Vstup do fotogalerie Poslední dubnový den se již tradičně konalo čarodějnické klání mezi prvňáčky a druháčky. Všechny děti byly moc šikovné a v kostýmech jim to náramně slušelo.

Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

Pěkného úspěchu dosáhli žáci nižšího stupně na okrskovém kole ve vybíjené. Po celý turnaj nepoznali hořkost porážky a v samotném závěru v rozhodujícím utkání o postup na okresní kolo deklasovali ZŠ Valtice. Za vzornou reprezentaci školy žákům děkuji. 

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Když jednou slíbíte deváťákům, že je vezmete do planetária na exkurzi, tak si to budou pamatovat. A tak jsme vyjeli - třída 9. A, paní učitelka Jana Kalandrová a já - za poznáním vesmíru (pořad Temný vesmír v planetáriu), podzemí (pod Zelným trhem) a sopek (expozice Vulkány). Objednaný autobus byl celý jen pro nás (žádné mačkání paráda). Rozchod se také konal, počasí bylo báječné, žáci se chovali na jedničku a ke škole jsme dorazili ještě před koncem vyučování. Myslím, že se exkurze vydařila a já deváťákům děkuji za jejich bezproblémové chování (kšiltovku a sedadlo nebudu raději zmiňovatwink ).

  Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 28. 4. 2015 se poprvé předvedli žáci prvního stupně – co již umějí, jak umí anglicky vyslovovat. Sami si vybrali to, co se jim líbí – jazykolamy, rozpočitadla, písničky. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 žáků z 3. a 4. třídy. Hodnocení poroty bylo velmi vyrovnané. Zvítězila děvčata Nikola Ševčíková a Nela Kuchyňková s písničkou „u lékaře“, druhý byl Honza Nevěčný s rozpočitadlem a třetí opět s písní z lékařského prostředí Vojta Marx a Michal Španiel. I ostatní děti – T. Křížová, K. Lukáčová, L. Petrů, N. Rohrerová, D. Vlková a A. Šedivá byly oceněny sladkostí. Všem se jejich vystoupení líbila a zasluhují velkou pochvalu. Poděkování i porotě – paním učitelkám J. Kalandrové, J. Juřenové, J. Radkovičové a H. Vlkové.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie Vydařený 4. dětský krojový ples pořádaný SRPŠ Drnholec je za námi. Děkuji všem rodičům za perfektní organizaci, za plné stoly dobrot, za hladký průběh plesu. Děti budou rády vzpomínat na akce strávené ve vaší přítomnosti. Děkujeme všem souborům - Voděnce z Podivína, Dunajku i Pomněnce z Tvrdonic. Společně s Jarabáčkem jste vytvořili báječnou atmosféru. Děkujeme a již nyní se těším na příští dětský krojový plesík. Děkujeme sponzorům. Úřadu městyse Drnholec a DH Horenka za příjemné odpoledne. V neposlední řadě všem návštěvníkům za podporu mladých v jejich folklorní činnosti.

  Bronislava Šimčíková

foto Pavel Božek

Vstup do fotogalerie Ve čtvrtek 9. 4. jsme si zaletěli na pomyslnou návštěvu do Pravěku v českých zemích. Žáci měli čtrnáct dní na přípravu materiálů, názvů tlup do kterých byli rozděleni, pokřiků a kostýmů. V úterý jeden zvolený zástupce v keramické učebně vyrobil venuši a další členové tlupy ve školní kuchyňce připravovali obilné placky. Ve středu ráno si tlupy zkusily ulovit mamuta a jinou divou zvěř z doby kamenné, bronzové a železné v tělocvičně. Ve čtvrtek probíhal celý den v duchu pravěku. Tlupy si vyráběly zbraně, posunky ztvárnily hon a lov na mamuta a tehdejší námluvy v tlupách. Každá tlupa vše zaznamenala do své závěrečné prezentace, kterou představila svým spolužákům. Myslím, že jsme si tento týden všichni společně báječně užili. Snad nám něco zůstane na tuto dobu v našich hlavičkách. Děkuji. Bylo to super.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Den Země, středa 22. dubna 2015, ZŠ Drnholec

Celá škola se jako mnoho dalších organizací na Zemi zapojila do oslavy Dne Země a jak jinak, než činy. Žáci výtvarně, literárně a starší i počítačově zpracovávali téma "Jak jsem pomohl přírodě". Na prvním stupni žáci uklízeli kolem školy a v blízkém okolí po nepořádnících, kteří netuší, že odpadky patří do koše (snad jim to někdy dojde!). Celá škola poté uklízela na školním hřišti a všem šla práce náramně od ruky. Většina žáků se práce nezalekla, naopak pracovala s nasazením až motyky od násad odpadávaly a puchýře na rukou se tvořily.wink 

 Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se utkala děvčata z 6. a 7. třídy v přehazované. Soutěžilo přesně 6 a 6 hráček, v sedmé třídě jich ani více není, u šesťaček nebyl zájem (resp. zrovna nemohly). Souboj vyhrály na sety 2:0 sedmačky – projevila se zkušenost. Všem blahopřejeme a píšeme body do Sportovce.

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 11. 4. 2015 se u nás na škole konaly tradiční gymnastické závody s účastí jihomoravských škol, tentokrát rekordní počet - 21 škol a oddílů. Z původně 135 přihlášených závodníků přijelo „ pouze „ 115. Díky lepší organizaci se vše zvládlo v pěkném čase, o půl třetí bylo slavnostní ukončení. Úspěchy našich gymnastů? V nižších kategoriích jsme měli hodně lepších soupeřů z mnoha škol ( viz výsledky ), medailových umístění dosáhli: 3. místo Vojta Marx, 1. místo Patrik Vrška, 1. a 2. místa Maruška a Eliška Marxovy, v dorostencích si medaile rozdělili bývalí žáci Christoph Sulz, Martin Ondráček a Tomáš Zámečník. Závodnice ze škol Březí, Dolní Dunajovice, Mikulov a Hrušovan trénují na naší škole a v Hrušovanech pod vedením manželů Smíškových a slečny Zuzky Šedivé ( v Drnholci ), všimnětě si i jejich umístění.

Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se na přípravě a průběhu závodů ( nejen dospělí, ale i žáci ) podíleli. Je vidět, že za ta léta jsme sehraný tým a každý výborně plní své povinnosti. Velký dík.

Naše gymnasty čeká ještě závod v květnu ve Šlapanicích - toho se zúčastní ti zkušenější. S chutí do dalších tréninků.

Výsledková listina (.pdf)

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 1. 4. 2015 čtyři žáci naší školy jeli do Mikulova na oblastní soutěž v recitaci. Johanka Kršková, Daniela Vlková, Michal Španiel a Tomáš Foltán byli vybráni porotou ve školním kole. Všichni čtyři soutěžící předvedli skvělé výkony. Johanka Kršková si z Mikulova odvezla knižní odměnu, ve své kategorii skončila na druhém místě.

  Hedvika Škrabalová

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.