Vstup do fotogalerie

Na poslední školní den v roce 2014 si třída 9. A se svým třídním učitelem Pichaničem nachystala pro druhý stupeň vánoční soutěžení. Žáci měli připravených devět stanovišť se soutěžními úkoly pro devět soutěžních skupin. Např. zdobení vánočního stromku, věšení baněk poslepu, doplnění chybějících slov v českých koledách, zazpívání koledy, zdobení perníčku, slepá ochutnávka vánočních "přísad", balení dárečku na čas, luštění výrazů a porozumění anglickému textu. Za každou splněnou disciplinu dostala skupina indicii, která je navedla do komnaty (pinecárna) s pokladem. Tam všichni většinou našli schovaný balíček s pokladem. První skupinou, která vše oběhla a našla poklad, byla skupina ze třídy 6. A.  

Myslím si, že se soutěž pořadatelům velmi vyvedla a také všechny pobavila. Tímto bych jim ráda za všechny poděkovala. A příští rok? Uvidíme, čím nás překvapí budoucí deváťáci...  

  Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

Vánoční pohár starosty města Hrušovan 18. 12. 2014 Již potřetí se sportovci naší školy zúčastnili vánočního trojboje – ve složení Ondřej Šenk, Bára Grimmová, Jan Tisoň a Kristýna Kubíčková za družstvo, Tomáš Křižan, Sarah Abassy, Eliška Kolečkářová a Tereza Mrenicová v jednotlivcích. Opět naši vyhráli, blahopřejeme!

Všechny výsledky přikládáme.  

Výsledková listina

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Žáci 6.A v rámci předmětu Práce v domácnosti vyráběli vánoční svícny. Posuďte, jak se jim to podařilo.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 12. 12. proběhlo školní kolo ve šplhu. Zúčastnili se ho pouze 2 chlapci a 4 dívky. A co sedmačky – nominované na trojboj do Hrušovan? Ty to měly povinné. Je to smutné. Zato zúčastnění dosáhli svých „osobáků“.

8.-9. ročník dívky:
1. Abassy Sarah 4,91
2. Hajduchová K. 5,17
3. Grimmová B. 5,25
4. Štyksová N. 6,28

8.-9. ročník chlapci:
1. Šenk Ondřej 2,84
2. Vrška Patrik 3,07

Blahopřejeme a – body do Sportovce!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se deváťáci loučili se starou tabulí. O den později už montovali do jejich třídy bílou tabuli s luxusním projektorem. Ten umožňuje psát (kreslit) dvěma pery, a dokonce i prstem. Jen se budeme muset všichni, učitelé i žáci, s novým zařízením pracovat. Občas to totiž vypadá, že si z nás tabule dělá srandu :-)

  Tomáš Procházka

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 13. 12. 2014 se některé děti naší školy zúčastnily Vánočního šachového turnaje v Břeclavi. Všem dětem děkuji za pěknou reprezentaci školy.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

 

  V prosinci se utkali žáci prvního stupně ve šplhu. V kategorii 1. a 2. tříd zvítězil Vojta Zourek z 1. A. Za ním se umístili Sabina Hanělová a Josef Kerel z 2.A. V kategorii 3. - 5. tříd zvítězila mezi děvčaty Nikola Rohrerová z 3.A před Klárou Hajduchovou z 5.A a Klárou Lukáčovou z 3.A. Z chlapců byl nejrychlejší Jakub Šebesta z 5.A. Další místo vybojoval Matěj Třasák z 5.A před Vojtou Marxem z 4.A.
Všem blahopřejeme a těšíme se za rok na krásné výkony.
 
                                                                                     Z. Mrenicová     

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 5.12. bylo na národce hotové pozdvižení. Přišel k nám totiž štědrý Mikuláš, který rozdával hodným dětem po zásluze dárky a ty zlobivé si zase vzal na paškál hrozivý čert. Pod svým pekelným pláštěm ukrýval listinu hříšníků, které neváhal strčit do svého bezedného pytle, aby tak navěky sloužili peklu. Ještě že mu za zády stál milosrdný anděl, jinak by bylo ve škole jistě liduprázdno.

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Již podruhé jsme se na druhém stupni oblékli do jedné barvy, a to do bílé. Poprvé to bylo v listopadu třináctého a barva oblečení byla tehdy modrá. A o co vlastně jde? Je to nápad, se kterým přišel 9. ročník. Na každém zasedání žákovské rady (složená ze zástupců 8. a 9. ročníků), které se koná v první čtvrtky v měsíci, se mimo jiné (připomínky, návrhy, stížnosti, pochvaly apod.) losuje barva, do které se třináctý den v měsíci oblékne celá naše škola. No a jak jsme se do sněhové barvy tentokrát oblékli, můžete posoudit na fotkách.  

Hana Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

Při účasti čtyř děvčat a sedmi chlapců proběhlo ve středu školní kolo 6. a 7. tříd ve skoku vysokém. Všichni předvdli krásné výkony a zaslouží si pochvalu.

Pořadí dívky:
1. Jurkasová Tereza 120 cm
2. Mrenicová Tereza 115 cm
3. Kolečkářová Eliška 115 cm

Pořadí chlapci:
1. Tisoň Jan 135 cm
2. Kocourek René 125 cm
3. Zajíček Pavel 115 cm

Všem žákům děkuji za účast.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

  Nejen první stupeň jezdí do Brna do Divadla Radost, ale i 7. a 8. ročníky. V úterý 9. 12. jsme navštívili představení Malované na skle, které v tentýž den večer mělo i derniéru. Zpívalo se v něm, hrálo na hudební nástroje, tancovalo, smálo, plakalo, natřásalo, všmožně se kroutilo, padalo, vyskakovalo, věšelo, bojovalo, popíjelo kafe atd. Hlavním motivem představení byl Juraj Jánošík - zbojník. Naši žáci se chovali vzorně, a tak jsme se zašli podívat na vánoční trhy. Snad se zájezd líbil a třeba příště se zase vydáme za nějakou kulturou. Já se už těším.

Hana Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

Mladší i starší žáci se v závěru minulého týdne zúčastnili okrskového kola ve florbale, které uspořádalaZŠ Mikulov Hraničářů. V konkurenci tří mikulovských škol se nám nijak výrazně nedařilo. Mladší žáci vybojovali 4. a starší žáci 3. místo. Vzhledem k síle soupeřů se ale nejedná o žádný velký propadák.  

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 1. prosince proběhlo školní kolo 8. a 9. tříd ve florbale. Při pěkné účasti a velmi vyrovnaných bojích skončila družstva v následujícím pořadí:  

1. 8.A
2. 8. smíšené
3. 9.A
4. 8.B

Věřím, že kluci podají ještě lepší výkony na okrskovém kole v Mikulově.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

 Ve slohovém vyučování právě probíráme téma – popis děje. Aby byla výuka zajímavější, navrhla jsem dětem, že si uděláme ve třídě módní přehlídku a tu si popíšeme. Všichni si mysleli, že to bude velká legrace. V hodině však žáci zjistili, že mluvit nahlas a popisovat, co máte oblečeno, z jakého je to materiálu a pro jaké účely, není vůbec jednoduché. A to je ještě čekal zápis z celého průběhu přehlídky do sešitu. Hodina se žákům líbila, nasmáli jsme se, zazněl i potlesk dotaženým modelům a nechyběl ani fotograf. Mrkněte, jak jim to slušelo.                           

                                  Bronislava Šimčíková 

 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.