Mikulov – Valtická, ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou, ZŠ Dolní Dunajovice a Gymnázium Mikulov.

Porotci ve složení p. Smíšková, p. Radkovičová, p. Bárta a p. Slavík neměli ani letos jednoduchou pozici. Hodnotili intonaci, rytmus, vhodný výběr písně a celkový dojem. Soutěže se zúčastnilo celkem 24 zpěváků a byli rozděleni do 4 kategorií.

Výsledková listina

I. kategorie:
1. místo: Johana Kršková – ZŠ Drnholec
2. místo: Laura Trněná – ZŠ Drnholec
3. místo: Nikol Fibigerová – ZŠ Drnholec

II. kategorie:
1. místo: Viktorie Šurýnová - ZŠ Mikulov – Valtická
2. místo: Daniela Vlková – ZŠ Drnholec
3. místo: Ludmila Bradáčová – ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou

III. kategorie:
1. místo: Markéta Holbová – ZŠ Dolní Dunajovice
2. místo: Adéla Byloková – ZŠ Drnholec
3. místo: Alisa Abassy – ZŠ Drnholec

IV. kategorie:
1. místo: Tereza a Barbora Braun – ZŠ Drnholec
2. místo: Sarah Abassy – ZŠ Drnholec
3. místo: Magdaléna Holbová – Gymnázium Mikulov

Výkony mnohých zpěváků předčily naše očekávání, a věříme, že i příští rok se budeme moci těšit na jejich skvělé vystoupení.  

Martina Bejdáková 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.