Vstup do fotogalerie

Úspěšně dopadla první sportovní akce v rámci sportovních zápolení okresu Břeclav. Naši žáci se 30. září zúčastnili přespolního běhu v Bořím lese. Jednotlivci na stupně vítězů nedosáhli, ale družstva mladších žáků a starších žákyň se umístila na třetím místě. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Poslední zářijový víkend patřil k poslednímu vystoupení Jarabáčku jako kroužkem zastřešeným DDM Mikulov. S rodiči jsme se dohodli, že založíme spolek Jarabáček, abychom lépe získali dotace na pořízení a udržování krojů. Děti reprezentovaly Drnholec v Břeclavi na DFF a na našem vinobraní. Obě vystoupení se Jarabáčkům podařila a od října začínáme nové pásmo a doučíme se další skočné. Fotodokumentaci z našich nastávajících vystoupení naleznete ve fotogalerii městyse Drnholec.  

                                                                             Bronislava Šimčíková - vedoucí kroužku

 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek proběhl program protidrogové prevence, ve kterém se žáci prvního stupně setkali s hrdinou tygrem TJ a dvěma klauny. Cílem tohoto programu bylo upozornit na nebezpečí experimentování s drogami a alkoholem a pomoci dětem dělat v životě správná rozhodnutí. Dětem se nejvíce líbil svobodný a silný tygr a náramky s komiksem, které dostali na závěr vystoupení. 

Hana Vlková 

 

Vstup do fotogalerie

Krásné sobotní odpoledne prožilo 22 dětí z Jarabáčku v areálu mutěnického amfiteátru. Program bohatý, burčák dobrý a naše ratolesti předvedly skvělý výkon. Děkuji všem za krásnou sobotu a za to, že jsme ukázali ve folklorní oblasti, že i my umíme krásně zazpívat a zatancovat lidové písničky a tance. Rodiče si udělali pěkný výlet a odreagovali se alespoň na chvíli od starostí všedního dne. Děkuji. Honzikovi Vrábelovi děkuji za trpělivost a dopravu. Fotografie  pořídily paní Dana Jandová a Bronislava Šimčíková. Děkuji.

  Bronislava Šimčíková a Miroslava Štyksová - vedoucí kroužku

 

Vstup do fotogalerie

 V pátek 5. září 2014 se konal tradiční běžecký závod – Maraton Emila Zátopka. Žáci 2. stupně běželi na Starátku 1 km, z nejlepších 42 výkonů se vypočítá výsledný čas, výsledky odešleme a porovnáme s ostatními školami. Počasí bylo nádherné, nálada všech dětí sportovní, běžely všechny děti až na pár se zdravotními problémy. A ty nejlepší výkony? V kategorii 6. – 7. třídy Kristýna Kubíčková a Jan Tisoň, v kategorii 8. – 9. třídy Sarah Abassy a Radim Šidlo. Všichni žáci dostanou body do Sportovce roku. Zaslouží si velkou pochvalu.

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

 

V pátek 5. září 2014 se i na nižším stupni konal tradiční běžecký závod – Maraton Emila Zátopka. Žáci 1. stupně běželi v areálu školy 200 m a 400 m. Nejlepších 25 výkonů se vypočítá výsledný čas, výsledky odešleme a porovnáme s ostatními školami. Počasí nám opravdu přálo, po pořádné rozcvičce se vydali na trasu druháčci, aby svým mladším kamarádům z první třídy ukázali, jak se běží  na závodech. Běžely všechny děti až na dvě děvčata z páté třídy. V kategorii 1. - 2. třídy obsadil první místo František Zugárek, v kategorii 3. – 5. třídy chlapci Michal Španiel a v kategorii děvčat téže kategorie obsadila první příčku Furišová Radka. Všichni žáci dostanou body do Sportovce roku. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se opět na další akci v tak hojném počtu.

                                                                                                        učitelky 1. stupně

 

 

 

Vstup do fotogalerie

 

 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.