Vstup do fotogalerie

V pátek se na druhém stupni pohybovala podivná zjevení. Šestou hodinu tato stvoření měla v tělocvičně sraz a každá maskovaná postava dostala při vchodu sladkou žížalu (nejvíce masek na počet žáků ve třídě měla 8. B). Podnět pro oslavu Halloweenu dala 9. třída a pedagogové vymysleli program (ne zcela po chuti deváťáků), ve kterém si tato maskovaná individua a jejich spolužáci zasoutěžili. Třídní kolektivy soutěžily v časovém limitu 25 minut např. v hledání citátu po škole podle indicií (všichni všechno našli, i když byla přírodopisárna s ptakopyskem podivným zamčená), vytváření mumie ze spolužáka pomocí jedné roličky toaletního papíru (nejlepší 8. A), hledání šesti nesmyslných slovíček v textu o Halloweenu (9. A), anglickém kvízu (8. A) nebo proběhnutí duchařské dráhy a matematickém počítání (7. A). Nejvíce bodů získala 9. A, následovaly třídy 7. A, 8. A, 8. B a 6. A. Všem děkujeme za odvahu udělat ze sebe příšerky, čarodějnice nebo mrtvolky a ochotu soutěžit. 

 Hana Vlková

Vstup do fotogalerie

Dnes tak jako každý rok se žáci 3. a 4. třídy seznámili s tradicí tohoto svátku. Už vědí, že podle legendy hříšník Jack, kterého nechtěli ani v pekle, bloudí světem v podobě dýně se svíčkou. Dočetli se, jak tento svátek slaví děti třeba v Anglii a hru „TRICK OR TREAT“ si vyzkoušeli a v převlecích mohli strašit své spolužáky. Velmi je to bavilo. Současně ale také věděli, jak probíhá u nás vzpomínkový den na zesnulé.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Krásné počasí, mírný větříček a výborná atmosféra s pěkným programem našich modelářů přilákala celé rodiny na Drakiádu za místní letiště. Draci byli přenádherní, dokonce i dva ručně dělaní a dětmi malovaní. Nikdo neodešel s prázdnou, každý si odnesl alespoň sladkou odměnu. Mně osobně se nejvíce líbilo zapálení rodinných příslušníků do boje s drakem a větrem. Dospěláci, byli  jste úžasní a věřte, že na tyto okamžiky budou vaše ratolesti nejlépe vzpomínat. Děkuji všem, kteří přišli - a že vás letos opravdu bylo hodně, děkuji modelářům za krásné sobotní odpoledne.  

                            Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V rámci učiva prvouky jsme se ve čtvrtek vydali do Jevišovky za poznáním významných budov, zajímavých míst a památek. Děti z Jevišovky měly připraveno poutavé povídání. Na úřadě nás přivítala paní starostka, zavítali jsme i do knihovny a pohráli si v mateřské škole a na přilehlém dětském hřišti.

Pěší cestou zpět jsme zase pozorovali okolní krajinu, změny přírody na podzim, soutok Jevišovky a Dyje, určovali jsme světové strany podle buzoly, hledali jsme přírodniny, podle kterých se snadno orientuje v krajině bez kompasu atd.

Cestou lesem nás málem snědli komáři, ale i tak se výlet vydařil.  

Martina Bejdáková 

 

Vstup do fotogalerie

Naše škola se i letos zapojila do celostátní veřejné sbírky na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké. Z výnosů sbírky jsou podporovány projekty, jako je výcvik vodicích psů, nákup kompenzačních pomůcek, sociální rehabilitace, odstraňování bariér a další. Sbírku Bílá pastelka jste mohli v tento den podpořit nákupem bílé pastelky v minimální hodnotě 20,-Kč. Jak přispívat celoročně takto znevýhodněným lidem se dočtete na stránkách www.bilapastelka.cz

Málokdo si uvědomuje, jak se vyřazením zraku zkomplikují každodenní činnosti běžného života. V jak obtížné situaci se lidé s postižením zraku ocitají se mohli kolemjdoucí přesvědčit na mnoha místech republiky např. procházkou labyrintem poslepu či s vodicím psem, stolními hrami, vařením bez použití zraku atd.

Jsme rádi, že i my jsme mohli přispět na dobrou věc a účastnit se sbírky jako dobrovolníci. Občanům děkujeme za jejich vstřícnost a finanční příspěvky.

 

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek 9. 10. 2014 se žáci deváté třídy vydali do Mikulova do nově zrekonstruované židovské synagogy na Husově ulici. Cílem byla projektová dílna, nazvaná Hanin kufřík podle malého děvčátka jménem Hana Brady, které jako další miliony Židů zemřelo ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi.

Žáci se rozdělili na pět skupin, každá skupina dostala složku s příběhem jedné osoby, osud všech těchto osob byl v podstatě stejný – židovský původ a vyhlazení v koncentračním táboře. Po půlhodině práce s dobovými materiály pak každá skupina seznámila ostatní s výsledky svého hledání. Nově nabyté informace zúročí v hodinách dějepisu, až budou probírat druhou světovou válku.

Projektová dílna byla velmi zajímavá, žáci se dozvěděli spoustu nových informací, chovali se vzorně a bez problémů.

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

 Družstvo naší školy se zúčastnilo prvního kola Coca Cola Cupu v Pohořelicích. Za účasti šesti družstev se nám nepodařilo postoupit do dalšího kola, ale 3. místo je také velmi pěkné umístění.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V úterním podvečeru se sešli rodiče se svými dětmi před mateřskou školou, aby se vydali s nazdobenými dýněmi a lampionky na již tradiční pochod, tentokrát směrem ke škole. Tady byly děti odměněny malou sladkostí, vystavily své nazdobené dýně a pak už se opékaly špekáčky a zpívalo se za doprovodu kytar paní učitelky Bejdákové a pana učitele Bárty. Účast byla velká a pořadatelky z 1. stupně děkují všem, kteří se zúčastnili a přispěli k pěkné atmosféře.  

 Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 1. října se vydali žáci devátého ročníku pod vedením p. učitelky Juřenové a třídního učitele S. Pichaniče do Brna. Zde se v rámci mezinárodního strojírenského veletrhu konaly prezentace dvaceti středních škol z Jihomoravského kraje. Žáci tak dostali možnost na přímé setkání s představiteli jednotlivých škol, kde mohli získat cenné informace a přehled o nabízených oborech. Někdo této možnosti využil více, někteří to brali jako výlet, ale důležité je, že se nikdo neztratil, všichni se chovali disciplinovaně a vrátili jsme se v pořádku.  

 Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek 2.10. navštívili třeťáci a čtvrťáci brněnské divadlo Radost, které svým představením o Machovi a Šebestové ani tentokrát nezklamalo. :-)

Martina Bejdáková 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.