Vstup do fotogalerie < Páťáci přišli k prvňáčkům, kteří už chystali třídu na setkání s páťáky. Všichni se posadili na koberec a povídali jsme si o svých oblíbených knížkách. Potom se prvňáčci posadili do lavic a hádali pohádkové hádanky, které si pro ně páťáci připravili. Paní učitelka Kneeová a paní asistentka pak ukazovaly obrázky z různých pohádek a já jsem malým vítězům rozdala bonbóny. Seřadili jsme se do dvou řad, rozdali si barevné papírky a rozdělili se do skupin. Každá skupinka zůstala na jiném místě, v družině nebo v první a páté třídě. V každé skupince byli dva čtenáři z páté třídy a četli prvňáčkům různě kouzelné příběhy. Prvňáčci se nám za to odvděčili pohádkou O zlaté rybce. Rozdělili jsme se po třech do skupin a společně jsme kreslili obrázky. Nakonec se všichni sešli a rozloučili se povídáním o našich malých dobrodružstvích.

  Vendula Cahová

 

Vstup do fotogalerie

Cheopsova pyramida

neboli velká pyramida stojící v Gíze, učarovala mnoha lidem. Po tisíce let touží odhalit její tajemství mnoho vládců, vědců, dobrodruhů anebo obyčejných lidí. Také žáci a žákyně letošní šesté třídy se v dějepisu, při probírání učiva o starém Egyptě, rozhodli, že se podívají nejznámějšímu divu světa na zoubek. A proto se šesťáci rozhodli, pod vedením p. uč. Dalibora Bárty, zmenšeninu velké pyramidy sami postavit. V hodině zeměpisu se děti seznámily s tím, ve kterém státu pyramida dnes leží a na jakých souřadnicích a řekly si, jaké přírodní podmínky panují v jejím okolí.

V hodinách matematiky děti po zadání délky podstavy a výšky pyramidy spočítaly její objem a z kolika kvádrů by se měla skládat. V hodinách výtvarné výchovy /a také po vyučování/ děti stavěly pyramidu a sestavovaly a zdobily nástěnky ke slavnosti odhalení pyramidy. Děkujeme touto cestou sdružení bubeníků pana uč. Procházky za exotické rytmy, které při odhalování zmenšeniny Cheopsovy pyramidy zazněly.  

Dalibor Bárta 

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 27. 3. 2015 si žáci šachového kroužku přeměřili své síly na šachovém turnaji, který se konal u příležitosti svátků jara - Velikonoc. Všichni mohli být spokojeni, každý odcházel se sladkou odměnou.

  Hedvika Škrabalová

 

Ve středu 25. 3. 2015 se žáci 8. A vydali do Mikulova, aby zde reprezentovali ZŠ Drnholec v soutěži o znalostech Mikroregionu Mikulovsko.

Když po nudné cestě dorazili do kinosálu, kde se to mělo celé odehrávat, čekalo na 4 naše soutěžící z 8. A nemilé překvapení - sál byl plný lidí. Od učitelů přes pořadatele, pomocníky až po žáky a reprezentanty jiných škol (ZŠ Valtická, ZŠ Hraničářů a kvarta gymnázia Mikulov - všechno žáci 9. tříd). Okamžitě se projevila tréma - třes rukou, nejisté rozhlížení se kolem a uvědomění si toho, jakou chybu udělali, když se rozhodli reprezentovat školu. Sílu jim dodávala pouze školní trička, spolužáci, p. uč. Zabloudilová, která byla morální podporou až do konce, a náš skvělý pan porotce - pan Jiří Matuška z CHKO Pálava, kterého jsme si za to dopoledne velmi oblíbili.

Konkurence byla veliká, ale i přesto jsme neztráceli naději. Soutěžící čekala spousta disciplín a úkolů, přesně jich bylo šest - otázky ohledně regionu, florbalový slalom, opět otázky, poznávačka obcí, uhodnout název a děj filmů, natočených v Mikulově a jeho okolí, a puzzle ze znaků obcí.

Bylo to velmi vyrovnané, dokonce byla dvě druhá místa - dělili jsme se o něj se základní školou Hraničářů Mikulov. Štěstí asi stálo při nás, protože naše“ střela od boku“ v rozstřelu byla správná. Všem se rozbušila srdce a mohli jsme se radovat z krásného druhého místa! Odměnou nám byl velký potlesk a kromě mnoha jiných drobných dárků permanentka na Pálavské vinobraní. Bohužel první místo nám uteklo o 3 body, ale co se dalo dělat… Po obdržení gratulací nás na náměstí čekal rozchod.

Už se těšíme na vinobraní a samozřejmě na další rok, kdy už, doufejme, získáme první místo.

 Michal Lukeš, 8. A

P.S. Fotografie ze soutěže naleznete na stránkách DDM Mikulov.

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 30. 3. 2015 se celá "národka" vypravila dvěma autobusy do Brna. Zavítali jsme na exkurzi do jednoho z pavilónů brněnského Výstaviště. Zde se žáci hravou formou seznámili s některými jevy z oblasti vědy a techniky. Všichni jsme s touto akcí byli velmi spokojeni.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Tři smíšená družstva osmáků a deváťáků se zúčastnila školního kole ve volejbale. Velkým zklamáním byl výkon družstva 9.A, které nevyhrálo ani jeden set. Vítězem se stalo družstvo ve složení Vrška, Vršková, Šidlo, Kovářová, Kleinová, Vybíral, které porazilo v napínavém souboji družstvo vedené Míšou Kaliankovou.

