Vstup do fotogalerie

V sobotu 29. 11. 2014 jsme vyjeli na zájezd do Brna, na každoroční soutěž ve sportovní gymnastice, která uzavírá gymnastickou sezónu. Odpoledne jsme v počtu 34 účastníků ze škol Drnholce a Hrušovan nad Jevišovkou shlédli nádherné gymnastické výkony, nad kterými člověk občas (nebo jako já - stále) žasl a obdivoval. 

  foto Zuzana Šedivá, text Hana Vlková

 

 

Dvě skupiny zájemců si mohly vyzkoušet bubnování na africké bubny s Ivo Batouškem. Zhruba od půl třetí do půl čtvrté si mohli zabubnovat a zařádit ti menší a mladší bubeníci, od čtyř hodin pak i starší a větší. Video pochází z první části (ve druhé části jsem seděl a užíval si bubnování
- a nezapnul kameru :-) 

 Tomáš Procházka

Vstup do fotogalerieV úterý se konala exkurze 6. a 7. ročníku do brněnské hvězdárny a planetária. Navštívili jsme exploratorium, kde nás paní průvodkyně seznámila s naší Sluneční soustavou a zajímavostmi jako např., že na Měsíci bylo 12 astronautů, nejvyšší hora ve Sluneční soustavě je na Marsu (Olympus Mons), že nejpřesněji změřená vzdálenost ve vesmíru je vzdálenost Země Měsíc (pomocí zrcadla na Měsíci a laseru ze Země), nebo že Velká rudá skvrna pozorovaná již 300 let na Jupiteru se zmenšuje. Žáci si mohli vyzkoušet uzvednout litr džusu na Zemi, Slunci či Měsíci, mohli si pro štěstí sáhnout na meteorit, zvážit se na speciální váze, která přepočítavala hmotnost na hvězdách, planetách či měsících ve vesmíru nebo si zahrát na "boha vody" a svými silami rozhýbat válec vody a vytvořit velký vír. Žáci pozorně poslouchali, vyplnili pracovní list a po exkurzi nakoupili suvenýry, nasvačili se a toužili navštívit digitárium. Sedmáci již toto mají za sebou, ale šesťáci se mohou v následujícím školním roce těšit na nějaký zajímavý program právě v digitáriu. Poté jsme se přesunuli k autobusu. Od 11 hodin čekala šesťáky stálá expozice v Antroposu a prohlídka obrazů Zdeňka Buriana. Nejvíce šesťáky zaujal mamut a svými otázkami doslova bombardovali paní průvodkyni:-). Sedmáci měli program v Technickém muzeu. Zde si prošli stálými expozicemi a od 12 hodin na ně čekala technická herna. Dle fotek si sedmáci hernu náramně užili!:-) Ve 13 hodin jsme všichni a v pořádku seděli v autobuse a vraceli se z exkurze domů či někteří na závody ve skoku vysokém.

Hana Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se konalo školní kolo ve skoku vysokém v kategorii 8. a 9. tříd. Do soutěže se zapojilo 6 děvčat a 10 chlapců.

N ejlepší výkony:
1. Grimmová B. 120 cm, Šenk O. 150 cm
2. Supová K. 115 cm, Marek M. 150 cm
3. Hajduchová K. 110 cm, Vrška P. 140 cm Blahopřejeme nejlepším a všichni získali body do Sportovce roku.

Pozn. – výkony pěkné, ale mrzí nás chování většiny žáků – bavení se, „šaškárny" atd. Ke sportu patří především kázeň!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 20. listopadu se žáci osmého a devátého ročníku vydali na dvojexkurzi do Slavkova a do Brna.

Nejprve jsme namířili na Mohylu míru. Expozice je zaměřena na bitvu tří císařů, která proběhla 2. prosince 1805. Bojovali proti sobě Napoleon I. na jedné straně a František II. (rakouský císař) s Alexandrem I. (ruský car) na straně druhé. Součástí památníku je i hrobka, ve které jsou pohřbeny ostatky vojáků, padlých během bitvy. Akustika hrobky umožňuje, že šeptající v diagonálních rozích se slyší.

Poté jsme se vrátili do Brna, kde následoval rozchod v nákupním centru Vaňkovka. Po dvou hodinách jsme se sešli na určeném místě a po krátkém přesunu dorazili do objektu bývalé Vlněny, kde se nachází expozice Bodies revealed – plastikovaná těla čínských lidí, která jsou úplně odhalena, zbavena kůže a návštěvníci tak mohou sledovat, jak je naše tělo uspořádáno uvnitř. Důležité orgány jsou vypreparovány a popsány. Velkým přínosem byli průvodci z řad mediků, kteří provází výstavou a poskytují informace o vystavených exponátech, případně zodpoví i doplňující otázky.

Celou exkurzi hodnotím velmi kladně, žáci byli pozorní a odnesli si spoustu zajímavých poznatků.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 7. listopadu 2014 proběhla v devátém ročníku beseda v rámci cyklu Jeden svět na školách – Příběhy bezpráví, tentokrát zaměřená na 25. výročí sametové revoluce, jež proběhla 17. listopadu 1989.

Beseda sestávala ze dvou částí – z projekce DVD s názvem 1989: Z deníku Ivany A. a z následné besedy, které se ujal pan RNDr. Tomáš Zejda jako pamětník revolučních a bezprostředních porevolučních událostí v Mikulově a první polistopadový starosta Mikulova. DVD a beseda byla pro žáky jistě velmi zajímavá, odnesli si spoustu nových informací, které zúročí v hodinách dějepisu.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

 Z pátku na sobotu 8.11.2014 se 19 členů tanečního kroužku zabydlelo v tělocvičně naší školy. Kus práce, výborní hosté z řad bývalých žákyň a dlouholetých členek tanečního kroužku při ZŠ v Drnholci Kamči Kalousové  a Nikči Křížové, spousta elánu a odhodlání, plno humoru a dobré zábavy, to všechno jsme stihli během soustředění. Některá děvčátka odjela v devět večer domů, ale ty co zůstaly, to ještě rozjely v tělocvičně, kde pařily až do večerky. Ráno jsme si ještě zopakovali sestavičky od Kamči a Nikči a hurá domů. Děkuji všem holčinám a obzvlášť Kamile a Nicole za obětavost nás něco nového naučit. Na hip - hop jsem opravdu už stará. Holky, díky, moc si toho vážím.                                                                              

Bronislava Šimčíková, vedoucí kroužku 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 5. 11. 2014 proběhlo školní kolo v sálové kopané 8. a 9. tříd. Tři družstva se utkala systémem každý s každým. Vítězem se stala 9.A. Všem žákům děkuji za účast.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Že legrácek není na národce nikdy dost, o tom svědčí čtvrteční den. Děvčata se vystrojila do sukniček a šatů a k vidění byly vskutku překrásné modely. V pondělí se zase budeme těšit na chlapce (i děvčata) v kravatách či motýlcích. Co dalšího na děti ušijí paní učitelky? Možná se brzy dočkáme kloboučkového, mašličkového nebo snad pyžamového dne?

  Martina Bejdáková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.