Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 22. 1. v dopoledních hodinách proběhla mezi prvňáčky a druháky soutěž ve skocích přes švihadlo. Na prvním místě se umístila s 82 přeskoky Kristýna Lukačovičová, na druhém místě s 80 přeskoky Nikolka Havelková, na třetím místě se umístila Natálie Popeláková a na čtvrtém místě se umístil i zástupce chlapců František Zugárek. Všem soutěžícím děkujeme za snahu.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Celkem 31 předškoláků se svým doprovodem jsme přivítali 29. ledna v naší škole. Přišli ukázat své znalosti a dovednosti, které jsou potřebné pro vstup do základní školy. Jestli opravdu zvládají to, co mají, zkoumaly paní učitelky z prvního stupně. Někteří sice přišli jen tak nanečisto, aby si alespoň zkusili, co je ve velké škole čeká, ale všichni odcházeli alespoň s malou odměnou. Konečný počet budoucích prvňáků bude znám až v červnu, neboť do této doby musí už být rodiče rozhodnuti, zda odloží u svého dítěte školní docházku o jeden rok.  

 Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

 V lednu naši třídu prvňáčků navštívili předškoláci z Drnholce a Jevišovky. My jsme jim ukázali, jak už umíme pěkně číst, psát a počítat. Předškoláci si s námi vyzkoušeli i další školní dovednosti. A moc jim to šlo.

 Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se konal turnaj v pálkované 6. a 7. tříd. Utkala se desetičlenná družstva – smíšená, musela hrát alespoň 4 děvčata. Po třetí směně byl stav nerozhodný, ve čtvrté šesťáci zabojovali a vyhráli o 2 body. Chválíme obě družstva za pěknou hru, šesťáky za dobré a přesné přihrávky na metách. Všichni mají body do Sportovce.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 

Po roce měli opět žáci druhého stupně naší školy možnost změřit své síly v konverzaci v angličtině.

Poslechem a pracovními listy se začalo, potom se každý soutěžící představil porotě, vylosoval si téma a povídal a povídal, a pokud už nevěděl o čem, přišly na řadu otázky. Trochu se projevila tréma, ale vesměs byly výkony pěkné a žáci si zaslouží pochvalu za snahu a zájem o studium cizího jazyka. Škoda, že vítěz II. kategorie neměl žádného soupeře, ale jeho výkon byl velmi pěkný. Ceny, které všichni obdrželi, jim pomou při dalším poznávání angličtiny. Oba vítězové postupují do okresního kola, které se koná 11. února 2015 v Břeclavě. Přejeme jim hodně štěstí.

 Závěrečné pořadí bylo následující:

 I. kategorie 

1. místo - Justýna Zajícová, 6. A
2. místo – Lukáš Láník, 6. A

3. místo - Tomáš Foltán, 6. A

4. místo - Adéla Dědíková, 6. A

 II. kategorie 

1. místo – Michal Lukeš, 8. A

 Všem soutěžícím blahopřejeme a těšíme se na příští ročník.  

Jitka Radkovičová 

 

 

Vstup do fotogalerie

 V pátek se dva žáci a jedna žákyně naší školy zúčastnili "Hustopečského skákání". Nejlépe dopadl Zdeněk Janda, který výkonem 125 cm vybojoval 3. místo v okrese v kategorii mladších žáků. Jakub Křivánek byl na čtvrtém místě, Tereza Mrenicová se v kategorii mladších žákyň umístila na 6. místě.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

I letos se konala beseda v rámci dějepisu v deváté třídě o nasazení českých vojáků v zahraničních misích. Besedovat přišli opět bratři Huškovi a drnholecký starosta p. Ivičič.

Rotný v záloze David Hušek již s aktivní činností skončil, zavzpomínal ale na svoje působení v misích UNPROFOR v CHorvatsku, UNCRO v Chorvatsku a IFOR v Bosně, pan Jan Ivičič (rotný v záloze) povídal o svých zážitcích z mise IFOR v Bosně a pan Jiří Hušek, praporčík armády ČR (stále v aktivní vojenské službě, účastník misí KFOR v Kosovu, ISAF a ISAF PTR v Afghánistánu), seznámil posluchače s životními podmínkami afghánských obyvatel, hlavně dětí a se zážitky z nasazení v Afghánistánu.

Beseda byla jako vždy velmi zajímavá, vyprávění je poutavé a obohacující, hosté přinesli ukázat např. vojenskou uniformu, vlajkou „modrých baretů“, zbytky protitankových střel, staré bankovky, dámskou burku a spoustu fotek a videí.

Děkuji deváťákům za vzorné chování, doufám, že si odnesli aspoň nějakou zajímavou informaci.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Žáci 2.A si pro rodiče a ostatní žáky prvního stupně připravili vystoupení "Řemesla a povolání".

  Hedvika Škrabalová

 

 

 
Vstup do fotogalerie

V pondělí 12. 1. 2015 se žáci 4. a 5. třídy seznamovali s florbalem. Chlapecké družstvo čtvrťáků a smíšené páťáků se snažilo zapamatovat si pravidla a osvojit si základy techniky této hry. Výsledek 11:0 pro čtvrťáky není vůbec důležitý, hlavně že se žáci hýbou a dělají něco pro své zdraví.

  Stanislav Pichanič

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.