Děkujeme za účast.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 5. 3. 2015 vystoupili žáci naší školy v kulturním sálu v Drnholci s programem, který si připravili v rámci oslav MDŽ pro všechny přítomné ženy. Všem účinkujícím patří pochvala za pěkné vystoupení.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Krásné počasí prvního jarního dne vylákalo děti i dospělé asi spíše na zahrádku nebo výlet do přírody. Přesto několik dětí se svými rodinnými příslušníky přijalo pozvání a zúčastnili se jarních výtvarných dílniček. Kromě velikonočních dekorací si odnesli výtvarná díla, která si vyrobili v dílničce paní Filipové z Brna.

Děkuji všem organizátorkám i účastníkům, snad se ještě někdy setkáme při podobné akci.

 Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 19. 3. 2015 proběhlo na naší škole školní kolo v recitační soutěži. Všichni soutěžící byli úžasní, nebáli se vystoupit před diváky ani před porotou. Ta nakonec rozhodla o tom, kdo naši školu bude reprezentovat na oblastním kole v Mikulově. Budou to Johanka Kršková, Daniela Vlková, Michal Španiel a Tomáš Foltán. Za příjemný průběh soutěže patří všem poděkování.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Jen rozdíl skóre v náš neprospěch rozhodl o postupu ZŠ Valtice na okresní přebor v halové kopané. Náš společný souboj neměl vítěze (3:3), a tak rozhodly ostatní zápasy, kde Valtice nastřílely více branek.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

  Letošní dětský maškarní karneval konaný dne 15. 3. byl zahájen vskutku velkolepě. Jak jinak než přehlídkou masek. Přišli neohrožení bojovníci, roboti z budoucnosti, udatní princové s překrásnými princeznami, šašci a zvířátka ze známých i neznámých pohádek, aby na tanečním parketu rozjeli zábavu ve velkém stylu. Nad tím vším dohlížela, jako již tradičně, p. uč Vlková (letos svlékla pirátský hábit a zahalila se do roucha čarodějnice), která si pro děti nachystala jimi oblíbenou hru na mumie, přetahování lanem, tanec dvojic s balónkem a tanec se židličkami. Ten, kdo nebyl úspěšný na parketu, mohl své štěstí pokoušet v hazardní hře zvané kolo štěstí nebo si pro něj zaskočil ke krámku hned vedle s prodejem štěstíček. Ten, kdo má štěstí na rozdávání, mohl zdokonalit alespoň své kvality v házení šipek a trefování do kuželek či hokejisty. Děkujeme Městysi Drnholec a paní Krškové za jejich sponzorské dary a žákyním i žákům základní školy za pomoc při organizaci karnevalu. Tento den jsme si báječně užili a s plnými břichy, veselou náladou a s dárečkem v ruce odcházeli po téměř tříhodinovém tanečním maratonu domů. Příští rok se na vás opět těší organizátorky Hana Vlková a Martina Bejdáková.

text M. Bejdáková, foto L. Zámečník

 

Vstup do fotogalerie

Tea, mlk, bread, butter, marmelade, jam, curd - typická anglická snídaně, k tomu DVD o britském jídle a hodina angličtiny byla najednou krátká. Žáci:"A zítra budeme mít anglický oběd?" Paní učitelka: "Ne, zítra budeme mít test o anglickém obědě."  

Jitka Radkovičová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu jela výprava našich gymnastek na závody do Slavkova. Konkurence přibývá, přesto jsme s výsledky našich děvčat spokojeni. Mladší žákyně ve složení Marková ( v jednotlivcích 5. ), Rohrerová ( 6. ), a Komínková ( 14. ) vybojovaly ve družstvech stříbrné medaile ( ze 7 ), družstvo pod ZŠ Hrušovany, trénující také na naší škole, skončilo 5.

Těžší pozici měla starší děvčata, soupeřem bylo dalších 7 družstvech. Naše družstvo A ( Marxovy E. a M. , Mrenicovy K. a T. ) vybojovalo 4. místo, tzv. béčko ( Štarmanová, Kurachová a Vršková ) 5. místo.

Některá příjmení možná neznáte, jsou to cvičenky z jiných škol, ale trénují u nás. Všem blahopřejeme k umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci. Všechny závodnice uvidíme 11. dubna na našich drnholeckých závodech. Velkou chuť do posledních tréninků!

 

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve střdu 11. 3. se družstva starších žáků a žákyň zúčastnila okresního přeboru v odbíjené. Při malé účasti se žáci umístili na 2. místě a děvčata obsadila 3. místo. 

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 2. března a ve středu 4. března proběhly školní závody ve sportovní gymnastice.

 

 

Vstup do fotogalerie

I letos se konala soutěž, ve které mohli žáci ukázat, co se v předmětu druhý cizí jazyk naučili. Mají tento předmět pouze 2x týdně, přesto se většina něco naučila, rozhodně budou mít plus za znalost azbuky. Ta je a bude v obchodní sféře potřebná. Je škoda, že letošní šesťáci o tento jazyk zájem nemají.

A výsledky soutěže?
1. Pavla Seveldová
2. Marek Ritter
3. Nela Štyksová
4. Patrik Migota

Všem zúčastněným, i porotě - učitelkám J. Palíkové, J. Kalandrové a J. Juřenové - děkujeme.

Věříme, že více se více žáků na tento předmět přihlásí a bude moct své znalosti nám předvést za rok také.

  Kateřina Smíšková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.